2009 2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

GENEL BİLGİLER - EGE BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2009


 
Enerji alanında günümüz koşulları, konunun güncel verilerle beslenerek yerel ve ulusal ölçekte sürekli olarak izlenmesini, sorunların doğru tanımlanarak çözüm önerilerinin bu verilerle oluşturulmasını zorunlu kılmaktadır. Enerjinin üretim, iletim ve dağıtım safhalarında, bölgemizin ihtiyaçlarının doğru tespit edilerek gerekli yatırımların planlanması ve zamanında gerçekleştirilmesi zorunluluktur.
 

"Ege Bölgesi Enerji Forumu"nun birincisi 14 Mayıs 1998 tarihinde, ikincisi ise 29-30 Mart 2007 tarihlerinde; kamu kurumları,  meslek odaları, sanayi kuruluşları temsilcilerinin  katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Forumun; sonuçları değerlendirildiğinde bölgemizdeki enerji sorunlarının tespitinde ve yatırımların yönlendirilmesinde olumlu katkılar sağladığı tespit edilmiştir.

 

Ege Bölgesi Enerji Forumu‘nun düzenlendiği tarihten günümüze kadar geçen süreç içerisinde biriken enerji sorunlarının uzmanları ve taraflarınca tekrar irdelenmesi zorunluluğu açıktır. Bir yandan bölgenin enerji arz ve talebinin saptanması, diğer yandan sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin tartışılması gereği ortadadır.

 

Bu amaçlara yönelik olarak, bölgemizde enerjinin güvenilir, kaliteli ve kesintisiz karşılanmasına yönelik planlama ve hizmetlerin üretim, iletim ve dağıtım aşamalarındaki tüm verileri ile tartışılacağı etkinliğin; "Ege Bölgesi Enerji Forumu 2009" adı ile gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

 

"Ege Bölgesi Enerji Forumu 2009" forum çalışmaları; Elektrik Mühendisleri Odası Denizli Şubesi ve Pamukkale Üniversitesi Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından  müştereken yürütülecektir. Konu ile ilgili tüm tarafların katılımının sağlanması amacıyla çeşitli kurum ve kuruluşlar; davetli olarak forumda yer alacaklardır. 12-13Ekim 2009 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan "Ege Bölgesi Enerji Forumu 2009" etkinliğinin sorunları tespit etmeye yardımcı olacağını ve çözüm önerilerinin bölgesel kazanımlar sağlayacağını umut ediyor, forumun yaratacağı tartışma ortamına katkılarınızı bekliyor ve birlikte olmaya davet ediyoruz.

 

Dosyalar

BİLDİRİ YAZIM KURALLARI (121 KB)BÜLENT PALA İLE TÜRKİYE`NİN ENERJİ GÜNDEMİ

21.03.2022
 


Çok Okunanlar


MİSEM KAPSAMINDA ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ YAPILDI.

EMO İZMİR YENİLENEBİLİR ENERJİ SEMPOZYUMUNA EMO-GENÇ OLARAK KATILIM SAĞLANDI

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ DENİZLİ ŞUBESİ ZİYARET EDİLDİ

Okunma Sayısı: 1588


Tüm Sempozyum Haberleri

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.