2009

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HİDROELEKTRİK ENERJI POTANSİYELİ VE BUNUN ÜLKE ENERJI POLİTİKALARINDAKİ YERİ (FORUM’09) - DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HİDROELEKTRİK ENERJİ POTANSİYELİ VE BUNUN ÜLKE ENERJİ POLİTİKALARINDAKİ YERİ


 
TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi Tarafından "DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HİDROELEKTRİK ENERJI POTANSİYELİ VE BUNUN ÜLKE ENERJI POLİTİKALARINDAKİ YERİ (FORUM’09)" konulu forum 13-15 Kasım 2009 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Prof. Dr. Osman TURAN Kültür ve Kongre Merkezinde Düzenlenecektir.
 

Gelişmekte olan ülkemizin, üretim sürecini kesintisizce sürdürebilmesi ve buna bağlı olarak, ülkemiz insanının yaşam standardının yükseltilmesi enerjiye bağlıdır. Ülkemiz ihtiyaç duyduğu enerji yönünden büyük ölçüde dışa bağımlıdır. Ülkemizin genel enerji ihtiyacı içersinde elektrik enerjisisin özel bir yerinin olduğu ve doğal kaynaklarımızın, özellikle yenilenebilir doğal kaynaklarımızdan olan, su potansiyelimizin; elektrik enerjisine dönüştürülerek sanayimizin ve halkımızın hizmetine sunulması kaçınılmaz bir zorunluluktur. Bu zorunluluktan hareketle, Doğu Karadeniz Bölgesindeki mevcut su potansiyelinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi amacıyla 400‘un üzerinde HES projesinin hazırlandığı, EPDK tarafından bu projelerden 100‘e yakınına lisans verildiği ve bir kısmının da uygulama aşamasında olduğu bilinmektedir. Uygulama ile birlikte HES‘lerde üretilecek enerjinin taşınması için inşa edilecek enerji iletim hatlarına ait kamulaştırma sorunları, ÇED sorunları gibi bir çok sorunlarda ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlara çözüm aranabilecek bir platformun oluşturulması amacıyla "Doğu Karadeniz Bölgesi Hidroelektrik Enerji Potansiyeli ve Bunun Ülke Enerji Politikalarındaki Yeri" adlı bir forumun düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.


Çok Okunanlar


MÜHENDİS ALIMI

Okunma Sayısı: 2959


Tüm Sempozyum Haberleri

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.