MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ADANA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADANA   HATAY   OSMANİYE 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
YALNIZ DEĞİLSİN

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 68  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

GELENEKSEL ODA YEMEĞİ 28.04.2008

    

EMO Adana Şubesi olarak her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz Oda yemeğini, bu yıl 9 Mayıs‘ta Beyaz Saray Menekşe Restaurant‘da 250 kişinin üstünde bir katılımla gerçekleştirdik.

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM BASIN AÇIKLAMASI 25.04.2008

    

Çernobil felaketinin 22. yılında, Türkiye‘de kurulması planlanan Nükleer santrallere karşı çıkmak için, Adana Nükleer Karşıtı Platform olarak basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı okuyan EMO Adana Şube Başkanı Mehmet MAK, açıklamanın ardından 26 Nisan'da Mersin de yapılacak mitinge tüm Adanalıları davet etti.

EKOLOJİ FİLMLERİ FESTİVALİ BAŞLADI 23.04.2008

    

Ekoloji filmleri festivali, EMO Adana Şubesi'nde yapılan Fotoğraf sergisi ve açılış kokteyli ile başladı. Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu açılış kokteyline 50 kişiden fazla katılım oldu.

EKOLOJİ FİLMLERİ FESTİVALİ 22.04.2008

    

Küresel ısınma, iklim felaketleri, doğal çevrenin tahribi, susuzluk, açlık ve nükleer tehlikelere karşı insanlığı sanat yoluyla uyarmak, harekete geçirebilmek için dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılmış, ekoloji sorunlarını konu alan filmlerden bir seçkinin sunulacağı festival Adanalı izleyicilerin ilgisini bekliyor

EMO 41. DÖNEM YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ 21.04.2008

    

EMO 41. Dönem Olağan Genel Kurulu, 19-20 Nisan 2008 tarihlerinde yapılarak, yeni Dönem Yönetim Kurulu seçildi. İki listenin yarıştığı seçimlerde, bir listeden 4, diğer listeden 3 kişi Yönetim Kurulu’na seçilirken, Onur Kurulu, Denetleme Kurulu asıl ve yedek üyeleri ile TMMOB Yönetim Kurulu, TMMOB Yüksek Onur Kurulu, TMMOB Denetleme Kurulu adayları da belirlendi. EMO 41. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda 752 delegeden 681’i oy kullanırken, 658 oy geçerli, 23 oy geçersiz sayıldı. Resmi olmayan kesin sonuçlara göre, EMO 41. Dönem Yönetim Kurulu’na 403 oyla geçen dönem Yönetim Kurulu Sayman Üyesi olan Hüseyin Önder, 397 oyla Cemil Kocatepe, 390 oyla Musa Çeçen, 379 oyla Serdar Paker, 370 oyla Tarık Öden, 356 oyla Şaban Filiz ve 341 oyla Halil Asma seçildi.

EMO 41. OLAĞAN GENEL KURULU DUYURUSU 16.04.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 41. Olağan Genel Kurulu, çoğunluklu olarak 12-13 Nisan 2008 tarihleri arasında yapılacak. Bu toplantıda çoğunluğun sağlanamaması durumunda ise EMO 41. Olağan Genel Kurulu 19-20 Nisan 2008 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek. 19 Nisan 2008 Cumartesi günü Saat 10:00’da Büyük Anadolu Oteli Konferans Salonu’nda çalışmalarına başlayacak olan EMO 41. Olağan Genel Kurulu, 20 Nisan 2008 Pazar günü saat 09.00-17.00 arasında EMO Hizmet Binası’nda yapılacak oy verme işlemi ile tamamlanacak.

BİLGİSAYAR HABERLEŞMELİ REAKTİF GÜÇ KONTROL RÖLELERİ VE ŞEBEKE ANALİZÖRLERİ EĞİTİM SEMİNERİ 15.04.2008

    

EMO Adana Şubesi ve ENTES Elektronik işbirliği ile 15 Nisan 2008 Salı günü saat:13:00 de Adana Sürmeli Otelinde gerçekleştirilen seminere 180 kişiden fazla katılım oldu.

NAZİFE KARATAŞ'I KAYBETTİK. 14.04.2008

    

9 Nisan günü geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu kaldırıldığı Fatma Kemal Timuçin kalp hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören, Odamız eski çalışanı Nazife KARATAŞ, 14 Nisan günü vefat etmiştir. Cenazesi, bugün (14 Nisan) saat 13:00‘da Kabasakal mezarlığında aile mezarlığına defnedilmiştir.

FEN ADAMLARININ TUS YETKİSİ YOK 08.04.2008

    

Denizli İdare Mahkemesi, fenni mesuliyetini (teknik uygulama sorumluluğu-TUS) elektrik teknisyenlerinin üstlendiği iki ayrı yapı ruhsatının iptaline karar verdi. Daha önce de, Dikili Belediyesi tarafından verilen ruhsatların iptaline karar verilmişti. Son olarak, Denizli Belediyesi tarafından mevzuata aykırı şekilde fenni mesuliyetini elektrik teknisyenlerinin üstlendiği yapıların ruhsatlarının hukuka uygun olmadığı tespit edildi. EMO’nun çeşitli belediyelerin benzer yapı ruhsatlarının iptali istemiyle açtığı 100’e yakın dava bulunuyor.

KONFERANS : ENERJİNİN ETKİN KULLANIMI VE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI 06.04.2008

    

Konuşmacı olarak Doç. Dr. Tanay Sıdkı UYAR'IN katıldığı konferans 8 Nisan 2008 saat 14:00'da Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirildi.

ANMA 05.04.2008

    

6 Nisan 1997 tarihinde Samsun'da yapılan EMO koordinasyon kurulu toplantısı dönüşünde geçirmiş oldukları trafik kazası sonucunda kaybettiğimiz arkadaşlarımız, Tevfik OKUMUŞ, İbrahim ATALI ve Mehmet AYSAN mezarları başında anıldı. Anmaya EMO Adana Şube, İstanbul Şube ve Samsun Şube yöneticileri, EMO Denetleme Kurulu üyeleri ile aileleri ve dostları katıldılar. Adana‘da ki anmanın ardından 17 kişilik bir grup, Celal POLAT‘ı mezarı başında anmak üzere Tunceli‘ye gitti. Tunceli'de yapılan anmaya ayrıca EMO Genel Başkanı B. Kemal ULUSALER ve TMMOB 2. Başkanı Hüseyin YEŞİL'de katıldılar.

YILDIRIMDAN KORUNMA KONUSUNDA YETKİ DAVASINI EMO KAZANDI 28.03.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın, yıldırımdan korunma konusunda fizik mühendislerine yetki veren yönetmelik düzenlemesine karşı açtığı dava yerinde bulunularak, yürütmeyi durdurma kararı verildi. Resmi Gazete’de 21 Haziran 2007 tarihinde yayımlanan “TMMOB Fizik Mühendisleri Odası Serbest Müşavirlik ve Mühendislik Hizmetleri Uygulama, Büro Tescil ve Mesleki Denetim Yönetmeliği”nde, “Fizik, Nükleer Enerji ve Matematik Mühendisliği uzmanlık alanları” başlığı altında “yıldırımdan korunma sistemlerinin tasarımını, kontrolünü ve değerlendirmesini yapmak” hükmüne de yer verilmişti. EMO’nun bu hükmün iptaline ilişkin açtığı dava üzerine Danıştay 8. Dairesi, 12 Şubat 2008 tarihli oybirliğiyle verdiği kararla düzenlemede hukuka uyarlık bulunmadığına hükmederek, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

TEİAŞ‘TA LİYAKATA AYKIRI ATAMAYA GEÇİT YOK 26.02.2008

    

AKP hükümetleri döneminde yaşanan yoğun kadrolaşma hareketleri, teknik açıdan da kurumları zafiyete uğratan bir içeriğe bürünmüştür. Türkiye Elektrik İletim A.Ş’de (TEİAŞ) kamu hizmetinin gereği gibi yürütülebilmesi için zorunlu olan ve yıllardır titizlikle uyulan, “teknik kadrolara mühendislerin getirilmesi” ilkesi, mevcut iktidar döneminde siyasi kadrolaşma uğruna bozulmuştur. Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından açılan davada, TEİAŞ Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin, teknik görevlere mühendis olmayan personeli atamaya yönelik düzenlemesinin hukuka aykırı olduğu saptanarak, yürütmesi durdurulmuştur. Konuya ilişkin Elektrik Mühendisleri Odası 40. Dönem Yönetim Kurulu tarafından yapılan basın açıklamasının tamamına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

DEMOKRAT MÜHENDİSLER GÖREVE DEVAM EDİYOR 25.02.2008

    

EMO Adana Şubesi 12. Olağan Genel Kurulu 23-24 Şubat 2008 tarihlerinde gerçekleştirildi. İki ayrı listenin katıldığı seçimlerde Demokrat Mühendisler olarak seçime katılan liste 298 oy alırken, Genç Demokrat Mühendisler Grubu ise 160 oy aldı. Yeni yönetim Kurulu, Demokrat Mühendisler olarak seçime giren, Mehmet MAK, M. Fatih SOYDEMİR, Ekrem GÜLTEKİN, Seydi SUGAN, İlhan YILDIRIM, Derya OLPAK KADEŞ VE Umut ÇELİK'ten oluşuyor.

DAĞITIM ŞEBEKELERİ ÜZERİNDE BÜYÜK OYUN 20.02.2008

    

Dengeleme ve uzlaştırma sistemiyle oluşturulan elektrik borsasında enerji dengesizlik tutarı üzerinden 2007 yılında 1.9 milyar YTL ceza ödemek zorunda bırakılan TEDAŞ’a özelleştirme öncesinde yatırım yapması için Dünya Bankası’ndan Türkiye Cumhuriyeti garantörlüğü altında kredi kullandırılıyor. Konuya ilişkin Elektrik Mühendisleri Odası 40. Dönem Yönetim Kurulu'nun yaptığı basın açıklamasının tamamına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

GENEL KURUL 30.01.2008

    

Şubemiz 12. Olağan Genel Kurul takvimi belirlendi.

TİYATRO "ÇERNOBİL'DEN SESLER" 21.01.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi olarak organize ettiğimiz, Tiyatro Boyalı Kuş'un sahneleyeceği "Çernobil‘den Sesler" isimli tiyatro oyunu 3 Şubat 2008 Pazar günü Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda izlenebilir.

ENERJİ VERİMLİĞİ HAFTASI BAŞLIYOR 08.01.2008

    

Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü, Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle 10-13 Ocak 2008 tarihleri arasında Enerji Verimliliği Haftası Konferansı ve Fuarı düzenliyor. Geçen yıl kabul edilen Enerji Verimliliği Yasası kapsamında hafta etkinliklerinin Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK, meslek odaları ve TOBB işbirliği ile Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmesi öngörülmüştü. Bu kapsamda EMO’nun da destek olduğu hafta etkinliklerinde TMMOB Danışmanı Elektrik Mühendisi Orhan Örücü ve EMO Enerji Birim Koordinatörü Necati İpek sunum yapacak.

SMM YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİKLİĞİ RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI 03.01.2008

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 31 Aralık 2007 tarih ve 26743 (2. Mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. 18 Mart 2004 tarihli ve 25406 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikte yapılan değişiklikler 1 Ocak 2008 tarihinde yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğin tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YURTTAŞLARA AKP’NİN YENİ YIL ARAMAĞANI: ZAM 26.12.2007

    

Seçimlerde elektriğe 4 yıldır zam yapmadıklarını söyleyerek oy toplayan AKP Hükümeti, yeni yılda yurttaşlara yüzde 15 zam “armağan” etti. Elektriğe zam, bayramda IMF ile sürdürülen 7. gözden geçirme çerçevesinde karara bağlanırken, 1.6 milyar dolarlık kredinin serbest bırakılmasının da koşulu olarak alındı. Böylece seçim öncesinde elektriğe zam yapmamak için IMF’ye “yatırım yapmama” sözü veren AKP Hükümeti, dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesi öncesinde elektriğe zam yaparak özel şirketlerin talebini yerine getirmiş oldu. Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından bugün (25 Aralık 2007) konuya ilişkin yapılan basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


EMO ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK, ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE KAYIP-KAÇAK KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİ

13.11.2014
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.