MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 22

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 107  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ŞUBEMİZDE "ENERJİ NAKİL HATLARI (36 KV'A KADAR) PROJE EĞİTİM" SEMİNERİ DÜZENLENDİ. 19.06.2010

    

Açılış konuşmasını Şube Yazmanı Murat SÖNMEZ'in yaptığı,MİSEM kapsamında 14-19 Haziran 2010 tarihlerinde Enerji Nakil Hatları (36 kV'a kadar) Proje eğitimi 11 üyemizin katılımıyla düzenlendi. Proje yapım ve kontrollük işlerinde görev yapacak üyelerimizin yüksek gerilim ENH (36 kV`a kadar) projelendirme (Swallow) işinde her konuda yardımcı olacak teorik ve ağırlıkla pratik bilgilerin verilmesinin amaçlandığı eğitim Tayyibe ACET tarafından sunuldu.

MERSİN`DE NÜKLEER SANTRALLARA KARŞI MİTİNG 18.06.2010

    

Mersin Nükleer Karşıtı Platform`un öncülüğünde nükleer santrallara karşı miting düzenlenecek. Nükleer Karşıtı Platform`un da desteklediği miting, 26 Haziran 2010 tarihinde saat 17.30`da Mersin Metropol Miting Alanı`nda yapılacak.

ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZ FİNİKE İLÇE TEMSİLCİLİĞİ'NDE ÜYELERLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ. 16.06.2010

    

15 Haziran 2010 tarihinde Şube Yönetim Kurulu Finike İlçe temsilciliği üyeleri ile Finike'de toplantı gerçekleştirdi.Şube Başkanı İlhan METİN açılış konuşmasında 9. Dönem içerisinde yapılan Şube çalışmaları ve yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdikten sonra oturum başkan'lığını üyemiz Doğan YILDIRIM'In yaptığı üyelerin, SMM üyelerinin ve SMM hizmetleri sorunlarının değerlendirildiği toplantıda görüş alış verişinde bulunuldu.Ardından Şube Yönetim Kurulu, Olağan Yönetim Kurulu toplantısını Temsilcilikte gerçekleştirdi.

AKEV KOLEJİ YÖNETİM KURULU ŞUBEMİZİ ZİYARETTE BULUNDU. 15.06.2010

    

AKEV Yönetim Kurulu 12 Haziran 2010 tarihinde Şubemize yaptıkları ziyarette, kurulma aşamasında bulunulan Antalya Üniversitesi hakkında bilgilendirme bulunarak, Şube Yönetim Kurulu'muza yeni dönemde başarı dileklerini ilettiler.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMİZ ENERJİ KOORDİNATÖRLÜĞÜ ŞUBEMİZE ZİYARETTE BULUNDU. 09.06.2010

    

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji Koordinatörü Yüksek Mimar Erdem ARMEN, koordinatör yardımcıları Jeofizik Mühendisi Engin ERASLAN ve Makina Mühendisi Elif SARI 08.06.2010 tarihinde Şube Yönetim Kurulu'muzu ziyaret ettiler.Ziyarette Armen, birimin çalışmaları ve Büyükşehir belediyesi’nin güneş evi projesi hakkında bilgilendirmede bulundu ve Oda’mızdan destek talep ettiler.Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN “Bizim olmayan enerjinin en pahalı enerji olacağını, kentimiz ve ülke yararına yapılacak her türlü çalışmayı desteklemeye hazır olduklarını, Odamızın, Örgütümüzün enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynakları konusunda sempozyum ve paneller düzenlediğini ve bu bilgiye, donanıma, üyelere sahip olduklarını, ayrıca Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Temiz Enerji Koordinatörlüğü’nde Mimar, Makine ve Jeofizik Mühendisinin yanında bir üyemizin de bulunmasının kendilerini mutlu edeceğini bu konuda da destek vermeye hazır olduklarını, bu çalışmanın ve paydaşların içerisinde meslek odamızın da yer alması gerekirdi ” açıklamasını yaptı.

ŞUBEMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 07.06.2010

    

Açılış konuşmasını Şube Başkanı İlhan METİN'in yaptığı, MİSEM kapsamında 03-05 Haziran 2010 tarihlerinde YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitim Semineri 25 üyemizin katılımıyla düzenlendi.Yenilenen Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği ile gündeme gelen ‘İşletme Sorumluluğu Mühendisliği‘ nin, işletmenin sürekli ve güvenli çalışır durumda olması için sahip olması gereken bilgi ve deneyimi ile kontrol ve bakım prosedürlerinin standart hale getirilmesi amaçlandığı eğitimin son günü, uygulama ve sınavla tamamlandı.

ÜYELERİMİZLE ŞELALE GEZİSİ. 07.06.2010

    

06 Haziran 2010 Pazar günü 62 kişinin katıldğı Gebiz Uçansu 1 ve Uçansu 2 şelalerine düzenlenen gezide üyelerimizle birara geldik.Antalya’ya 70 km. uzaklıkta, Kayabükü köyü ile, Eskibağ köyünü ayıran çizgide. Uçansu şelalerine Antalya-Alanya karayolu üzerinde, Abdurrahmanlar-Gebiz sapağından sapılarak ulaşılıyor. Ancak; Gebiz bucağına bağlı Akçapınar köyündeki bu tabiat harikasına, Gebiz’den sonra daha 17 km. gitmek gerekiyor.Uçansu şelalesi: iki tane. Toroslardan gelen su: iki kez, herbiri 45-50 metre yükseklikten, yeşillikler içine dökülüyor.Rehber eşliğinde yapılan doğa yürüyüşü ve görülen manzara çok güzeldi.

ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZ MANAVGAT İLÇE TEMSİLCİLİĞİ'NDE ÜYELERLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ. 02.06.2010

    

01 Haziran 2010 tarihinde Şube Yönetim Kurulu Manavgat İlçe temsilciliği üyeleri ile Manavgat’ta toplantı gerçekleştirdi.Şube Başkanı İlhan METİN açılış konuşmasında 9. Dönem içerisinde yapılan Şube çalışmaları hakkında bilgilendirme yaparak, örgütlülüğü, temsilcilikleri ve MİSEM kapsamında eğitimleri çok önemsediklerini, bu tür temsilcilik ve temsilcilik üye ziyaretlerini sıklıkla yapacaklarını ifade etti.Daha sonra oturum başkan'lığını üyemiz Tuncay KÖKSAL’ın yaptığı üyelerin, SMM üyelerinin ve SMM hizmetleri sorunlarının değerlendirildiği toplantıda görüş alış verişinde bulunuldu.Ardından Şube Yönetim Kurulu, Olağan Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

ENERJİ BAKANLIĞI MÜHENDİSLERE DENEYİM KOŞULUNDA GERİ ADIM ATTI 02.06.2010

    

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 16 Aralık 2009 tarihinde yayımladığı “Elektrik Tesisleri Proje Yönetmeliği” ile elektrik mühendislerinin mağduriyetine yol açan deneyim koşulu öngören düzenlemelerinden vazgeçti. Yönetmeliğin ilgili maddeleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 1 Haziran 2010 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle kaldırıldı.

İSRAİL SALDIRISI İNSANLIK DIŞIDIR, KINIYORUZ 01.06.2010

    

İsrail`in Gazze`ye yardım götüren konvoya düzenlenen saldırıyı kınıyoruz. Saldırı İsrail`in yıllardır Filistin halkına uyguladığı şiddettin boyutlarının tüm dünyaya göstermektedir. Tüm emperyalist güçleri ve bu saldırılara sessiz kalanları lanetliyoruz. Konuya ilişkin TMMOB`un yaptığı basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ISPARTA İL TEMSİLCİLİĞİ'MİZDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ KANUNU VE BİNA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMELİĞİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ. 25.05.2010

    

Isparta İl Temsilciliğimizde 24 Mayıs 2010 tarihinde açılış konuşmasını Şube Başkanı İlhan METİN'in yaptığı, Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ, Şube Yönetim Kurulu Saymanı Aygün ÖZEN ve 22 üyenin katıldığı "Enerji Verimliliği Kanunu" ve 1 Nisan 2010 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan "Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" konularında temsilciliğimiz salonunda üyemiz T. Fulya MUTLUTÜRK tarafından bilgilendirme semineri verildi.

ŞUBEMİZ'İN OLAĞAN DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 24.05.2010

    

22.05.2010 tarihinde 42. Dönem Denetleme Kurulu olağan denetlemelerini Şubemizde gerçekleştirdi.

ŞELALE GEZİSİNDE BULUŞALIM 23.05.2010

    

6 Haziran 2010 Pazar günü Gebiz Uçansu 1 ve Uçansu 2 şelalerine yapılacak olan gezi için üyelerimizin 04 Haziran 2010 Cuma günü saat:12:30’a kadar Şubemize kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt ve araç kalkış noktaları için detaylı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz...

ŞUBEMİZDE KATODİK KONTROL EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. 22.05.2010

    

MİSEM kapsamında 20-21-22 Mayıs 2010 tarihlerinde Katodik Kontrol eğitimi 11 üyemizin katılımıyla düzenlendi.Toprak altında gömülü bulunan tesislerin korozyondan korunması ile ilgili projelendirme, uygulama ve denetimi konusunda meslektaşlarımızın bilgi ve birikimlerinin geliştirilmesinin amaçlandığı eğitim Hamdi YAVUZ tarafından uygulamalı olarak sunuldu.

BURDUR İL TEMSİLCİLİĞİ'MİZDE YILDIRIM AŞIRI GERİLİMLERDEN KORUNMA VE TOPRAKLAMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ. 21.05.2010

    

Şubemiz ve Amper firması işbirliği ile 18.05.2010 tarihinde MMO Burdur İl Temsilciliğinde 9 üyemizin katılımı ile seminer düzenlendi. Sunumunu elektrik mühendisi Özlem KAPUCU'nun yaptığı seminerde "Yıldırımdan-Aşırı Gerilimlerden korunma, topraklama sistemleri,dış ve iç yıldırım sistemleri" konularında bilgi verildi.

ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZ ALANYA İLÇE TEMSİLCİLİĞİ'NDE ÜYELERLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ. 19.05.2010

    

18 Mayıs 2010 tarihinde Şube Yönetim Kurulu Alanya İlçe temsilciliği üyeleri ile Akdeniz EDAŞ Alanya İşletme Müdürlüğü'nde toplantı gerçekleştirdi.Şube Başkanı İlhan METİN açılış konuşmasında 9. Dönem içerisinde yapılan Şube çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra oturum başkan'lığını üyemiz Sadettin TALŞIK'In yaptığı üyelerin, SMM üyelerinin ve SMM hizmetleri sorunlarının değerlendirildiği toplantıda görüş alış verişinde bulunuldu.Ardından Şube Yönetim Kurulu, Olağan Yönetim Kurulu toplantısını Temsilcilikte gerçekleştirdi.

ISPARTA İL TEMSİLCİLİĞİ'MİZDE YILDIRIM AŞIRI GERİLİMLERDEN KORUNMA VE TOPRAKLAMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ. 19.05.2010

    

Şubemiz ve Amper firması işbirliği ile 18.05.2010 tarihinde Isparta İl Temsilciliğinde 35 üyemizin katılımı ile seminer düzenlendi. Sunumunu elektrik mühendisi Özlem KAPUCU'nun yaptığı seminerde "Yıldırımdan-Aşırı Gerilimlerden korunma, topraklama sistemleri,dış ve iç yıldırım sistemleri" konularında bilgi verildi.

ŞUBEMİZDE YILDIRIM AŞIRI GERİLİMLERDEN KORUNMA VE TOPRAKLAMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ. 18.05.2010

    

Şubemiz ve Amper firması işbirliği ile 17.05.2010 tarihinde Şubemizde 61 üyemizin katılımı ile seminer düzenlendi.Şube Başkanı İlhan METİN açılış konuşmasında 9. Dönem içerisinde yapılan Şube çalışmaları hakkında kısa bilgilendirmesinden sonra, elektrik mühendisi Özlem KAPUCU tarafından "Yıldırımdan-Aşırı Gerilimlerden korunma, topraklama sistemleri,dış ve iç yıldırım sistemleri" konularında bilgi verildi.Seminerin ardından kokteyl düzenlendi.

İŞYERİ TEMSİLCİLERİ İLE TOPLANTI 17.05.2010

    

Şubemiz işyeri temsilcileri ile 15.05.2010 tarihinde toplantı gerçekleştirildi.Toplantıda İşyeri Temsilcilikleri Yönergesi yönetmelik taslağına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.İşyeri temsilcilerinin daha etkin çalışması ve iki ayda bir işyeri temsilcileri ile toplantı yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDE “ELEKTRİK 1 KV. ÜSTÜ VE 1 KV. ALTI TESİSLER SMM BELGESİ” İÇİN DERSLER BAŞLIYOR 17.05.2010

    

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ve Şubemiz ortak çalışmasıyla Elektrik-Elektronik Mühendisi üyelerimize yönelik olarak 1 kV Üstü ve 1 kV Altı Tesisler Elektrik SMM ve YG Elektrik Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimlerine katılım koşullarını sağlamak üzere Yüksek Gerilim Tekniği, Elektrik Tesisleri (koruma, üretim, iletim, dağıtımdan biri) ve Elektrik Makinaları Dersleri 2010 yılı yaz döneminde açılacaktır.Detaylı bilgi ve başvuruda bulunmak isteyen üyemizin Şubemize müracaat etmeleri rica olunur.

 


TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


YAZILI KANYON GEZİSİNDE BULUŞALIM!

AKDENİZ MÜHENDİSLİK GÜNLERİ ÇALIŞMALARI

ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ZİYARET EDİLDİ

ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ`NDEN ŞUBEMİZE ZİYARET

E-RUHSAT TOPLANTISI

YAZILI KANYON`A GEZİ DÜZENLENDİ

ŞUBEMİZ TARAFINDAN ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

TAT: `ZAMLAR DURMAK BİLMİYOR` (03.09.2022-ANTALYA SON HABER)

ZAMLAR DURMAK BİLMİYOR (03.09.2022-AKDENİZ`DE YENİ YÜZYIL)

ZAMLAR DURMAK BİLMİYOR (03.09.2022-ANTALYA GÜNDEM)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.