2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

XVI. BURSA EMOGENÇ PROJE YARIŞMASI SUNUŞ


 

Değerli EMO-Genç

üyesi arkadaşlarımız,

 

Şubemiz, mühendis adaylarını çalışmalarında teşvik etmek, yaptıkları çalışmaları bilim dünyasına, araştırma kurumlarına, sanayi kuruluşlarına ve kamuoyuna duyurmasına yardımcı olmak, Elektrik Mühendisleri Odası ile bağlarını güçlendirmek amacıyla  2004  yılında Uludağ Üniversitesinden 8 Projenin katılımıyla birincisi düzenlenen EMO-Genç Özgün Proje Yarışması, yıllar geçtikçe Dumlupınar Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve son olarak Bursa Teknik Üniversitesi‘nin katılımlarıyla 15 yıl içinde toplamda 220 projenin katıldığı geleneksel olarak düzenlenen bir etkinliğe dönüşmüştür.

 

• Öğrencilerimizin yapmış olduğu birçok çalışma ne yazık ki üniversite içinde kalmakta, uygulama alanı bulamamaktadır. Oysa genç mühendis adaylarımızın projeleri içerisinde ülkemiz sanayisi ve bilim dünyası için yararlı olabilecek çalışmaların bulunduğunu düşünüyoruz. Proje yarışmasının sonucunda uygulama alanı bulabilecek projelerin ve yaratıcılarının ülkemiz sanayicileri ve girişimcileri ile tanışma olanağına kavuşacağını ümit ediyoruz.

 

• Bir ürün elde etmek için yapılacak çalışmaların temelinde yenilik ve yaratıcılık bulunmalıdır. Bu nedenle yarışmamızın adı ÖZGÜN PROJE YARIŞMASI olarak adlandırılmıştır.

 

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi-Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, Bursa Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri, Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans öğrencilerinin katılımı ile 16. Özgün Proje yarışması düzenlenecektir.

 

2019 yılında yapacağımız 16. EMO-Genç Özgün Proje yarışmamızın formatını değiştirerek yarışmanın havasını değiştirmek istedik.

 

Amacımız:

• Birinci sınıftan itibaren her sınıftan öğrencinin katılabileceği, özgün fikirlerin toplanacağı bir yarışma haline getirmek,

• Yarışmaya katılan öğrencilere eğitimler, seminerler düzenleyerek öğrencilerin mesleki birikimlerini geliştirmelerine katkıda bulunmak,

• Yarışmacıları Ar-Ge konusunda bilinçlendirmek, eğitmek ve deneyim kazanmalarına yardımcı olmak,

• Yarışmacı mentorluğu (danışmanlığı) sayesinde öğrencileri sanayi deneyimi olan meslektaşlarımızla   buluşturmak, deneyimlerinin artmasına katkıda bulunmak,

• ELECO Gelecek Parkını zenginleştirecek projelerin gerçekleştirilmesini sağlamak,

• Yarışma projelerinin kalitesini arttırarak kısa vadede yurt çapında örnek bir yarışma olabilmesini sağlamak.   

Tüm EMO-Genç üyesi arkadaşlarımızı bu yarışmaya katılmaya davet ediyoruz.

 


 

 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.