2017 2015 2013 2011 2009 2007 2005 2003

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

II. ULUSAL AYDINLATMA SEMPOZYUMU VE SERGİSİ


08.10.2003 - 10.10.2003 (DİYARBAKIR)

 

Genel Bilgiler

   Mimarlık ve Elektrik Mühendisliği’nin ortak çalışma alanlarından olan “aydınlatma” günümüzde giderek önemini arttırmaktadır. Bu alanda yapılan çalışmalar ile, aydınlatma başlı başına sektör olma yönünde büyük adımlar atmıştır. Ancak aydınlatma alanında bilimsel çalışmaların ve araştırmaların yeterli düzeyde olduğu söylenemez. Konuya yeterli ilgi gösterilmemesi ve kısıtlı sayıdaki kişilerin konuyla ilgilenmesi sonucu konu ile ilgili geliştirici çalışmalar da sınırlanmaktadır. Bu olumsuzlukları gidermeye yönelik olarak TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası tarafından konu ile ilgili sempozyum düzenlenmesi fikri ortaya atılmış ve 2001 yılında EMO İzmir Şubesi tarafından EMO bünyesindeki ilk aydınlatma sempozyumu gerçekleştirilmiştir. 
   TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası tarafından gelenekselleştirilmeye çalışılan  Aydınlatma Sempozyumu’nun ikincisi, EMO Diyarbakır Şubesi, Dicle Üniversitesi ve Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) işbirliği ile düzenlenmiştir. Aydınlatma alanında uğraş veren, bilim insanlarını, uygulayıcıları, üreticileri bir araya getirip, bilgi sunumunu, paylaşımını ve karşılıklı alışverişini hedefleyen sempozyumla, aydınlatma sektörünün gelişimine katkıda bulunulmaya çalışılmıştır. Bunun yanında Diyarbakır’da ilk kez böyle bir sempozyumun yapılıyor olması, sempozyumun önemini Diyarbakır ve çevresi için arttırmıştır.
   Bölgemizde ilk kez düzenlenen sempozyumda ikisi çağrılı olmak üzere on dokuz bildiri sunulacaktır. Bildiriler ile birlikte, konunun uzmanları tarafından “İç Aydınlatma Teknikleri” ve “Yol ve Tünel Aydınlatma Teknikleri” konulu iki seminer de sempozyum kapsamında verilecektir. Sempozyum kapsamında yapılacak olan “Enerji Tüketiminde Verimlilik ve Tasarruf Bilincinin Geliştirilmesi” konulu panel ile de etkin enerji kullanılabilmesi tartışılacak ve sorunlara çözüm önerileri bulunmaya çalışılacaktır.
Ülkemizde aydınlatma konusunda bilimsel ve teknik çalışma yapan insanların çalışmalarını sunarak, konu ile ilgili iletişim ve tartışma olanağının sağlandığı sempozyuma katılan, katkıda bulunan ve emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Önümüzdeki yıllarda benzer etkinliklerin, daha yoğun katılımlı olarak, gelişmeleri konu ile ilgili çevrelere ulaştıracak şekilde tekrarlanmasını dileriz.


Saygılarımızla
Sempozyum Yürütme Kurulu


 
 
 
 
  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.