2009 2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EGE BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2007


29.03.2007 - 30.03.2007 (EMO İZMİR ŞUBESİ)

 

Genel Bilgiler

Enerji alanında günümüz koşulları, konunun güncel verilerle beslenerek yerel ve ulusal ölçekte sürekli olarak izlenmesini, sorunların doğru tanımlanarak çözüm önerilerinin bu verilerle oluşturulmasını zorunlu kılmaktadır. Elektrik enerjisinin, üretim iletim ve dağıtım  safhalarında,  bölgemizin ihtiyaçlarının doğru tespit edilerek gerekli yatırımların planlanması ve zamanında gerçekleştirilmesi zorunluluktur. Tüketiciler için kaliteli ve ekonomik olmasının yanı sıra enerjinin sürekli sağlanabilmesi için üretim, iletim ve dağıtım işlemlerinin uyum içerisinde olması ve yönetilmesi gerekmektedir.


 "Ege Bölgesi Enerji Forumu"nun birincisi 14 Mayıs 1998 tarihinde; kamu kurumları,  meslek odaları, sanayi kuruluşları temsilcilerinin  katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Forumun; sonuçları değerlendirildiğinde bölgemizdeki enerji sorunlarının tespitinde ve yatırımların yönlendirilmesinde olumlu katkılar sağladığı tespit edilmiştir.


 Ege Bölgesi Enerji Forumu‘nun düzenlendiği tarihten günümüze kadar geçen yaklaşık 9 yıllık süreç içerisinde biriken enerji sorunlarının uzmanları ve taraflarınca tekrar irdelenmesi zorunluluğu açıktır. Bir yandan bölgenin enerji arz ve talebinin saptanması, diğer yandan sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin tartışılması gereği ortadadır.


 Bu amaçlara yönelik olarak, bölgemizde enerjinin güvenilir, kaliteli ve kesintisiz karşılanmasına yönelik planlama ve hizmetlerin üretim, iletim ve dağıtım aşamalarındaki tüm verileri ile tartışılacağı etkinliğin; "Ege Bölgesi Enerji Forumu 2007" adı ile gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.


 "Ege Bölgesi Enerji Forumu 2007" forum çalışmaları; Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından müştereken yürütülecektir. Konu ile ilgili tüm tarafların katılımının sağlanması amacıyla başlıca kurum ve kuruluşlar; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, TEİAŞ, TEDAŞ (bağlı şirket ve müdürlükler), DSİ, BOTAŞ, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Manisa Organize Sanayi Bölgesi, enerji üretim şirketleri ve tüketici örgütleri davetli olarak forumda yer alacaklardır.


 400 kelimeyi aşmayan ve Türkçe hazırlanmış bildiri özetleri 6 Şubat 2007 tarihine kadar forum yazışma adresine iletilecektir.


 "Ege Bölgesi Enerji Forumu 2007"de sunulan bildiriler, panelde sürdürülecek tartışmalar kitap haline getirilerek katılımcılara, kamuoyuna ve karar vericilere aktarılacaktır.


 29-30 Mart 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan "Ege Bölgesi Enerji Forumu 2007" etkinliğinin sorunları tespit etmeye yardımcı olacağını ve çözüm önerilerinin bölgesel kazanımlar sağlayacağını umut ediyor, forumun yaratacağı tartışma ortamına katkılarınızı bekliyor ve birlikte olmaya davet ediyoruz.


 
 
 
 

Destekleyenler

T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI

T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURULU BAŞKANLIĞI

EÜAŞ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İNŞAAT EMLAK KAMULAŞTIRMA HARİTA ETÜT DAİRE BAŞKANLIĞI

TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş.

DEVLET SU İŞLERİ

E.L.İ. EGE LİNYİTLERİ MÜESSESE MÜDÜRLÜĞÜ

BOTAŞ BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş.

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI GAZİANTEP İL TEMSİLCİSİ

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI

ATATÜRK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜĞÜ

MANİSA TİCARET VE SANAYİ ODASI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE KOJENERASYON DERNEĞİ

TÜKETİCİ ÖRGÜTÜ

 

  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.