2015 2013 2011 2009 2007 2005

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2009


30.10.2009 - 31.10.2009 (GAZİANTEP)

 

Genel Bilgiler

30-31 Ekim 2009 tarihlerinde Elektrik Mühendisleri ve Makina Mühendisleri odasınca müşterek olarak gerçekleştirilecek Güney Anadolu  Enerji Forumunda, Bölge‘nin enerjideki mevcut durumu, enerji planlaması ve yatırımları, bölgenin ülke ekonomisindeki yeri ve sorunları, sanayi yatırımları ve sanayi bölgelerinin gelişimi ele alınarak değerlendirmeye ve tartışmaya açılacaktır. Ülkemiz Enerji üretiminde azımsanmayacak öneme sahip bölgemizin daha üretken bir yapıya sahip olması için ne gibi önlemlerin alınabileceği, Teşvik kapsamında bulunan bu bölgede teşviklerin enerji üretimine ve bu konudaki teknolojik yatırımlara dönüşebilme imkanlarının tartışılması Formun en önemli kısmı olacaktır. Güney Anadolu bölge olarak birincil enerji kaynaklarından petrole sahip olması, aynı zamanda Atatürk barajı ve diğer Hidrolik, termik santraller ve yeni kurulmaya başlanan Rüzgar türbinleri ile  elektrik  enerjisi üretiminde önemli bir konumdadır.

Bölgedeki değişik enerji kaynaklarının değerlendirilmesinde kamunun ve özel sektörün yapabilecekleri tartışılacak konular olacaktır. Özellikle bölgenin güneş potansiyelinin yüksek olması formun bu konuda da yeni açılımlar için bir yol haritası çizilmesine katkı sağlayacağı beklentilerimizdendir. Güney Anadolu, teşvik bölgesinde olması itibarı ile gelişmekte olan sanayisi ile de enerjinin yoğun tüketildiği bir bölge konumundadır. Bu kapsamda bölgedeki enerji iletim dağıtım problemleri ve verimli kullanımı için alınacak tedbirler tartışılacak ve  değerli  uzman katılımcıların dikkatine sunulacaktır.

Formun Ülkemiz ve bölgemiz enerji potansiyelinin daha verimli kullanımına ve problemlerinin  çözümüne katkı sağlamasını temenni ediyor katkı sağlayacaklara  teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Düzenleme Kurulu a.

Prof.Dr.M.Kemal KIYMIK

EMO Gaziantep Şube

Yönetim Kurulu Bşk.

 

 


 
 
 
 
  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.