2015 2013 2011 2009 2007 2005

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2007


28.05.2007 - 29.05.2007 (GAZİANTEP)

 

Haberler

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2007 PROĞRAMI 23.05.2007

    

 

Genel Bilgiler

Yaşamımızın en temel gereksinimlerini günümüzde fosil yakıtları kullanarak karşılamaktayız. Daha modern, daha refah bir yaşam talebi, çoğu kez enerji kaynaklarının kontrolsüz ve bilinçsizce tüketilmesine neden olmaktadır. Fosil yakıt kullanımının ulaştığı boyut artık dünyamızın geleceğini de tehdit eder boyutlara ulaştı. Buna rağmen özellikle gelişmiş kapitalist ülkeler fosil yakıtların kullanımını ve kendi sınırları içinde olmasa da ele geçirilmesini en temel görev olarak algılamaya devam etmekteler. Bu görevlerinde çoğu kez savaşa, silaha başvurmaktan da kaçınmamaktalar.

Dünya coğrafyasına baktığımızda, ne gariptir ki, zengin enerji kaynaklarına sahip ülkeler, toplumlar sefalet içinde yaşamakta iken, enerji kaynağı yoksulu ülkeler zenginliğin en üst seviyelerini yaşamaktalar. Son beş yüz yıl içinde başlayıp gelişen, modernleşen(?) sömürgeci ve talancı devlet yapılanmaları gözlerini hep yoksul ülkelerin servetlerine dikmişler ve ne acıdır ki bu talanlarını gerçekleştirirken o yoksul ülkelerin işbirlikçi insanlarını, hükümetlerini kullanmışlardır. 20. yüzyılın başlarında çizilen yapay ülke sınırları özenle ayarlanmış ve özellikle petrol yatakları emperyalist ülkelerce kolaylıkla ele geçirilebilecek konumlarda bırakılmıştır.

Ancak yine de Türkiye bölge için en önemli kaynağa, "suya" sahiptir ve içinde bulunduğumuz yüzyılın sonları yaklaştıkça su her şeyden daha önemli hale gelecektir.

28-29 Mayıs 2007 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Güneydoğu Anadolu Bölgesi Enerji Formu‘nda  ülkemizin enerji potansiyeli, üretim kabiliyeti, iletimde yapılması gerekenler, dağıtımda yaşanan sorunlar, üretenler, tüketenler tarafından masaya yatırılacak, sorunlar, çözüm önerileriyle birlikte en yetkin kişilerce dile getirilecektir.

Form sonunda ortaya çıkan görüşler ve çözüm önerileri inanıyorum ki, enerji politikalarını yapanlara, bu kararları uygulayanlara ve uygulamaları denetleyenlere yardımcı olacaktır.

Saygılarımla,

 

Prof. Dr. Arif Nacaroğlu

EMO Gaziantep Şube Başkanı

 

 


 
 
 
 
  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.