2018 2017 2014

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2014


31.10.2014 - 01.11.2014 (İzmir Mimarlık Merkezi)

 

Genel Bilgiler

İzmir Bölgesi Enerji Forumu Programı


 

Enerji alanının güncel verilerle beslenerek yerel ve ulusal ölçekte sürekli olarak izlenmesi, sorunların doğru tanımlanarak çözüm önerilerinin bu verilerle oluşturulması gereklidir. Elektrik enerjisinin, üretim iletim ve dağıtım safhalarında, bölgemizin ihtiyaçlarının doğru tespit edilerek gerekli yatırımların planlanması ve zamanında gerçekleştirilmesi zorunluluktur. Tüketiciler için kaliteli ve ekonomik olmasının yanı sıra enerjinin sürekli sağlanabilmesi için üretim, iletim ve dağıtım işlemlerinin uyum içerisinde olması ve yönetilmesi gerekmektedir.

Elektrik Mühendisleri Odası bünyesinde daha önceki yıllarda Ege Bölgesi Enerji Forumu adı altında 14 Mayıs 1998 tarihinde ve 29-30 Mart 2007 tarihlerinde olmak üzere iki defa Şubemiz tarafından İzmir‘de; 12-13 Ekim 2009 tarihlerinde ise EMO Denizli Şubesi tarafından Denizli‘de kamu kurumları, meslek odaları, sanayi kuruluşları temsilcilerinin katılımı ile etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Forumların sonuçlarının değerlendirilmesi sonrasında bölgemizdeki enerji sorunlarının tespitinde ve yatırımların yönlendirilmesinde olumlu katkılar sağladığı tespit edilmiştir.

Ege Bölgesi Enerji Forumu adı altında düzenlenen önceki etkinliklerden günümüze kadar gelinen süreçte biriken enerji sorunlarının uzmanları ve taraflarınca tekrar irdelenmesi zorunluluğu ortaya çıkmış olup bir yandan bölgenin enerji arz ve talebinin saptanması, diğer yandan sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin tartışılması gereği ortadadır.

Bu amaçlara yönelik olarak, bölgemizde enerjinin güvenilir, kaliteli ve kesintisiz karşılanmasına yönelik planlama ve hizmetlerin üretim, iletim ve dağıtım aşamalarındaki tüm verileri ile tartışılacağı etkinliğin bu kez İzmir Bölgesi Enerji Forumu adı altında il bazında gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

2007 yılında gerçekleştirdiğimiz Ege Bölgesi Enerji Forumu`ndan beri gerek ülkemizdeki mevzuat gerek elektrik enerjisi sektöründe yaşanan değişiklikler, elektrik enerjisinin kullanımını ve teminini daha da önemli kılmıştır. Elektrik enerjisinin kısa vadede alternatifsiz oluşu ve kullanım kolaylığı, yakın gelecekte elektrik enerjisinin elde edilmesi ve bu eldenin çevre koşullarıyla kıyaslanması, söz konusu tartışmaların giderek artan önemde süreceğini anlatmaktadır.

İzmir ili bölgesinde elektrik enerjisi üretimi ve kullanımı konularında gerçekleştirilecek etkinliğe katılımınızı dileriz. 

Forum Yürütme Kurulu 


 
 
 
 
  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.