2013 2009 2007 2005 2003

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

IV.OTOMASYON SEMPOZYUMU GİRİŞ


Hızla gelişen yaşamın ve endüstrinin giderek artan verimlilik, güvenlik ve güvenilirlik gereksinimleri otomasyon teknolojilerine geniş uygulama alanları sağlamıştır. Günümüzde, sistemlerin olabildiğince hızlı, özdenetimli ve güvenilir biçimde çalışması amacıyla otomasyon gündeme gelmiştir. Bu alanlardaki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin yakından izlenmesi ve uygulamaya koyulması gelişmekte olan ülkeler için son derece önemlidir. Öyle ki, bugünün insanları için sıra dışı ve olağanüstü sayılabilen düzenek ya da dizgeler, gelecekte olağan yaşamın gereklerine dönüşecektir.

  Otomasyon alanında dünyadaki gelişmelerle koşut olarak ülkemizde de üniversiteler ve endüstriyel kuruluşlar, bu ilerlemelere kuramsal ve uygulamalı olarak katkı sağlamaktadır. İl, bölge ve ülke endüstrisinin kalkınmasında; otomasyon konusunda üniversite-endüstri - meslek odası işbirliğinin önemi yadsınamaz.

  Meslek Odası - Üniversite - Endüstri üçgenini bir araya getirerek uygulamalardan edinilen deneyimin ve bilgi birikiminin paylaşılmasına olanak sağlayıp, otomasyonun yaygınlaştırılması ve verimliliğinin arttırılması amacıyla, üçüncüsü 2005 yılında Denizli‘de yapılan Otomasyon Sempozyumu‘nun dördüncüsü TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şubesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerinin işbirliği ile, 23-25 Mayıs 2007 tarihlerinde, Samsun‘da gerçekleştirilecektir.

 

 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.