2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ELEKTRİK-ELEKTRONİK-BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ 12. ULUSAL KONGRESİ VE FUARI


14.11.2007 - 18.11.2007 (ANEMON OTEL ESKİŞEHİR)

 

Haberler

ULUSAL KONGRE PROGRAMI BELLİ OLDU 07.11.2007

    

14-18 Kasım 2007 tarihleri arasında Eskişehir'de düzenlenecek olan 12. Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, Biyomedikal Mühendislikleri Ulusal Kogresi ve Fuarı'nın programı belli oldu. Programa burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

12. ELEKTRİK, ELEKTRONİK, BİLGİSAYAR BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ ULUSAL KONGRESİ VE FUARI YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI 19.04.2007

    

12. Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Biyomedikal Mühendisliği Ulusal Kongresi ve Fuarı Yürütme Kurulu Toplantısı 28 Nisan 2007 saat 14:00 da Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde Yapıldı

12. ULUSAL KONGRE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI 19.02.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilecek olan, “12. Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Biyomedikal Mühendisliği Ulusal Kongresi ve Fuarı” 2. Danışma Kurulu toplantısı 17 Şubat 2007 tarihinde İstanbul'da yapıldı.

12. ULUSAL KONGRE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI 12.02.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilecek olan, “12. Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Biyomedikal Mühendisliği Ulusal Kongresi ve Fuarı” 2. Danışma Kurulları yapılacaktır.

 

Genel Bilgiler

 

"Ulusal Kongre ve Fuarı" ülkemiz Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, Biyomedikal mühendislerini 1985 yılından bu yana üniversite ve sanayi kuruluşları ile bir araya getirmektedir. Teknoloji baş döndürücü hızla gelişmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu konjonktürde mühendisliğe ait disiplinler ve bunlara ait mevzuatlar yeniden tanımlanmaktadır. Bu uygulamaların ülkemizdeki uygulatıcılarının siyasi, akademik ve bürokratik merkezleri açısından Ulusal Kongrenin EMO Ankara Şube Tarafından yapılması daha da önem kazanmıştır.. Gün geçtikçe yeni açılımların ve yöntemlerin yaygınlaşarak uygulandığı meslek alanlarımızda insanlığın ihtiyaçları ve geleceği arasında; yenilikler ile sorunlar birbirine paralel gitmektedir. Bütün bu devinim içinde Odamızın da bakış açısının yansıtıldığı bir Kongrenin düzenlenmesinin sürdürülmesi elbette ki kaçınılmazdır. Akademik çalışmalara olduğu kadar, ilgili sektör kuruluşlarının sorunlarına da açık bir platformun olması, hedeflenen ve geçmiş yıllarda da Odamız tarafından başarıyla gerçekleştirilen kongrenin, en günceli yakalayarak meslek disiplinlerimizin "Geleceğe" yönelik yapılmasına katkının sunulmasını zorunlu kılmaktadır.

Amaç

Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması için ulusal mühendislik bilimleri politikalarını oluşturması gerekmektedir. Ulusal Teknoloji politikalarının oluşturulması ve bu alanlara yatırımın sağlanabilmesi için meslek odaları, üniversiteler ve sanayi iş birliği ile yapılan Ulusal Kongrelerimiz önemli bir araçtır. Enerji, haberleşme, bilgisayar ve bilişim alanlarındaki araştırma ve geliştirme çalışmalarının sergilendiği, paylaşıldığı ve tartışıldığı bir zemin olarak, ülke kalkınmasındaki önceliklere göre bilimsel çalışmaların özendirilmesi, bilim ve teknoloji alanında ulusal politikaların oluşturulması, geliştirilmesi ve yaşama geçirilmesi için üzerine düşen görevleri yerine getirmesi planlanan "Kongre ve Fuar"ın amacı, EMO‘nun meslek örgütü niteliğini, akademik çalışmalar ile sektör uygulamalarının yan yana gelmesine de ara buluculuk etmektir.

Kapsam

Kongre kapsamında, geçmiş kongrelerin iyi yönleri aynen korunacaktır. Bunların yanı sıra;

  • Elektrik
  • Elektronik
  • Bilgisayar
  • Haberleşme
  • Biyomedikal

Konu başlıkları altında günümüz teknolojisi ve sorunları üzerinden "Gelecek" temalı bir içeriğe sahip olacaktır. Ulusal Kongre ve Fuar çerçevesinde "GELECEK" konusu ana tema seçilerek, meslek alanlarımızın ve toplumun geleceğine yönelik açılımlara öncelik veren bir etkinlik hedeflenecektir. Gerek toplumsal ve siyasi, gerekse teknolojik açıdan geleceğe ilişkin bir bakış açısının odamız platformlarında tartışılması öngörülmektedir.


 
 
 
 
  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.