2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ELEKTRİK-ELEKTRONİK-BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ 10. ULUSAL KONGRESİ VE FUARI


18.09.2003 - 21.09.2003 (Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı)

 

Genel Bilgiler

  1985 yılından bu yana iki yılda bir düzenlenen Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Ulusal Kongresi'nin onuncusu, EMO İstanbul Şubesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından İstanbul'da gerçekleştirilmektedir. Elektrik Mühendisleri Odası, 1773 yılında Mühendishane-i Bahr-i Humayun adıyla III. Mustafa döneminde kurulan ve bu yıl 230. Eğitim ve Öğretim Yılı’nı kutlayan İTÜ ile birlikte 1989 yılındaki 3. Ulusal Kongre’den bu yana, Ulusal Kongre’ye 2. kez ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizde mühendislik eğitim ve öğretiminin öncüsü olmuş köklü bir eğitim kurumunun böylesine önemli bir kuruluş yıldönümüne denk gelmesi, Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği 10. Ulusal Kongresi’ni daha da ilginç kılmaktadır.
  Elektrik Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Ulusal Kongreler, elektrik, elektronik, haberleşme ve bilgisayar mühendisliği alanlarında ülkemizde yapılan bilimsel ve teknik nitelikli özgün çalışmaların tartışılmasına zemin oluşturması, üniversiteler, araştırma ve sanayi kuruluşlarındaki araştırmacılar arasında bilgi ve deneyim alışverişini sağlamasının yanısıra, bu alanlarda üretim ve eğitim düzeyinde yaşanan sorunların ve bilimsel düzeyde çözüm önerilerinin ele alınması ve tartışılması açısından da büyük önem taşımaktadır.
Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği 10. Ulusal Kongresi’nin bilimsel çizgisi, tam metin olarak gelen bildirilerin seçkin hakemler tarafından değerlendirilmesi ve bu süzgeçten geçerek en yüksek puan alan bildirilerin kongreye kabul edilmesi yönünde oluşmuş ve bu ilkelere titizlikle uyulmuştur. 10. Ulusal Kongre’ye gelen 192 bildiri çeşitli üniversitelerimizde görev yapan öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulumuz tarafından değerlendirilerek puanlanmış, her bildiri iki hakeme gönderilmiş, hakemlerce kabul edilen bildiriler bilgisayar ortamında en yüksek puan alan bildirilerden başlanarak sıralanmış, belirlenen sınırın üzerinde kalan toplam 140 bildirinin sözlü sunum olanağı sağlanabilmiştir.
Sözlü sunuşa kabul edilen bildirilerin yanısıra, 10. Ulusal Kongre’de alanında tanınmış kişilerce çağrılı bildiriler sunulması ve güncel konularda panel oturumları düzenlenmesi de öngörülmüştür. Sektörümüzde yer alan bütün kurum ve kuruluşların, üniversitelerin ve kamu kurumlarının temsilcilerinin biraraya getirilerek görüş ve önerilerinin derleneceği Kongre'de mühendislik sorunlarıyla ilgili çözümlerin üretilmesi hedeflenmektedir. Bunun için bilimsel sunuşların ve paneller yanısıra elektrik-elektronik ve bilgisayar alanlarında yer alan firmaların katılacağı bir Fuar düzenlenmektedir. Elektrik / Elektronik 2003 Fuarı’nın ülkemizde elektrik, elektronik, bilgisayar ve haberleşme sektörleri ve bunlara ilişkin yan sektörler tarafından sunulan ürünlerin ve bu alandaki teknolojik gelişmelerin tanıtılması açısından büyük yarar sağlayacağı açıktır. Ulusal Kongre’ye bildiri gönderen ve sunan katılımcılara, çağrılı bildirilerle ve panellere katılarak katkıda bulunan değerli konuklara, özel kurumların ve kamu kurumlarının yetkililerine, Ulusal Kongre’yi bu yıl düzenleyen EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine ve çalışanlarına, Kongre Yürütme Kurulu, Bilim Kurulu ve Danışma Kurulu üyelerine Yürütme Kurulu adına teşekkür ederim. 10. Ulusal Kongre’nin katılımcılara ve izleyicilere yararlı olmasını, ülkemizdeki araştırmacıların bu alanda bilgi alışverişinde bulunmasına ve konuyla ilgili bilgi birikiminin oluşmasına katkıda bulunmasını dilerim.


Prof. Dr. H. Hakan Kuntman
Yürütme Kurulu Başkanı


 
 
 
 
    

Kroki


 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.