2009 2007 2005 2003

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

III.ULUSAL YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ SEMPOZYUMU DUYURULAR


UYMS 2. DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi ve Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile birlikte gerçekleştirilecek olan "III. Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu ve sergisi" (UYMS) 2. Danışma Kurulu toplantısı 18 Şubat 2007 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Sosyal Tesislerinde yapıldı.

İlk ikisi de yine Ankara‘da düzenlenen Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu‘nun üçüncüsü Eylül 2007‘de gerçekleştirilecek. EMO Ankara Şube ve Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü‘nün işbirliği ile gerçekleştirilecek olan UYMS‘nin ikinci Danışma Kurulu toplantısı EMO İstanbul Şubesi‘nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Kurula EMO İstanbul Şubesi ve Ankara Şubesi‘nin yanı sıra Bilkent Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Fatih Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm‘leri ve Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi gibi kuruluşlar ile Portal Teknoloji, TAI, Cybersoft gibi sektör temsilcileri katıldı.

UYMS 1. DANIŞMA KURULU TOPLANDI

09 Aralık 2006 tarihinde saat 10.00‘da DÖSİM 75. yıl Kültür Merkezinde gerçekleşen danışma kurulu toplantısına Hacettepe, Başkent, Bilkent, ODTÜ, Atılım, Yıldız Teknik ve Çanakkale 18 Mart Üniversitelerinin yanı sıra ASELSAN, METAŞ, TRT, SİEMENS ve AYESAŞ gibi kurumlardan da temsilciler katıldı.

Sempozyumun konu başlıklarına ve panel konularına dair önerilerin görüldüğü toplantıda, TS 15504, SMMI, TS 27001, Yazılımın Hukuki Boyutu, Yazılımda Patent veya Faydalı Model, Türkiye‘nin Yazılım Mühendisliği Stratejisi ve açık kaynak dünyasından veya özgür yazılım dünyasından nasıl istifade ederek ulusal çözümlere gidebiliriz başlıkları sempozyumda işlenmek üzere önerildi. Hastane Bilgi Yönetim Sistemi yazılımındaki gelişmeler ve Yazılım Mühendisliğinin Hukuki Boyutu ve daha birçok başlığın panel konusu olarak tartışıldığı toplantıda, TRT, yurtiçi ve yurt dışındaki üniversitelerle irtibata geçilmesi, sempozyumun basın arcılığıyla daha geniş kitlelere duyurulması da önerildi.

 

UYMS YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi ve Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü‘nün ortak düzenleyecekleri III. Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS‘07) 4.Yürütme Kurulu toplantısı 6 Kasım 2006 tarihinde saat 18.00‘da Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde yapıldı.

Program Komitesi, Danışma Kurulunun Oluşturulması ve Sempozyumun Yapılacağı Yer ile ilgili konuların konuşulduğu toplantıda, Danışma kurulu için taslak liste oluşturulması, Sempozyumun yapılacağı yer konusunda otellerden teklif alınması, 9 Aralık 2006 da Ankara da bir Danışma Kurulu toplantısı yapılması, Danışma Kurulu Toplantısı için bir gündem hazırlanması ve Kasım ayının son haftasında EMO Ankara Şubesinde Yürütme Kurulu Toplantısı

UYMS LOGOSU BELİRLENDİ

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi ve Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile birlikte gerçekleştirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS) için gelecek yıllarda da kullanılacak bir UYMS logosu belirlendi.

UYMS Yürütme kurulu, 2. UYMS logosunu baz alarak hazırlanan yeni logonun, UYMS kimliğinin oluşturulması için gelecek yıllarda da kullanılmasına karar verdi

(12 KB)

 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.