2015 2013 2011 2009 2007 2005 2003 2001

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

VI. YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU


14.10.2011 - 16.10.2011 (DENİZLİ)

 

Haberler

ETKİNLİK PROGRAMI 13.09.2011

    

Elektrik Mühendisleri Odası adına Şubemiz tarafından Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile 14-15-16 Ekim 2011 tarihlerin Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan 6.Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu`nun kesinleşen programına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 

Genel Bilgiler

Sempozyum Katılım Formu için tıklayınız

SEMPOZYUM PROGRAMI İÇİN TIKLAYIN

Sanayileşme, teknolojideki hızlı gelişme ve günümüzün yaşam standartları gibi unsurlar dikkate alındığında Dünyadaki siyasi sürecin oluşmasında, ülkelerin enerji kaynakları, bu kaynakları denetleme ve geliştirebilme yetenekleri, enerji taleplerini karşılamadaki bağımsız olma amaçları belirleyici olmaktadır.

Enerjinin büyük öneme sahip olması ve fosil yakıt rezervlerinin azalan ömrü, yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilgiyi arttırmaktadır. Geleceğe dönük üretim senaryolarında yenilenebilir enerji kaynaklarının enerji üretimindeki payının arttırılmasına yönelik çalışmaların hız kazandığı görülmektedir.

Ülkemizin artan enerji talebini karşılamak, enerjide dışa bağımlılığı azaltmak, çevre dostu üretime yönelmek için kaynak planlanmasında yenilenebilir enerji oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Elektrik Mühendisleri Odası; kamunun ve ülkenin çıkarlarının sağlanmasında, doğal kaynakların bulunmasında, korunmasında ve işletilmesinde, tarımsal ve endüstriyel üretimin arttırılmasında, ülkenin teknolojik kalkınmasında, çevrenin korunmasında gerekli girişimlerde bulunmakta ve uzmanlık alanlarına giren konularda etkinlikler düzenlemektedir.

Bu anlayışla, yenilenebilir enerji kaynakları konusunda ilk sempozyum 2001 yılında İzmir Şubesi tarafından gerçekleştirilmiştir. 2003 yılında yine İzmir Şubesi tarafından ikincisi düzenlenen sempozyumu; 2005 yılında Mersin Şubesi, 2007 yılında Gaziantep Şubesi ve 2009 yılında Diyarbakır Şubesi tarafından düzenlenen sempozyumlar izlemiştir.

Hidrolik, rüzgâr, güneş, jeotermal, biokütle, biyogaz, dalga, akıntı enerjisi ve gel-git gibi fosil olmayan kaynaklardan elektrik enerjisi üretimi amaçlı kullanımının yaygınlaştırılması, bu kaynakların güvenilir ve ekonomik olarak kullanıma kazandırılması, kaynak çeşitliliğinin artırılması, atıkların değerlendirilmesi, çevrenin korunması, yenilenebilir teknoloji ile araştırma geliştirme çalışmalarında akademik ve uygulamaya yönelik bilgilerin verileceği "VI. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu"na katkıda bulunmaya çağırıyoruz.

Sempozyum Yürütme Kurulu


 

Fotoğraf albümü

 
 
 
  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.