2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

MARMARA ENERJİ FORUMU 7-8 EYLÜL 2007 TARİHİNDE YOGUN BİR KATILIMLA YAPILDI - MARMARA ENERJİ FORUMU


 
Marmara Enerji Forumu 2007, EMO Bursa-İstanbul-Kocaeli Şubeleri tarafından 07-08 Eylül 2007 tarihlerinde İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum‘da gerçekleştirildi.
 

Sekretaryası Şubemiz tarafından yürütülen Marmara Enerji Forumu, 7-8 Eylül 2007 günlerinde başarıyla gerçekleştirildi. EMO adına Bursa, İstanbul ve Kocaeli Şubeleri tarafından düzenlenen ve Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum‘da yapılan Forum yoğun bir katılıma ve ilgiye sahne oldu. İki gün boyunca toplam 250‘ye yakın kişinin katıldığı Forum, planlandığı üzere Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy‘un açılış konuşmasıyla başladı. Erol Celepsoy‘un konuşma metni için bakınız. Celepsoy‘un konuşmasından sonra kürsüye EMO Başkanı Kemal Ulusaler davet edildi. Daha sonra kürsüye çıkan TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı konuşmasında TMMOB‘a bağlı odaların yaptığı etkinliklerden, bu etkinlikler içinde enerji konusunun ciddi bir yer tuttuğundan sözetti. Soğancı‘nın konuşma metninin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Açılış konuşmalarının ardından Marmara Enerji Forumu için hazırlanan, elektrik enerjisinin insan yaşamı için önemi ve elektrik enerjisinin ülkemizdeki kısa tarihi içerikli film gösterimine geçildi. Katılımcılar tarafından ilgiyle izlenen filmin ardından Forumun tek çağrılı bildirisi Okan Üniversitesi‘nden Prof. Dr. Tolga YARMAN tarafından sunuldu. Nükleer enerji ağırlıklı sunum için bakınız.

Açılış gündeminin arkasından öğle yemeğinden sonra 1. Oturum‘a geçildi. Başkanlığını Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy‘un yaptığı oturumun konusu ENERJİ KAYNAKLARININ BÖLGESEL İNCELENMESİ idi. EÜAŞ, MTA, BOTAŞ, ve EMO temsilcilerinin katıldığı oturum sonrasında, ENERJİ SEKTÖRÜNDE DIŞA BAĞIMLILIK konulu panele geçildi. Yöneticiliğini Şubemizden Gazi İpek‘in yaptığı panelin katılımcıları:
Tacidar Seyhan - CHP Adana Milletvekili
Prof. Dr. Tolga Yarman - Okan Üniversitesi
Reşat Köymen - TOBB Enerji Meclisi Başkanı
Tufan Erdoğan - Petrol Mühendisi
Ünal Erdoğan - Elektrik Y. Mühendisi

Panelin soru-yanıtlar sonrasında bitmesiyle Forumun 1. gün programı tamamlanmış oldu. Aynı günün akşamı, Şubemizin yeni hizmet binasının açılış töreni gerçekleştirildi.

Marmara Enerji Forumu‘nun ikinci günü (8 Eylül) ENERJİDE İLETİM ve DAĞITIMIN BÖLGESEL İNCELENMESİ konulu 2. Oturum ile başladı. Başkanlığı EMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aktuğ tarafından yapılan 2. Oturuma katılan kurumlar; TEİAŞ, TREDAŞ, BEDAŞ, AYEDAŞ, SEDAŞ, UEDAŞ ve EMO idi.

2. Oturumun da tamamlanmasının ardından 3. Oturum‘a geçildi. Başkanlığı EMO Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sözen tarafından yapılan oturumun konusu ENERJİDE VERİMLİLİK, KALİTE ve TÜKETİCİ HAKLARI idi. Katılımcılar ise, EİEİ, TEDAŞ, OSB, TÜKODER ve EMO temsilcileri oldu.

3. Oturumun da tamamlanmasının ardından 2. Panel konusu olan KÜRESEL ISINMA ve ENERJİ POLİTİKALARI konusu ele alındı. Yöneticiliğini EMO Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olan Nedim Tüzün‘ün yaptığı Panele katılanlar:
Prof. Dr. Orhan Şen - İstanbul Teknik Üniversitesi
Doç. Dr. Tanay Sıdkı Uyar - Marmara Üniversitesi Enerji Ana Bilim Dalı Başkanı
Ömer Madra - Açık Radyo Yayın Yönetmeni ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi
Yunus Arıkan - REC Türkiye İklim Değişikliği Proje Yöneticisi
Cengiz Göltaş - EMO Yönetim Kurulu Yazman Üyesi.

Forum programı 2. günün akşamı Boğaz‘da yapılan Tekne Turu ile son buldu. Tekne turu içinde 2006-2007 Öğretim yılı Proje Yarışması‘nda ödül alanların plaket ve sertifikaları dağıtıldı. Yakın bir zamanda Sonuç Bildirgesi yayınlanacak olan Marmara Enerji Forumu‘na sunulan bildiriler ve paneller bir yayın halinde kamuoyuna isteyen üyelerimize sunulacaktır.TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


BASIN TOPLANTISI: GEZİ DAVASI

TMMOB AFET SEMPOZYUMU

1 MAYIS

Okunma Sayısı: 2182


Tüm Sempozyum Haberleri

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.