2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU DÜZENLENDİ - ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU


 
Şubemiz tarafından 4-5 Eylül 2007 tarihlerinde DSİ Konferans Salonu'nda Orta Karadeniz Bölgesi Enerji Forumu yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. İlk gün "Elektrik Piyasası Faaliyetleri" başlıklı açılış bildirgesi ile başlayıp, "Bölgenin Enerji Kaynaklarının İncelenmesi" konulu birinci oturum, "Yeni, Yenilenebilir Enerji Kaynakları" konulu ikinci oturum ve "Elektrik Enerjisinin Üretimi, İletimi Ve Dağıtımı" konulu üçüncü oturum ile sürdü. İkinci gün de "Enerji Sorunları Tüketiciye Yansımaları ve Çözüm Önerileri" konulu dördüncü oturum, "Mobil Santralların Samsun Süreci ve Çevreye Etkileri" konulu beşinci oturum ve "Enerji Krizi : Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu panel ile son buldu.
 

İlk gün EMO Onur Kurulu Başkanı Olgun Sakarya‘nın "Elektrik Piyasası Faaliyetleri" başlıklı açılış bildirgesi ile başlayıp, oturum başkanlığını Prof.Dr.Güven Önbilgin‘in yaptığı "Bölgenin Enerji Kaynaklarının İncelenmesi" konulu birinci oturumda DSİ VII. Bölge Müdür Yardımcısı Erdoğan Özoral‘ın ve DSİ Genel Müdürlüğü‘nden Cüneyit Bektaş‘ın "Hidroelektrik" ve TMMOB Maden Mühendisleri Odası Genel Başkanı Mehmet Torun‘un "Kömür" başlıklı sunuşlarının ardından öğle arası verilerek, öğle yemeği yendi.

Öğleden sonra oturum başkanlığını İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy‘un yaptığı "Yeni, Yenilenebilir Enerji Kaynakları" konulu ikinci oturumda Pankobirlik‘ten Dr.Figen Ar‘ın "Biyoyakıtlar", Samsun Orman İşletme Müdür Yardımcısı Orhan Çatalçam‘ın "Enerji Ormanları", Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü‘nden Cihan Dündar‘ın "Rüzgar", Elektirk İşleri Etüd İdaresi‘nden Mustafa Çalışkan‘ın "Rüzgar Santralları" başlıklı sunuşlarının ardından üçüncü oturum ile devam etti.

Oturum başkanlığını Elektrik Mühendisleri Odası Enerji Koordinatörü Necati İpek‘in yaptığı "Elektrik Enerjisinin Üretimi, İletimi Ve Dağıtımı" konulu üçüncü oturumda TEİAŞ KDA Yük Tevzi İşletme Müdürü Zafer Kamiloğlu‘nun ve EÜAŞ Hidroelektrik Santraller Şb. Müdürü Halil Kemal‘in "Elektrik Enerjisi Üretimi Ve İletimi" ile Yeşilırmak EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet ÖZKAN‘ın "Elektrik Enerjisi Dağıtımı" başlıklı sunuşları ile son buldu.

İkinci gün oturum başkanlığını İzmir Şube Eski Başkanı Musa Çeçen‘in yaptığı "Enerji Sorunları Tüketiciye Yansımaları ve Çözüm Önerileri" konulu dördüncü oturumda SAMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı H. Celil KURADA‘nın, EMO Samsun Şubesi Enerji Komisyonu Üyesi Tevfik Fikret DEMİREL‘in ve TÜKODER Genel Başkanı Ali Er‘in sunuşları ile başladı.

Dördüncü oturumun ardından oturum başkanlığını SAM-SEV Başkanı Sadi Subaşı‘nın yaptığı "Mobil Santralların Samsun Süreci ve Çevreye Etkileri" konulu beşinci oturumda Samsun Barosu‘ndan Arif Yılmaz Üney‘in "Mobil Santralların Hukuksal Süreci", ÇMO Samsun İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Gülfem Bakan‘ın "Mobil Santralların Çevreye Etkileri" ve EMO Denetleme Kurulu Başkanı Metin Telatar‘ın "Mobil Santralların Samsun Süreci" başlıklı sunuşları ile öğlene kadar olan bölüm son buldu.

Öğleden sonra oturum başkanlığını EMO Genel Merkez Oda Müdürü Cem Kükey‘in yaptığı, EMO Genel Sekreteri Cengiz Göltaş‘ın, Eski TEK Genel Müdürü Gültekin Türkoğlu‘nun ve ASAM Genel Koordinatörü Necdet Pamir‘in konuşmacı olarak katildığı "Enerji Krizi : Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu panel ile "Orta Karadeniz Bölgesi Enerji Forumu" son buldu.ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 2074


Tüm Sempozyum Haberleri

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.