2021 2018 2016 2014 2012 2010 2008 2006

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

ASANSÖR SEMPOZYUMU`2010


21.05.2010 - 23.05.2010 (İzmir Fuar Alanı)

 

Haberler

ASANSÖR SEMPOZYUMU BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ 11.06.2010

    

Şubemiz ve Makina Mühendisleri Odası birlikteliğiyle 21 Mayıs 2010 tarihinde İzmir Fuar Alanında başlayan Asansör Sempozyumu 23 Mayıs 2010 tarihinde tamamlandı. Ana teması Asansörlerde Enerji Verimliliği olarak belirlenen Sempozyuma 603 kayıtlı delege olmak üzere yaklaşık 1000 kişi katıldı. Sempozyum boyunca 7 oturumda 27 bildiri, 1 panel, 3 çalıştay, 5 kurs, ilköğretim çağındaki çocukların bilinçlendirilmesi amacıyla “asansör ve yürüyen merdivenlerin güvenli kullanımı” konusunda eğitim çalışması gerçekleştirildi.

ASANSÖR SEMPOZYUMU LOGO YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI 14.05.2010

    

Asansör Sempozyumu Logo Yarışması” seçici kurulu 05.05.2010 Çarşamba günü Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesinde toplanmıştır. Yarışmaya gönderilen 250 adet tasarımın değerlendirilmesi sonucunda birincilik ödülü ve iki adet mansiyon aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ : Burçin Karaduman Rumuz: EBUBE3
MANSİYON : Refiye Danış Rumuz : CMLCGL289
MANSİYON : Gülgün Bahar Rumuz : GLGNTSRM2

 

Genel Bilgiler

TMMOB Elektrik ve Makina Mühendisleri Odaları asansör alanında seminer, sempozyum ve kongre çalışmalarını 1993 yılından itibaren İzmir‘de Asansör Semineri ve Sempozyumu, İstanbul‘da İletim Makinaları Kongre ve Sergisi etkinlikleri ile başlatmıştır.

23-25 Mayıs 2008 tarihlerinde İzmir‘de Elektrik Mühendisleri Odası ve Makine Mühendisleri Odası birlikte her iki meslek disiplinini ilgilendiren bu alandaki çalışmalarını ortaklaştırarak Asansör Sempozyumu 2008 etkinliğini düzenlemişlerdir.

Ülkemiz kent merkezlerinde hızlı nüfus artışı ve buna bağlı olarak gelişen dikey yapılaşma, asansör ve yürüyen merdiven sektörünü de doğrudan etkilemektedir. Bu gelişmelere bağlı olarak güvenlik, konfor, verimlilik ve ekonomiklik gibi faktörler ön plana çıkmaktadır. Asansör ve yürüyen merdiven sektörü, bu sürece ayak uydurabilmek için bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izlemek ve uygulamak zorundadır. Sektörde üretilen ürün ve hizmetin kalitesinin artırılması için eğitilmiş, nitelikli personele ihtiyaç duyulmakta, hem enerji verimliliği hem de uygun teknolojilerin kullanılması için mühendis istihdamı büyük önem taşımaktadır.

Asansör ve yürüyen merdiven sektöründe standartlara uygun güvenli üretim yapılması, haksız rekabet koşullarının önüne geçilmesi, kamu güvenliği açısından piyasa gözetimi ve denetimi çalışmaları ve periyodik kontrol çalışmalarının sağlıklı ve yaygın bir şekilde yürütülmesi, asansörlerin tesisinden sonraki işletme ve bakım süreçlerinin düzenlenmesi ve kullanıcılara güvenli asansörlerin sunulabilmesi için etkin koordinasyon zeminleri yaratılmalıdır.

Odalarımız; bu tespitlerden hareketle, sektörü oluşturan firmalar, ilgili bakanlıklar, sektörel dernekler, akademisyenler, meslek odaları ve bu alanda görev yapan mühendis ve teknik elemanların ortak platformu olan Asansör Sempozyumu 2010‘u 21-23 Mayıs 2010 tarihlerinde İzmir‘de düzenleyecektir.

Asansör Sempozyumu 2010‘da belirlenen hedeflere ulaşılabilmesi için asansör ve yürüyen merdiven sektöründeki tüm kişi, kurum ve kuruluşları Sempozyuma katılmaya, katkı ve önerilerini sunmaya davet ediyoruz.


 

Fotoğraf albümü

 
 
 

Destekleyenler

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

T.C ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ

BAYINDIRLIK VE İSKAN BAKANLIĞI

EGE ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVEN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI

TÜM ASANSÖR SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ

AYSAD ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVEN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

 

    
ASANSÖR SEMPOZYUMU PROGRAMI  
ASANSÖR SEMPOZYUMU TANITIM BROŞÜRÜ
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.