2007 2005 2003 1999

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO III. ÖĞRENCİ KURULTAYI AMAÇ VE KAPSAM


       Bir yanı ile meslek örgütü diğer bir yanı ile demokratik kitle örgütü olan Elektrik Mühendisleri Odası‘nın, kısaca EMO-Genç olarak ifade edilen öğrenci üye örgütlenmesi, aktif ve dinamik yapısıyla üçüncü kez Öğrenci Kurultayı‘nı gerçekleştirdi.

        Finans kapital zorbanın iktisadi-sosyal ve kültürel empeyalist saldırısı ile bireyci, rekabetçi, yozlaşmış bir gençlik oluşturma çabasına karşı devrimci,dayanışmacı, özgürlükçü bir öğrenci gençlik örgütlenmesi ile bir kez daha direnci ve direnişi ortaya konuldu.

        "İnsan kendini yeniden üretsin diye örgüte ihtiyaç duyar" diyen T. Adorno gibi hepimiz örgütlülüğün gereğini kabul eder,  inanırız. Hal böyle iken örgütlenmekten kaçınıyor ya da örgütleniyor ama gereklerini yerine getirmiyorsak, ortada önemli bir sorun var demektir.  Oda düzleminde bir öğrenci örgütlülüğü, öğrencilerin kendilerini mesleki, toplumsal, kültürel olarak ifade edebilmelerine yönelik bir platform oluşturmuştur. Şüphesiz öğrenci olmanın faklı sorunları, özgün örgütlülüklere gereksinim duyar. Doğrudan öğrenciliğe yönelik özgün talepleri karşılayan öğrenci örgütlenmelerinin yanı sıra geleceği kapsayan bir yaklaşımla, meslek odası düzleminde öğrenci örütlülüğünün geliştrilmesi de bir gerekliliktir.

       Sermayenin ihtiyacı doğrultusunda yapılandırılan eğitim sistemine ve YÖK‘e karşı, paralı eğitime, fırsat eşitsizliğine, tüm alanlarda olduğu gibi eğitimde de özelleştirmelere karşı duran bir gençlik örgütlenmesi olan EMO - Genç, işte bu gereksinimin sonucudur.  Gelecekte Odamız üyesi olacak olan öğrenci üyelerimizin bir örgütlülüğü olan EMO-Genç, meslek odasında örgütlenmenin yanı sıra sendikal örgütlenmeyi de olmazsa olmaz kabul etmektedir.

      Bilimin, savaş gibi yıkıcı, yok edici amaçlar için değil barış için, insanlığın yararına üretilmesini ve kullanılmasını sağlamayı şiar etmektedir. Şüphesiz Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile ona bağlı Elektrik Mühendisleri Odası, kendi geleceğini ülkenin geleceğinde gören, özgürlükten, emekten demokrasiden yana tavır koyan EMO-Genç üyelerinin omuzlarında yükselecektir. 

Gençlik Gelecek, Gelecek  Bizimle Özgürleşecek!

 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.