2009 2007 2005 2003

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

IV.ULUSAL YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ SEMPOZYUMU GENEL BİLGİLER_


Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İstanbul Şubesi, IV. Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu‘nu (UYMS‘09) düzenlemek üzere çalışmalara başlamışlardır.

Yazılım günümüzde kullandığımız hemen hemen tüm karmaşık sistemlerin önemli bir bileşeni durumundadır. Bunun da ötesinde sistemin yenilikçi yönü büyük ölçüde içerdiği yazılımın özgünlüğü ve etkinliği bağlamında oluşmaktadır. Dolayısıyla, yazılım mühendisliği alanı ve bu alan kapsamında gerçekleştirilen araştırma ve geliştirme çabaları ulusal ölçekte stratejik bir alan olarak değerlendirilmelidir.

Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS) ilk yapıldığı 2003 tarihinden itibaren yazılım mühendisliği araştırma ve geliştirme sonuçlarının tüm ilgili paydaşların katılımı ile tartışıldığı ana platform durumundadır. 2003 yılını takiben her iki yılda bir gerçekleştirilen UYMS, araştırma sonuçlarının paylaşıldığı bir ortam sağlamasının yanında, ulusal yazılım mühendisliği araştırma alanının geleceğinin şekillendiği bir platform oluşturmayı başarmıştır. UYMS 09‘un temel hedefi öncüllerinin başarısını tekrarlayarak, ulusal yazılım mühendisliği araştırma alanının bugününü dokümante etmek ve geleceğini şekillendirmektir.

UYMS 09‘a yazılım mühendisliği alanına ilişkin özgün ve daha önce yayınlanmamış sonuçları içeren tüm kavramsal, teorik ve uygulamalı çalışmalar davetlidir.

 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.