MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ENERJİDE YEREL KARAR DESTEK MODELLERİ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 
Şubemiz Enerji Komisyonu tarafından düzenlenen Enerjide Yerel Karar Destek başlıklı panel 9 Mart 2019 Cumartesi günü EMO Perpa Eğitim Merkezi’ne gerçekleştirildi. Odamız üyeleri ve kurum temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda birbirinden değerli sunumlar gerçekleştirildi. EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Sayman üyesi ve panelin de moderatörü olan Mustafa Aydın`ın konuşmacıları ve katılımcıları selamlamasıyla panel başladı.
 

 

İlk sözü Yenilenebilir Enerji Birliği (EUROSOLAR Türkiye) Başkanı ve Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Enerji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar aldı. Enerjinin Etkin Kullanımı ve Yüzde 100 yenilenebilir Enerjiye Geçişte Geleceğin Teknolojileri ile Geleceğin Planlanmasının Önemi başlıklı sunumunda öncelikle dünyada enerjinin tarihsel arka planına değindi. Yenilenebilir enerjiye geçişin artık kaçınılmaz bir zorunluluk halini aldığını anlatan Uyar, yenilenebilir enerjinin aynı zamanda ulusal bağımsızlığının da en önemli dayanağı olduğunu sözlerine ekledi.

Uyar‘ın ardından ikinci konuşmacı olarak Karar Destek Araçları ve Yerel Yönetim Uygulamaları başlıklı sunumu yapmak üzere Dr. Öğr. Üyesi Egemen Sulukan söz aldı. Milli Savunma Üniversitesi, Deniz Harp Okulu Dekanlığı Makine Müh. Bölüm Başkanı olan Sulukan, dünyada uygulanan karar destek araçlarını anlatırken ülkemizde buna dönük nelerin yapılabileceğini ve şimdiye kadar kendilerinin yaptığı örneklere ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Verilen aranın ardından panel; Marmara Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisi Seçkin Bakırcı‘nın Şehir Ölçeğinde Enerji Modelleme: Çanakkale başlıklı sunumu ve Marmara Üniversitesi Makine Mühendisi Doğan Beşikçi`nin Şehir Ölceğinde Enerji Modelleme: Burdur başlıklı sunumu ile devam etti. 

Yapılan sunumların ardından tekrardan söz alan Mustafa Aydın; EMO‘nun enerji alanındaki düşünce ve önerilerinin dikkate alınması ve enerji politikalarında yenilenebilir enerji politikalarında kapsamlı çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti. Aydın‘ın konuşmasının ardından toplantı soru, cevap ve önerilerle son buldu.


 ÇAĞDAŞ ETİK SORUNLAR KONULU PROGRAMLAR`IN İKİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

22.04.2019
 


Çok Okunanlar


GRUP YORUM ÜYESİ İBRAHİM GÖKÇEK YAŞAMALIDIR

TMMOB`YE BAĞLI 24 ODADAN ORTAK AÇIKLAMA

ONLINE SATRANÇ TURNUVASI

HALKBANK’TAN EMO ÜYELERİNE DESTEK KREDİSİ OLUŞTURULDU!

SUAVİ İLE SÖYLEŞİ

WEBINAR 2 / KORONAVİRÜS; DÜN, BUGÜN, YARIN

WEBİNAR - ÇEVRİMİÇİ SEMİNERLERİMİZ YOUTUBE KANALIMIZDA

GENÇ MÜHENDİSLER KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MESLEK ODALARINI HEDEF ALAN MÜDAHALEYİ KABUL ETMİYORUZ!

TMMOB`YE DOKUNMA

Okunma Sayısı: 101


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.