MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

NÜKLEER ISRARI (CUMHURİYET, 16.02.2006)


BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

Enerji Bakanı Güler, nükleer enerjinin kalkınma için şart olduğunu savundu. Tepkilerin yersiz olduğunu belirten Güler, "İki tür tepki veriliyor. Birincisi konuyu yeterince bilmeyenlerin tepkisi, ikincisi de doğruyu bilip de belli çevrelerin değişik nedenlerle karşı çıkması...'' dedi.

Tepkilerin yersiz olduğunu söyleyen Bakan Güler, 'Kararlıyız' dedi

Hükümet nükleerde ısrarlı

İstanbul Haber Servisi - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ''Nükleer enerji kalkınma ve enerji ihtiyacı için şart'' dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Enerji Enstitüsü'nün ''Isıtma Sistemlerinde İleri Teknolojiler ve Biyoyakıtların Kullanımı Çalıştayı''na katılan Bakan Güler, daha sonra Romanya Ekonomi ve Ticaret Bakanı Ioan Codrut Seres ile denizaltından elektrik hattıyla enerji alışverişini sağlayacak projeyi imzaladı.

Güler, Seres ile yapacağı toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Nükleer enerji çalışmalarının belli bir program çerçevesinde yürütüldüğünü belirten Güler, bu konudaki tepkilerin yersiz olduğunu savundu. Güler, ''Nükleer enerji konusundaki tepkiler, tamamen konuyu detaylı incelemeden verilen tepkilerdir. Konunun aslı kendilerine anlatılınca yersiz olduğunu görecekler. Bu konuda iki tür tepki veriliyor. Birincisi konuyu yeterince bilmeyenlerin tepkisi, ikincisi de doğruyu bilip de belli çevrelerin değişik nedenlerle karşı çıkması... Biz kararlı şekilde bu yatırımları yapmak durumundayız'' diye konuştu.

Artan petrol fiyatları ve dışa bağımlı enerji politikalarına dikkati çeken Güler, ileride karbondioksit vergisinin söz konusu olacağını, bunun da maliyetleri daha fazla arttıracağını kaydetti.

Nükleer enerji konusunda karbondioksit vergisinin söz konusu olmayacağını dile getiren Güler, ''Çevre konusunda hükümetimiz son derece hassas. Biz insana rağmen, çevreye rağmen teknoloji peşinde değiliz. İnsan için, çevre için teknoloji peşindeyiz. Nükleer enerji kalkınma ve enerji ihtiyacı için şart'' dedi.

Güler, nükleer santralın nerede kurulacağına ilişkin bir soruya, ''Çalışmalarımızı yaptık, yeri konusundaki açıklamayı sonra yapacağız'' diye konuştu.

Hilmi Güler, İTÜ'de gerçekleştirilen ''Isıtma Sistemlerinde İleri Teknolojiler ve Biyoyakıtların Kullanımı Çalıştayı''nda da enerji ihtiyacının şu anda 88 milyon ton petrole eşdeğer olduğuna işaret etti. Güler, enerjide yüzde 70-72 oranında bir dışa bağımlılığın söz konusu olduğunu, bunun yüzde 38'ini petrol, yüzde 23'ünü doğalgazın oluşturduğunu söyledi.YOUTUBE YAYINI

20.06.2020
 


Çok Okunanlar


EMO YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ

EMO’DA 47. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI

EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI

KARDELEN KAMİŞLİ’NİN MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ

HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ TÖRENİ

YERLİ VE MİLLİ ENERJİ’DE, ÜRETİM ŞİRKETLERİNE AMERİKAN DOLARI ESASLI ÖDEMEYE DEVAM...

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI

12 EYLÜL FAŞİZMİNE KARŞI DEMOKRASİ MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

EMO’DA 47. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI (BİRGUN.NET)

Okunma Sayısı: 1098


Tüm Basından Seçtiklerimiz

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.