MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

HEM ALTIN HEM DOGALGAZ SATIYOR (MİLLİYET)


BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

Pikniğe gittiğinde suyun nere­yi yardığını, yangın etrafında sarı bir altının parlayıp parla-madığını bulmaya çalışan Ahmet Ahlatçı kuyumculuğa çocuk yaşlarda merak salmış.

Askerliğini tamamladıktan sonra da 1984 yılında kuyumculuk işine başlamış. Bugün kendi tasarımcılarının ürettiği al­yansları, başta Amerika olmak üzere Du­bai, İtalya ve Cezayir'e ihraç ediyor Ahlatçı. Türkiye'de ise yalnızca bir - iki il var henüz altınlarını pazarlayamadıgı.

Altın borsası atölyesi

1992 yılında döviz bürolarının açılma­sıyla kuyumculuğa döviz alım - satım işi­ni de eklemiş.

"Merkez bankası para ve efektif piya­saları üyesiyiz aynı zamanda altın borsa­sı atölyesiyiz." diyen Ahlatçı, Çorum'da üç atölyeye sahip.

Bünyesinde 110 kişi çalıştıran Ahlatçı, Çorum dışında bir ilde kuyumculuk yap­mayı düşünmediğini söylüyor, sebebini ise şöyle açıklıyor:

"Çünkü burası Türkiye'nin tam ortası ve buradan Türkiye'nin her yerine aynı zorlukta pazarlıyoruz."

Başarıyı ilkeleriyle yakalıyor

Kuyumculukta başarılı olmak için belli ilkeleri olan Ahlatçı, rakiplerinin atladıkları detayları tamamlaya çalıştıkları­nı söylüyor. Ürünü kendisinden satın al­mamış bile olsalar kimseden tamir parası almadıklarını belirten Ahlatçı, "Bin dola­ra sattığımız pırlantayı geri vermek iste­diğinizde ne kadar kullanmış olursanız olun, hangi tarihte geri verirseniz verin yüzde 15 eksiğine alırız. Her zaman bu böyledir. Eğer değiştirmek isterseniz de bin dolara geri alırız. Ürettiğimiz bir ürün piyasada yoksa ürünün fiyatını artırma­yız" diyor.

Yurtiçine Milenyum markasıyla satış yaptığını söyleyen Ahlatçı, Çorum'da ya­şamın ve işçiliğin İstanbul'a göre daha ucuz. olmasının avantajım da daha düşük fiyata aynı kalitede ürünler satarak yaşı­yor.

Ahlatçı, şu an Türkiye'de ISO 9001 belgesi olan yedi - sekiz firmadan biri ol­duklarını ifade ederek, başarılarını kalite­ye verdikleri önemle, çok çalışarak ve ekip olarak elde ettiklerini söylüyor.  (MİLLİYET, 28 NİSAN 2006)YOUTUBE YAYINI

20.06.2020
 


Çok Okunanlar


KANAL D YAYINI

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI GAZİ İPEK: ENERJİ TEMEL BİR İNSAN HAKKIDIR, NÜKLEER SANTRALLER İNSANLIK SUÇUDUR (YURTSEVERLİK.COM)

YOUTUBE YAYINI

Okunma Sayısı: 3886


Tüm Basından Seçtiklerimiz

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.