MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

2013 YILI SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ


SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ

 
Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü`ne bu yıl ODTÜ Fizik Bölümü`nden Dr. Tahsin Çağrı Şişman, `D-Boyutta Born-Infeld Kütleçekim Teorileri (Born-Infeld Gravity Theories in D-Dimensions)` başlıklı doktora çalışması nedeni ile değer bulundu. Bu yıl ayrıca Dr. Burcu Bekdeşer, Dr. Didem Gözüpek, Dr. Nalan Oya San, Dr. Fatih Şen ve Dr. Hilmi Yurdakul`a `Serhat Özyar Onur Ödülü` verileceği açıklandı.
 

 

 

SERHAT ÖZYAR 2013 ÖDÜLLERİ`NİN SAHİPLERİ BELİRLENDİ

 

Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü`ne bu yıl ODTÜ Fizik Bölümü`nden  Dr. Tahsin Çağrı Şişman, "D-Boyutta Born-Infeld Kütleçekim Teorileri (Born-Infeld Gravity Theories in D-Dimensions)" başlıklı doktora çalışması nedeni ile değer bulundu. Bu yıl ayrıca Dr. Burcu Bekdeşer, Dr. Didem Gözüpek, Dr. Nalan Oya San, Dr. Fatih Şen ve  Dr. Hilmi Yurdakul`a "Serhat Özyar Onur Ödülü" verileceği açıklandı.

24 Nisan 2002 tarihinde yaşamını yitiren Bilim İnsanı Serhat Özyar‘ın anısını yaşatmak ve Türkiye‘de bilimi maddi bir güç haline getirmek amacıyla, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Bilim ve Ütopya Kooperatifi ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği (ODTÜ-ÖED) tarafından bu yıl on birincisi düzenlenen "Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü" kapsamında Seçici Kurul çalışmalarını tamamladı. Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü, bu yıl "D-Boyutta Born-Infeld Kütleçekim Teorileri (Born-Infeld Gravity Theories in D-Dimensions)" başlıklı çalışması ile ODTÜ Fizik Bölümü`nden  Dr. Tahsin Çağrı Şişman`a verildi.

Seçici Kurul, ayrıca bu yıl beş doktora tezi sahibini ise "Serhat Özyar Onur Ödülü"ne değer buldu. İstanbul Üniversitesi Kimya Bölümü`nden . Dr. Burcu Bekdeşer, "Biyolojik Örneklerde Reaktif Oksijen Türleri Süpürme Etkinliği Ölçümü için Spektrofotometrik Yöntemler Geliştirilmesi", Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü`nden Dr. Didem Gözüpek "Merkezi Bilişsel Radyo Ağları için bir Çizelgeleme Modeli", Ankara Üniversitesi, Biyoteknoloji Enstitüsü`nden Dr. Nalan Oya San, "Aerobik Bakterilerin Nikel Alaşımlarının Korozyonuna  Etkisinin Araştırılması",  ODTÜ Anorganik Kimya Bölümü`nden Dr. Fatih Şen, "Doğrudan Metanol Yakıt Pilleri için Yeni Karbon Destekli Pt ve Pt+İkinci Metal Nanoparçacıklı Katalizörlerin Hazırlanması ve Analizleri", Anadolu Üniversitesi, Seramik Mühendisliği Bölümü`nden Dr.  Hilmi Yurdakul, "Geçirimli Elektron Mikroskopi (TEM) Teknikleri ile SiAlON Esaslı Malzemelerin Atomik Ölçekte Karakterizasyonu" başlıklı çalışmalrı ile  "Serhat Özyar Onur Ödülü"  alacakar.

 KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI

EMO 46. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI

EMO İKTİSADİ İŞLETME ÇALIŞTAYI

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

Okunma Sayısı: 1247


Tüm Serhat ÖZYAR Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri