MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 140  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ANKARA’DA 19 EYLÜL DAYANIŞMA GÜNܒNE YASAKLAMA 19.09.2018

    

TMMOB’nin 19 Eylül Mühendis, Mimar, Şehir Plancıları Dayanışma Günü nedeniyle Sakarya Caddesi`nde yapacağı basın açıklaması, Ankara Valiliği kararıyla polis tarafından engellendi. Valiliğin yasak kararı üzerine basın açıklaması TMMOB Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ankara Valiliği’ni söz konusu yasaklama kararı nedeniyle kınıyor, TMMOB çatısı altında tüm mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızla tam dayanışma içinde olduğumuzun altını çiziyoruz.

TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSܒNE ZİYARET 19.09.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek ile beraberindeki heyet, 19 Eylül 2018 tarihinde Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i ziyaret etti. Ziyarette, TSE’nin EMO’nun mesleki alanlarına giren bazı standartları ile ilgili Oda görüşleri aktarılırken, ortak çalışma ve işbirliği alanları değerlendirildi.

19 EYLÜL MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ 18.09.2018

    

TMMOB; 19 Eylül Mühendis, Mimar, Şehir Plancıları Dayanışma Günü’nde bir kez daha alanlara çıkıyor. TMMOB İKK`ların örgütlü olduğu kent merkezlerinde düzenlenecek kitlesel basın açıklamaları programına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

BUGÜNÜN TEK ADAM REJİMİ, 12 EYLÜL HUKUKUNUN EN YÜKSEK AŞAMASIDIR! 12.09.2018

    

TMMOB tarafından yapılan açıklamada, 12 Eylül Darbesi ile temelleri atılan “ekonomide neoliberal, toplumsal yaşamda muhafazakâr, siyasette otoriter” yönetim anlayışının, tek adam rejimi altında kurumsal ve anayasal bir nitelik kazandığı ifade edildi. Açıklamada, “Ülkemizin üzerine derin bir kâbus gibi çöken 12 Eylül karanlığıyla ve onun en yüksek aşaması olan tek adam rejimiyle mücadele etmeye devam edeceğiz” denildi. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO’DAN TEDAŞ VE TEİAŞ’A ZİYARET 11.09.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, 10 Eylül 2018 tarihinde Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu ve Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Genel Müdürü Orhan Kaldırım’ı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde EMO’nun mesleki alanlarının düzenlenmesi ve denetlenmesi amacıyla sürdürdüğü faaliyetler hakkında bilgi verilirken; yönetmeliklerin güncellenmesi, mühendislerin yaşadıkları sorunlar ile TEDAŞ ve TEİAŞ’ın faaliyetleri kapsamında EMO ile işbirliği yapılması üzerinde duruldu.

EMO HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ VERİLEN ERDEM GÜL CUMHURİYET’TEN AYRILDI 10.09.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) 44. Dönem Hasan Balıkçı Onur Ödülü’nü verdiği Gazeteci Erdem Gül, 2014 yılından beri sürdürdüğü Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilciliği görevinden ayrıldı. Cumhuriyet Gazetesi ve Cumhuriyet Vakfı yönetiminde yaşanan değişikliğin ardından Erdem Gül’ün gazete ile yollarının ayrıldığı duyuruldu.

10 EKİM KATLİAMI PROTESTOLARINA VERİLEN CEZA VİCDANLARI YARALADI! 07.09.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, 10 Ekim Ankara Katliamı‘ndan 2 gün sonra yaptıkları açıklama nedeniyle aralarında EMO İstanbul Şube 38-39. Dönem Yönetim Kurulu Başkanımız Beyza Metin‘in de yer aldığı 6 kişi hakkında İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen ceza kararına tepki gösteren bir açıklama yaptı. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

KKTC ENERJİ PLANLAMASI ÇALIŞTAYI 07.09.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek ve beraberindeki Oda heyeti, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) tarafından Lefkoşa’da gerçekleştirilen “KKTC Enerji Planlaması ve Elektrik Üretim Alternatiflerinin İrdelenmesi” konulu seminer ve çalıştaya katılarak, görüş ve önerilerini aktardılar.

EMO’NUN ZAM AÇIKLAMASI HALK TV’DE YAYINLANDI (2-3 EYLÜL 2018) 04.09.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın, elektrik fiyatlarındaki artışla ilgili yaptığı “Elektrikte Zamlar Tam Gaz Yola Devam” başlıklı basın açıklaması; 2 ve 3 Eylül 2018 tarihlerinde Halk TV’de yayınlanan haber bültenlerinde yer aldı. Haberi yazımın devamından izleyebilirsiniz.

EMO’NUN ZAM AÇIKLAMASI ULUSAL KANAL’DA YAYINLANDI (3-4 EYLÜL 2018) 04.09.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın, elektrik fiyatlarındaki artışla ilgili yaptığı “Elektrikte Zamlar Tam Gaz Yola Devam” başlıklı basın açıklaması; 3 ve 4 Eylül 2018 tarihlerinde Ulusal Kanal haber bültenlerinde aktarıldı. Haberi yazımın devamından izleyebilirsiniz.

ELEKTRİKTE ZAMLAR TAM GAZ YOLA DEVAM 01.09.2018

    

Resmi Gazete`nin 31 Ağustos 2018 tarihli mükerrer sayısında EPDK`nın yayımladığı yeni elektrik tarifelerini inceleyen Elektrik Mühendisleri Odası, yapılan zamlara ilişkin açıklama yaptı. Asgari tüketimi 230 kilovatsaat olan 4 kişilik bir ailenin elektrik faturasının 126 liraya çıktığını tespit eden EMO`nun açıklamasında, geçen yıla göre yapılan elektrik zammının konutlar için yüzde 33`e ulaştığı; sanayi, ticarethane ve tarımsal sulama için ise yüzde 44`ü aştığı ortaya konuldu. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BARIŞ İSTİYORUZ! 01.09.2018

    

EMO Yönetim Kurulu, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, tüm dünyada barışın olabilmesi için insanlığın yeni bir yol arayışına girmesi gerektiğini, bu yolun da demokrasiden, insan haklarına saygıdan, adaletten ve eğitimden geçtiğini bildirdi. Açıklamada, “Dünyamızın ve ülkemizin kaynakları, silahlara, füzelere, bombalara değil; insanlığın yararına kullanılmalıdır` denildi. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM`DA ÖZELLEŞTİRME BATAĞI RESMİLEŞİYOR 30.08.2018

    

EMO 46. Dönem Yönetim Kurulu, Türk Telekom hisselerini rehin bırakarak aldığı krediyi ödemeyen Oger Grubu`nun TT`deki hisselerinin kredi veren bankaların kuracakları özel amaçlı ortak girişim şirketi tarafından devralmasına Hazine ve Maliye Bakanlığı`nın izin vermesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, bu özelleştirme batağının sorumlularının hesap vermesi istenirken, `Siyasi çıkar ve rant kavgasından uzak kamu yararını ön planda tutacak yapılanlamalarla acilen yeniden kamulaştırmanın gündeme alınması gerekmektedir` denildi.

İSTANBUL DEPREME HAZIR MI? 17.08.2018

    

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, 17 Ağustos 2018 tarihinde “İstanbul Depreme Hazır Mı?” başlıklı basın açıklaması yaparak, İstanbul ve çevresinin deprem riskinin giderek arttığı ve sürenin kısaldığı uyarısında bulundu. Depreme ve sonuçlarına karşı önlemlerle ilgili mevzuatın tamamlanması; denetim, gözetim ve uygulama sisteminin taşıdığı sorumluluğu yerine getirmesinin sağlanması gerektiği belirtilen açıklamada, “doğanın er ya da geç intikam alacağını söyleyerek kendi sorumluluklarını gölgelemeye çalışanların tarihte İstanbul dramını yazanlar ve sahneleyenler olarak anılacağı” ifade edildi.

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ İÇİN 2018-2019 DÖNEMİ KAYIT BAŞVURULARI 3 EYLÜL`DE BAŞLIYOR 17.08.2018

    

TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi`nde üniversitelerin mühendislik, mimarlık ve şehir plancılığı bölümlerinde lisans ya da yüksek lisans öğrenimi gören öğrenciler ile TMMOB üyesi mühendis, mimar, şehir plancılarının yükseköğrenim gören çocukları konaklayabiliyor.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ! 16.08.2018

    

TMMOB, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 19. yılı nedeniyle yaptığı basın açıklamasında; depremlere karşı bütünlüklü, sağlıklı, insanca bir yaşam ve çevre için, yeni büyük sosyal afetler, sosyal yıkımlar yaşanmaması için gereken önlemlerin ivedilikle alınmasını istedi. TMMOB ve bağlı Odalarının, kamu/özel sektör projelerini planlama, tasarım, üretim ve denetleme süreçlerinden dışlanmasına tepki gösterilen açıklamada, yapı denetimi uygulamasını yönlendiren kararlar ve ilgili tüm mevzuatın, TMMOB ve bağlı Odalar, üniversiteler ve ilgili kesimlerin katılımıyla düzenlenmesi gerektiği vurgusu yapıldı.

KRİZİN SORUMLUSU AKP’NİN YANLIŞ EKONOMİ POLİTİKALARIDIR! 15.08.2018

    

TMMOB, ekonomik kriz ve acil olarak alınması gereken önlemlere ilişkin yaptığı açıklamada, “rant ekonomisi yerine üretim ekonomisini, sermaye öncelikleri yerine kamusal çıkarları, lüks ve savurganlığa dayalı yönetim anlayışı yerine tasarrufları, gündelik politikalar yerine planlı kalkınmayı önceleyen bir anlayışın öne çıkartılması” gerektiğini bildirdi. Açıklamada, “Kanal İstanbul ve Akkuyu Nükleer Tesisi başta olmak üzere halkın öncelikli ihtiyaçları yerine sermaye kesimlerine rant aktarmayı amaçlayan projeler derhal durdurulmalıdır” denildi.

“EMO ONUR KURULU VE SORUŞTURMACILARIN ÖNEMİ” TOPLANTISI 12.08.2018

    

EMO Genel Merkezi’nde 11 Ağustos 2018 tarihinde “EMO Onur Kurulu ve Soruşturmacıların Önemi” konulu forum niteliğinde bir toplantı gerçekleştirildi. Onur Kurulu ve soruşturmacıların yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarının tartışıldığı toplantıda, yeni dönem çalışmalarına ilişkin görüş ve öneriler de paylaşıldı.

DOĞU KARADENİZ’DE YAŞANAN FELAKETİN NEDENİ YAĞIŞLAR DEĞİL, YANLIŞ KENTLEŞME VE ULAŞIM POLİTİKALARIDIR! 10.08.2018

    

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde meydana gelen sel felaketleriyle ilgili açıklama yapan TMMOB, yaşananların doğal afet değil, plansız ve çarpık kentleşmenin sonucu olduğunu bildirdi. Hükümetin sorunları çözmek yerine, kalıcı hale getirerek bölgenin yüz yüze olduğu tehdidin daha da büyümesine neden olduğu belirtilen açıklamada, daha büyük felaketler yaşanmaması için doğayla ve insanla barışık, planlı kentleşme, ulaşım ve enerji politikalarının hayata geçirilmesi istendi.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: SAĞLIK BAKANLIĞI ANAYASAL YETKİLERİNİ AŞIYOR! 09.08.2018

    

Sağlık Bakanlığı’nın Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerini hedef alan uygulamalarına karşı DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından 9 Ağustos 2018 tarihinde ortak basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen katıldı. Yapılan basın açıklaması ile Sağlık Bakanlığı, TTB’ye yönelik demokratik olmayan tutumundan vazgeçmeye çağrıldı.

 


EMO’NUN ELEKTRİK ZAMMINA YÖNELİK AÇIKLAMASI CEM TV’DE DUYURULDU

02.10.2018
 


Çok Okunanlar


SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

EMO ŞUBE BAŞKAN VE SAYMANLARI TOPLANTISI

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

`TÜRK TELEKOM REZALETİNİN ÇOK DAHA BÜYÜĞÜ YAŞANABİLİR` (HABER.SOL.ORG.TR)

SİNOP NGS’YE KARŞI AÇILAN DAVANIN DURUŞMASI YAPILDI

EMO KOMİSYON TOPLANTILARI

UM:AG GÜZ DÖNEMİ SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

İKTİDAR AYRIMCILIK İÇEREN EĞİTİM POLİTİKALARINA DEVAM EDİYOR, HALA!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri