MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 136  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ÜLKEMİZİN VE COĞRAFYAMIZIN GELECEĞİNİ TEHLİKEYE ATAN NÜKLEER MACERASINDAN DERHAL VAZGEÇİLMELİDİR! 04.04.2018

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Akkuyu Nükleer Enerji Santralı ile ilgili basın açıklaması yaparak, santralın ÇED raporuna karşı açılan dava halen devam ederken, hukuki süreç görmezden gelinerek temel atma töreni düzenlenmesine tepki gösterdi. Türkiye’nin nükleer santrala ihtiyacı olmadığı vurgulanan açıklamada, “Ülkemizin ve coğrafyamızın geleceğini tehlikeye atan nükleer macerasından derhal vazgeçilmelidir!” denildi.

EMO 46. OLAĞAN GENEL KURULU 2. GÜN ÇALIŞMALARI 01.04.2018

    

EMO 46. Olağan Genel Kurulu ikinci gün çalışmaları kapsamında 45. Dönem EMO Yönetim Kurulu aklanırken, A tipi muayene kuruluşu ve personel belgelendirme kuruluşunun iptal edilmesi kararlaştırıldı. Genel Kurul, 46. Dönem içerisinde Olağanüstü Ana Yönetmelik ve Yönetmelik Kurultayı düzenlenmesini; Mali, SMM, Mesleki, Eğitim, Örgütlenme çalıştayları, EMO Genç Kurultayı ile Bakım Kongresi yapılması konularında yeni Yönetim Kurulu’na yetki verilmesini kabul etti.

EMO`NUN ELEKTRİK ZAMLARINA YÖNELİK AÇIKLAMASI KANAL B HABER BÜLTENİ`NDE DUYURULDU 01.04.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası ‘nın (EMO), elektrik zamlarına yönelik, 1 Nisan 2018 elektrik tarifesini inceleyerek yaptığı hesaplama, Kanal B’de 31 Mart- 1 Nisan 2018 tarihlerinde yayınlanan haber bültenlerinde yer aldı. EMO’nun, konutlarda 1 yılda 3.14 milyar lira fazladan tahsilat yapılacağına ilişkin değerlendirmesine dikkat çekilen haber bültenlerinde, Ekonomist Bülent Soylan’ın da zamlara yönelik açıklamaları aktarıldı. Haberi yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

EMO’DA YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ 01.04.2018

    

EMO 46. Olağan Genel Kurulu, 1 Nisan 2018 tarihinde EMO Genel Merkezi`nde yapılan seçimlerle tamamlandı. İki listenin yanı sıra Yönetim Kurulu için bireysel olarak başvuran 8 adayın yarıştığı seçimler sonucunda yeni EMO Yönetim Kurulu, Gazi İpek, Mehmet Turgut, Evindar Aydın, Şakir Aydoğan, Cansel Aslan, Kübülay Özbek ve İbrahim Saral’dan oluştu.

YILIN İLK 4 AYINDA ELEKTRİK YÜZDE 11.95 ZAMLANDI! 31.03.2018

    

EMO; 1 Nisan 2018 elektrik tarifesini inceleyerek yazılı açıklama yaptı. Meskenler için birim elektrik başına yüzde 2.9 zam yapılırken, bir ailenin asgari 230 kWh tüketim üzerinden faturasının 106 TL`ye çıkacağı kaydedilen açıklamada, yapılan zammın elektrik faturaları üzerindeki vergi yükünü de artıracağı ortaya konuldu. Sanayicilerin elektrik faturasının daha fazla zamlandığını saptayan EMO; TETAŞ için açıklanan 1 Nisan 2018 elektrik satış tarifesinin kamuya yansımasını da ele aldı.

“SAVUNDUĞUMUZ DEĞERLERDEN GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ” 30.03.2018

    

EMO 46. Olağan Genel Kurulu`na katılan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB`nin 62 yıllık mücadele tarihinde benzerine az rastlanan saldırılar karşısında daha sık saf tutulması gereken günlerden geçildiğini söyledi. Koramaz, “Bizlere nasıl saldırırlarsa saldırsınlar, savunduğumuz değerlerden asla geri adım atmayacağız. İlerici ve toplumcu değerlerimizin ortadan kaldırılmak istenmesine izin vermeyeceğiz!” dedi.

EMO 46. OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI 30.03.2018

    

EMO 46. Olağan Genel Kurulu, çalışmalarına başladı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder, ekonomik, siyasal ve hukuki alanda yaşanan kaos ortamına dikkat çektiği konuşmasında, iktidarın meslek örgütlerine yönelik müdahalesine tepki gösterdi. Önder, neoliberal politikaların elektrik kesintisi, arz fazlası, pahalı elektrik gibi kamu zararına sonuçlar doğurduğunu ortaya koyarken, ülkenin teknolojik olarak geri kalmasının mühendislere işsizlik olarak döndüğüne dikkat çekti. Önder, EMO`nun emekten, halktan, bilimden, demokrasiden yana tavrını, mesleki ve üyeleri yararına mücadelesini sürdüreceğini vurguladı.

HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 29.03.2018

    

EMO 46. Olağan Genel Kurulu`nun ilk gününde, Hasan Balıkçı Onur Ödülü töreni gerçekleştirildi. Kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadelede hain bir saldırı sonucunda yaşamını yitiren EMO Üyesi Hasan Balıkçı anısına verilen ödülü, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi`sindeki görevlerinden OHAL KHK`siyle uzaklaştırılan Doç. Dr. Melda Yaman ve Doç. Dr. Özgür Öztürk aldı. Ödül töreni Hasan Balıkçı Onur Ödülü`nün ilk sahibi olan ve 49 gündür özgürlüğünden mahrum olan Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu`na özgürlük vurgusuyla yapılırken, Genel Kurul delegeleri de alkışlarıyla destek verdi.

NÜKLEER SANTRALIN SİNOP VE KARADENİZ’E ETKİLERİ SERGİSİ 28.03.2018

    

EMO 46. Olağan Genel Kurulu kapsamında 30 Mart 2018 tarihinde “Nükleer Santralın Sinop ve Karadeniz’e Etkileri Sergisi” açılacak. Türkiye Barolar Birliği Avukat Özdemir Özok Kongre Salonu’nun fuayesinde düzenlenecek poster sergi, 2 gün açık kalacak. Sergide nükleer santralın yer seçimi, inşaat ve işletme aşamasındaki çevresel zararı; maliyet ve güvenlik konuları işleniyor.

EMO 46. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR 28.03.2018

    

EMO`nun 30-31 Mart-1 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak 46. Olağan Genel Kurulu`na yönelik basın duyurusu yapıldı. İlk 2 gün Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi’nde çalışmalarını yürütecek olan Genel Kurul, 1 Nisan’da EMO Genel Merkezi`nde gerçekleştirilecek seçimlerle tamamlanacak. Genel Kurul`un ilk günü Hasan Balıkçı Onur Ödülü töreni de yapılacak. EMO 46. Olağan Genel Kurul`a ilişkin basın duyurusunun tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO 45. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU YAYIMLANDI 27.03.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Olağan Genel Kurulu öncesinde EMO 45. Dönem Çalışma Raporu yayımlandı. Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi’nde 30-31 Mart 2018 tarihlerinde toplanacak olan EMO 46. Olağan Genel Kurulu’na sunulacak olan rapora yazımızın devamında ekli dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

EMO 46. OLAĞAN GENEL KURUL GÜNDEMİ 26.03.2018

    

EMO 46. Olağan Genel Kurulu, çoğunluksuz olarak 30-31 Mart 2018 tarihlerinde Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi’nde; seçimler ise 1 Nisan 2018 tarihinde EMO hizmet binasında gerçekleştirilecek. Genel Kurul`un gündemine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BAHARIN, BARIŞIN VE KARDEŞLİĞİN BAYRAMI NEVRUZ KUTLU OLSUN! 21.03.2018

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Nevruz kutlamaları kapsamında, barış ve kardeşlik çağrısı yapan bir mesaj yayınladı.

EMO 46. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI 15.03.2018

    

EMO 46. Olağan Genel Kurulu için Çankaya 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı nezdinde yürütülen süreç tamamlanmıştır. Delege listeleri 16-17-18 Mart 2018 tarihleri arasında TMMOB ve Oda binalarında askıda kalacak olup; bu süre içerisinde itirazlar Çankaya 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na yapılabilecektir. EMO 46. Olağan Genel Kurulu, çoğunluklu olarak 23-24-25 Mart 2018 tarihleri arasında; çoğunluksuz olarak 30-31 Mart 2018 tarihlerinde ve seçimler 1 Nisan 2018 tarihinde EMO hizmet binasında gerçekleştirilecektir.

HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLܒNE DOÇ. DR. MELDA YAMAN ÖZTÜRK VE DOÇ. DR. ÖZGÜR ÖZTÜRK DEĞER GÖRÜLDÜ 14.03.2018

    

Kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadelede hain bir saldırı ile katledilen Üyemiz Hasan Balıkçı`nın anısına 2010 yılından beri 2 yılda bir verilen Hasan Balıkçı Onur Ödülü`nün 45. Dönem sahipleri belli oldu. EMO Üyesi Doç. Dr. Melda Yaman Öztürk ve Doç. Dr. Özgür Öztürk; düşünce özgürlüğü ve bilimsel özgürlük noktasında verdikleri mücadele nedeniyle Hasan Balıkçı Onur Ödülü’ne değer görüldü.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ 463. SAYISI ÇIKTI 12.03.2018

    

Elektrik Mühendisliği Dergisi’nin 463. sayısı, EMO’nun 45. Dönem içerisinde yürüttüğü mesleki faaliyetleri ve meslek alanlarına ilişkin ülke gündemini oluşturan konuları kapsayan bir içerikle yayımlandı. “46. Olağan Genel Kurula Doğru EMO ve Mesleki Alanlarımız” kapağıyla yayımlanan dergide, elektrikten elektronik sanayiye, telekomünikasyondan biyomedikal mühendisliğine varıncaya dek geniş bir yelpazede araştırmalar ve istatistiki verilerin değerlendirmesini içeren yazılara yer verildi.

EMO KADIN BÜLTENİ ÇIKTI 07.03.2018

    

Kadınların ekonomik, sosyal ve siyasal alanda karşılaştıkları ayrımcılıkları “mühendis” gözüyle ortaya koyan; güncel gelişmeler, şiddet, taciz ve çocuk istismarına karşı sesini yükselten EMO Kadın Bülteni’nin 6. sayısı, 8 Mart`ta çıktı. Elektrik Mühendisleri Odası olarak, ülkemizin içine çekildiği gerici ortamda kadınlara yönelik giderek artan şiddet ve sömürüden derin üzüntü duyuyor; kadınların ekonomik, siyasal ve toplumsal alanda eşitlik ve özgürlük taleplerini destekliyoruz. 8 Mart 1857 tarihinde 40 bin dokuma işçisi kadının başlattığı mücadele çizgisi doğrultusunda tüm kadınların 8 Mart gününü kutluyoruz.

EMO GAZİANTEP ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI 05.03.2018

    

EMO Gaziantep Şubesi 12. Dönem Olağan Genel Kurulu 3-4 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. İki listenin yarıştığı seçimler sonucunda Beyaz Liste’den “İslim Arıkan, Bünyamin Sağlam, Memik Demir, Melike Koçak ve Mehmet Merkepçi” ile Mavi Liste’den “Mehmet Şiraz ve İbrahim Öztan” yeni Yönetim Kurulu üyeleri olarak belirlendi.

TRABZON ŞUBE GENEL KURULU TAMAMLANDI 26.02.2018

    

EMO Trabzon Şube 15. Olağan Genel Kurulu, 24-25 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. İki listenin yarıştığı seçimler sonucunda yeni Yönetim Kurulu’na beyaz listeden Prof. Dr. İsmail Hakkı Altaş, Adem Yardım, Emre Akyüz, Tuncay Değermenci, Özer Öztürk; mavi listeden de Prof. Dr. İsmail Hakkı Çavdar ve Mehmet Mazlum seçildi.

İSTANBUL ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI 26.02.2018

    

EMO İstanbul Şubesi 41. Olağan Genel Kurulu 24-25 Şubat 2018 tarihlerinde yapıldı. Üç listenin katıldığı seçimleri Demokrat Mühendisler kazanırken, yeni Yönetim Kurulu; Erol Celepsoy, Hakkı Kaya Ocakaçan, Hüseyin Ergun Doğru, Faik Kemal Özoğuz, Mustafa Aydın, Tayfun İşbilen ve Mazlum Kaplan’dan oluştu.

 


KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


EMEP’TEN EMO’YA ZİYARET

1 MAYIS’I COŞKUYLA KUTLADIK

IRENEC 2018 BAŞLADI

1 MAYIS MİTİNG PROGRAMI

TARİHİ VE DOĞAYI YOK EDECEK PROJELERE HAYIR!

TARİHİ VE DOĞAYI YOK EDECEK PROJELERE HAYIR!

IRENEC EMO ÖZEL OTURUMU

TMMOB V. DANIŞMA KURULU

“KADIN ADAYLARA YER AÇIN”

DEMOKRASİ VE EMEK MÜCADELESİ İÇİN HAYDİ 1 MAYIS’A!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri