MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 138  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO YAPI DENETİM DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI 15.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yapı Denetim Daimi Komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi. EMO İstanbul Şubesi’nden Şahin Yılmaz Komisyon Başkanlığı’na, Mecdi Demir Gürsoytrak Başkan Yardımcılığı’na ve Muharrem Celal Pınargözü Raportörlüğe seçildi. Yapı denetimi ile ilgili mevzuat ve TMMOB’nin hazırladığı Tip Sözleşme’yi gelecek toplantıda müzakere etmeyi planlayan Komisyon, şubelerden de komisyon kararlarının istenmesi konularında EMO Yönetim Kurulu’na öneri götürülmesi kararını aldı.

EMO ÜCRETLİ VE İŞSİZ MÜHENDİSLER KOMİSYONU TOPLANDI 14.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ücretli ve İşsiz Mühendisler Komisyonu toplandı. Toplantıda mühendislik ücretlerinin tespitine ilişkin çalışma yapılması ele alınırken, EMO Asgari Ücret ve İstihdam Kurultayı’nın 2019 ilkbaharında gerçekleştirilmesi ve ücretli çalışan mühendislerin hak ve yetkilerine ilişkin çalışma yapılması konularında EMO Yönetim Kurulu’na öneri götürülmesi kararlaştırıldı.

TMMOB YÖNETİM KURULU-ODA BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI 13.07.2018

    

TMMOB Yönetim Kurulu ile Oda Başkanları Toplantısı’nda TMMOB 45. Dönem Çalışma Programı Taslağı ele alınırken, 24 Haziran seçimlerinin sonuçları da değerlendirildi. Toplantıda TMMOB Enerji Sempozyumu’nun EMO tarafından yapılması kabul edildi. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, akreditasyon konusunda ve kamuda çalışan mühendislerin üye olmasına yönelik çalıştay yapılmasını gündeme getirirken, TMMOB Genel Kurulu’nda kabul edilen Yapı Denetimi Çalıştayı’nın EMO tarafından ya da ilgili odalarla birlikte düzenlenebileceğini kaydetti.

TREN KAZASININ GÖRÜNMEYEN YÜZÜ: BAKIM VE KONTROL ZAFİYETİ 09.07.2018

    

EMO Yönetim Kurulu, Tekirdağ-Çorlu`da yaşanan tren kazasıyla ilgili açıklamasında, demiryolu hattının kontrolünde insan gücü yerine elektronik sistem kullanımına geçilirken günlük kontrolün haftada 2 güne indirilmesi nedeniyle yaşanan kontrol zafiyetine ve demiryollarının bakım sürecindeki yetersizliklere dikkat çekti. Kaza yerinde inceleme yapan EMO heyetinin değerlendirmelerinin de yer aldığı açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO YÖNETMELİKLER KOMİSYONU TOPLANDI 08.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetmelikler Komisyonu, ilk toplantısını 8 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirdi. EMO Olağanüstü Ana Yönetmelik ve Yönetmelikler Genel Kurulu’na yönelik hazırlıklar yapacak olan komisyon ilk toplantısında görev dağılımını gerçekleştirerek, çalışmalarına başladı.

EMO 46. DÖNEM ETKİNLİKLER KOMİSYONU TOPLANDI 08.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası 46. Dönem Etkinlikler Komisyonu, 8 Temmuz 2018 tarihinde EMO Genel Merkezi’nde toplandı. Komisyon toplantısında EMO’nun 46. Dönem içerisinde gerçekleştireceği etkinliklere ilişkin değerlendirmeler ve planlamalar ele alındı.

EMO İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KOMİSYONU TOPLANDI 07.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İşçi Sağlığı ve Güvenliği (İŞG) Komisyonu, 7 Temmuz 2018 tarihinde ilk toplantısını düzenleyerek, görev dağılımı yaptı. Komisyon Başkanlığı’na Asuman Yıldırım, Başkan Yardımcılığına Banu Akın, Raportörlüğe ise Abdullah Algün getirildi.

EMO MİSEM DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI 07.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası Meslekiçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) Daimi Komisyonu, 46. Dönem ilk toplantısını 7 Temmuz 2018 tarihinde EMO Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi. Komisyon Başkanlığı’na Saadet Nuruilah Güleç, Başkan Yardımcılığına Doç. Dr. Alkan Alkaya ve Raportörlüğe Erdal Apaçık seçildi. Gündem kapsamında komisyonun çalışma programı ele alınırken, eğitimlerin planlamasına yönelik değerlendirmeler yapıldı.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ YAYIN KURULU TOPLANDI 07.07.2018

    

EMO 46. Dönem Yönetim Kurulu tarafından 30 Mayıs 2018 tarihinde belirlenen Elektrik Mühendisliği Dergisi Yayın Kurulu ilk toplantısını 7 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirdi. Toplantıda derginin biçimi, hazırlanış süreci, tasarımı, dağıtımı ve içeriğe yönelik değerlendirmeler yapıldı. Bu dönemin ilk sayısının Eylül ayında yayımlanması kararlaştırılırken, içerik hazırlanmasına yönelik gündem belirlendi.

KİRALIK MÜHENDİS UYGULAMASINA HAYIR! 06.07.2018

    

MTA Genel Müdürlüğü’nün hizmet alımı yoluyla mühendis istihdamı ihalesi; TMMOB tarafından açılan dava sonucunda, kamu hizmetlerinin aslı ve sürekli görevlerinin kamu görevlileri eliyle görüleceğine ilişkin Anayasal düzenlemeye aykırı olduğu için iptal edildi. TMMOB açıklamasında, “Kamuda son dönemlerde giderek yaygınlaşan ihale/hizmet alımı yoluyla istihdam edilme uygulamasına ilişkin emsal niteliğinde olan bu karar, yıllardır mücadelesini verdiğimiz ‘kamuda kadrolu, güvenceli istihdam’ yolunda en önemli kazanımlardan biridir” denildi. TMMOB sözleşmeli, geçici ve güvencesiz istihdam usullerine karşı mücadeleyi sürdüreceğini bildirdi.

EMO’DAN AYDEMİR’E GEÇMİŞ OLSUN MESAJI 03.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nda 42, 43 ve 45. dönemlerde Denetleme Kurulu Üyesi, 44. Dönem’de Onur Kurulu Üyesi olarak görev alan ve 46. Dönem’de seçildiği EMO Denetleme Kurulu Üyeliği görevini halen sürdüren Ahmet Turan Aydemir’e geçirdiği kalp krizi nedeniyle EMO camiası adına geçmiş olsun diyoruz. Sağlık durumu iyi olan Ahmet Turan Aydemir, 5 Temmuz 2018 tarihinde hastaneden taburcu olacaktır. Halen serbest mühendis olarak çalışma hayatını sürdürmekte olan Aydemir’i, en kısa sürede EMO Denetleme Kurulu Üyesi olarak EMO etkinliklerinde aramızda görmeyi umut ediyoruz.

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN 4 ŞUBEMİZE ZİYARET 03.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası 46. Dönem Yönetim Kurulu, 20 Haziran 2018 tarihli toplantısında aldığı karar doğrultusunda 29 Haziran 2018 tarihinde Denizli, 30 Haziran 2018 tarihinde Antalya, 1 Temmuz 2018 tarihinde Mersin ve 2 Temmuz 2018 tarihinde Gaziantep şubelerimizi ziyaret etti. Ziyaretlerde oda işleyişine dair şube yönetim kurullarının görüşleri alınırken, EMO bünyesindeki meslek alanlarına yönelik güncel gelişmeler de değerlendirildi.

TRAFOYA KEDİ GİRMESİN! 23.06.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, hükümetin öncelikli görevinin demokratik, açık ve şeffaf bir seçim ortamı hazırlamak olduğunu belirterek, 24 Haziran seçimlerinin sağlıklı, adil ve meşru biçimde sonuçlanması için gerekli tüm önlemlerin alınması çağrısı yaptı. EMO’nun tüm yurttaşları da seçimlerde oy kullanmaya davet ettiği açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

DOĞRU VE TARAFSIZ HABERCİLİK İSTİYORUZ! 19.06.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, seçim sürecinde doğru ve tarafsız haberciliğin önemine işaret ederek, halkın vergileriyle yayın yapan TRT’nin tüm siyasi partilere eşit uzaklıkta ve adil davranması gerektiğini vurguladı. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO’DAN SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI 14.06.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), 24 Haziran seçimleri öncesinde siyasi partilere çağrı yaparak, mühendislerin özlük haklarının geliştirilmesi ve işsizliğe karşı çözüm üretilmesine yönelik çalışmalar yapılmasını istedi. EMO`nun açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO İZMİR ŞUBESİ 50 YAŞINDA 13.06.2018

    

EMO İzmir Şubesi’nin 50. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle 8 Haziran 2018 tarihinde “Yeni Rejim ve Toplumsal Muhalefet” başlıklı söyleşi ve müzik dinletisi gerçekleştirildi. İlgiyle izlenen etkinlikte, geçmişten bugüne emek, hak, eşitlik ve demokrasi için yürütülen mücadeleden asla vazgeçilmeyeceği vurgusu yapılırken, 24 Haziran seçimlerinin yaşamsal önemine işaret edilerek seçim ve sandık güvenliği için görev alma çağrısı yapıldı. Etkinlikte, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, İzmir Şube 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Elgin’e teşekkür plaketi verdi.

EMO KADIN KOMİSYONU BASIN AÇIKLAMASI 12.06.2018

    

EMO Kadın Komisyonu yaptığı basın açıklaması ile kozmetik firması Flormar’da sendikaya üye oldukları gerekçesiyle çoğunluğu kadın 120 kişinin işten çıkartılmasına tepki gösterdi. Sendikal faaliyet yürütmenin anayasal bir hak olduğuna işaret edilen açıklamada, “emek düşmanı” uygulamalara derhal son verilmesi ve Flormar işçilerinin geriye dönük tüm hakları ödenerek en kısa zamanda işe iade edilmeleri istendi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO İKTİSADİ İŞLETME ÇALIŞTAYI 11.06.2018

    

EMO İktisadi İşletme Çalıştayı, 10 Haziran 2018 tarihinde İzmir’de yapıldı. Çalıştayda, EMO İktisadi İşletme faaliyetleri değerlendirilerek, önümüzdeki süreçte izlenecek yol ve yöntemler belirlendi.

EMO 46. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI 11.06.2018

    

EMO 46. Dönem ilk Koordinasyon Kurulu, 9 Haziran Cumartesi günü İzmir’de toplanarak, önümüzdeki dönemde yürütülecek çalışmalar konusunda görüş alışverişi yaptı.

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI 07.06.2018

    

EMO Yönetim Kurulu, yaptığı basın açıklaması ile yapı ruhsatlarında proje müellifi mühendis ve mimarların imza zorunluluğunun kaldırılmasına tepki gösterdi. Uygulamanın alanda zaten büyük bir sorun olan sahteciliğin daha da artmasına ve mühendislik-mimarlık hizmetlerinin önemli ölçüde gerilemesine neden olacağı uyarısında bulunan EMO, yapı üretim süreçlerinde mühendis ve mimarları devre dışı bırakan söz konusu uygulamadan derhal vazgeçilmesini istedi. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


KANAL B- GÜNCEL

03.08.2018
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİĞE BAŞKANLIK ZAMMI GELDİ

ELEKTRİĞE BAŞKANLIK ZAMMI GELDİ

SİYASİ-TİCARİ RANTIN FATURASI ÇALIŞANLARA KESİLMESİN!

TÜRK TELEKOM’A BİR GARİP EL KOYMA!

TÜRK TELEKOM’A BİR GARİP EL KOYMA!

ATEX ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE RAYLI SİSTEMLER ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI

CUMHURBAŞKANLIĞI’NIN DDK KARARNAMESİNE TEPKİ

EMO ENERJİ DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI

EMO BİLİRKİŞİLİK KOMİSYONU TOPLANDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri