MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 156  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB’NİN İŞLEVLERİ VE MÜCADELESİ HAKKINDA BROŞÜR 13.05.2020

    

TMMOB, meslek odalarını hedef alan saldırılara karşılık “Kamusal Kaynaklarımızın ve Haklarımızın Korunmasında Birliğimizin Önemi` başlıklı broşür çıkardı. TMMOB’nin kamusal niteliği ve toplumcu mücadele çizgisi nedeniyle uzun yıllardan bu yana iktidarların hedefinde olduğu belirtilen broşürde, “Birliğimiz, siyasal iktidarların ölçüsüz güç ve yetkilerine karşı sadece ülke varlıklarının ve toplumsal çıkarın değil, aynı zamanda meslektaşlarımızın da koruyucusu durumundadır” deniliyor.

MESLEK ODALARINI HEDEF ALAN MÜDAHALEYİ KABUL ETMİYORUZ! 12.05.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu, meslek odalarının yasalarını değiştirmeye yönelik mevzuat değişikliğine ilişkin bir açıklama yaptı. “Yasa teklifine karşı, tüm demokrasi güçleriyle birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizler, bu ülkenin ve toplumun ortak çıkarlarını, kamu yararı ilkesinden vazgeçmeden savunmaya devam edeceğiz” denilen açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMİN KORAMAZ’DAN ÜYELERİMİZE SESLENİŞ 12.05.2020

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB ve diğer meslek birliklerine yönelik yasa değişikliği tartışmalarına ilişkin olarak üyelerimize seslendi. Videoyu haberimizin devamından izleyebilirsiniz.

TMMOB`YE BAĞLI ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA 07.05.2020

    

TMMOB`ye bağlı Odalar, Cumhurbaşkanı`nın, Ankara Barosu, Tabip Odaları ve meslek kuruluşlarına yönelik açıklamasına karşı, 7 Mayıs 2020 tarihinde ortak basın açıklaması yaptı. Ülkemizden, kamu yararı uygulamalarından, özerk demokratik mesleki örgütlülüğümüzden yana mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulanan açıklamada, “Demokrasiye olan tahammülsüzlüğe ve meslek odalarının demokratik bir şekilde yapılan seçimlerine gösterilen tahammülsüzlüğe bir son verilmelidir” denildi.

EMO MİSEM ONLİNE EĞİTİMLERİ 06.05.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi`nce (MİSEM) Mayıs ayında online olarak Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi, Elektrik SMM Eğitimi, Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Eğitimi ve Elektrik İç Tesislerinin Denetimi ve Raporlama Eğitimi düzenlenecektir.

BİRLİĞİMİZİ VE DEMOKRASİYİ SAVUNACAĞIZ! 06.05.2020

    

Cumhurbaşkanı`nın meslek örgütlerini hedef alan açıklamaları üzerine TMMOB tarafından basın açıklaması yapılarak, Cumhurbaşkanı’nın baskı ve zor yoluyla sindiremediği meslek örgütlerini, “yasal düzenleme” ile işlevsizleştirmek ve kontrol etmek istediği vurgulandı. Açıklamada, “Bizlere nasıl saldırırlarsa saldırsınlar, savunduğumuz değerlerden geri adım atmayacağız. İftiralarla örgütlerimizin yıpratılmak istenmesine, ilerici ve toplumcu değerlerimizin ortadan kaldırılmak istenmesine izin vermeyeceğiz” denildi.

BELEDİYELERİN “MÜELLİF KAYDI/YENİLEME” GİBİ ADLAR ALTINDA ÜCRET ALMASINA YARGI FRENİ 30.04.2020

    

Bazı belediyelerin “etüt ve proje müellif kaydı yapma/yenileme, mühendis çalışma ruhsat harcı” gibi adlar altında uyguladıkları ücretin hukuka aykırılığı, İMO Ankara Şubesi’nin Gölbaşı Belediyesi’ne açtığı davada alınan iptal kararıyla bir kez daha ortaya çıktı. Belediyelerin üyelerimizden bu yönde talepte bulunmaması gerektiğini gösteren mahkeme kararı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

1 MAYIS ULUSLARARASI BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN! 30.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası 46. Dönem Yönetim Kurulu, 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Mesajda, “Dünya’da ve Türkiye’de; haksızlıkların, sömürülerin, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin olmadığı, emeğin sömürülmediği, barış, kardeşlik ve dayanışmanın hüküm sürdüğü bir ortamda, insanca yaşama umudu ile; başta meslektaşlarımız, işçi ve emekçiler olmak üzere tüm halkımızın 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz” denildi. Mesaja haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

EMO MİSEM ONLİNE EĞİTİMLERİ 28.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi’nin (MİSEM), Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir hazırlıklarını sürdürdüğü, online eğitim düzenlenmesine yönelik çalışmaları tamamlandı. İlk olarak online “Topraklama Eğitimi” gerçekleştirildi.

“SAĞLIKLI VE GÜVENLİ BİR ORTAMDA ÇALIŞMAK HER ÇALIŞANIN HAKKIDIR” 28.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu’nca 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü nedeniyle gerçekleştirilen açıklamada, Covid-19 salgını ile mücadele vurgusu yapılarak, “Sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmak her çalışanın hakkıdır” denildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ÇERNOBİL’İ UNUTMADIK… NÜKLEER SANTRAL DEĞİL, SAĞLIKLI YAŞAMAK İSTİYORUZ! 26.04.2020

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Çernobil Nükleer Güç Santralı’nda meydana gelen kazanın 34.yıldönümü dolayısı ile bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Çernobil’in yıldönümünde; ölüm getiren teknolojiler yerine, sağlıklı bir yaşamı savunuyor, nükleer santrallara aktarılan kaynakların sağlık ve yoksullukla mücadelede kullanılmasını talep ediyoruz” denildi.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ 23.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası 46. Dönem Yönetim Kurulu, TBMM`nin açılışının 100. Yılı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Mesajda, `Adalet, eşitlik ve özgürlüğün temeli milli egemenliktir. Demokratik, laik, çağdaş ve sosyal bir hukuk devletinde, barış ve kardeşlik içinde; sokaklarında çocuk kahkahalarının işitildiği ve en önemlisi de sağlık dolu nice bayramlar dileriz` denildi. Mesaja haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

ÜYEMİZ MUSTAFA ALTUNTAŞ HAYATINI KAYBETTİ 21.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) 70500 sicil numaralı üyesi Mustafa Altuntaş, Kayseri’de 16 Nisan 2020 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Değerli meslektaşımızın genç yaşta aramızdan ayrılması, bizleri derin üzüntüye sevk etmiştir.

DAHA GEÇ OLMADAN NÜKLEER SANTRALLARDAN VAZGEÇMEK MÜMKÜN! 16.04.2020

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Ukrayna’da Çernobil nükleer faciasının yaşandığı bölgede çıkan orman yangınına ilişkin bir açıklama yaptı. Nükleer santralların tehlikesine dikkat çekilen NKP açıklamasında; “Nükleer santrallar var oldukça, felaketlerin ne ilk ne de son olmayacağını biliyoruz. Santral çalışmalarının Ülkemizde durdurulması çağrımızı yükseltiyor, daha fazla geç olmadan vazgeçmek mümkün diyoruz” ifadelerine yer verildi.

EMO TRABZON ŞUBESİ, 5G`NİN KORONAVİRÜS VAKALARINI ARTIRDIĞI İDDİALARINI YANITLADI… 15.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Trabzon Şubesi, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) ile 5G teknolojisi arasında ilişki bulunduğuna yönelik iddiaların bilimsel gerçeklerden uzak olduğunu duyurdu. Vatandaşlara, bilim/sağlık otoritelerinin sunduğu kanıtlanmış bilimsel bulguların dışında herhangi bir dayanağı olmayan iddialara odaklanıp, gereksiz kaygılar yaratmak yerine, bu salgının yarattığı etkilere ve alınacak önlemlere odaklanılması gerektiği önerisinde bulundu.

MİSEM-SMM KOMİSYONLARI ORTAK TOPLANTISI 15.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Meslekiçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) Daimi Komisyonu ve EMO Serbest Müşavirlik Mühendislik (SMM) Daimi Komisyonu, 11 Nisan 2020 tarihinde video konferans aracılığıyla ortak toplantı yaptılar.

MİSEM DAİMİ KOMİSYONU TOPLANTISI 15.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Meslekiçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) Daimi Komisyonu, 9 Nisan 2020 tarihinde video konferans üzerinden toplantı yaptı.

SMM DAİMİ KOMİSYONU TOPLANTISI 15.04.2020

    

EMO Serbest Müşavirlik Mühendislik (SMM) Daimi Komisyonu, 7 Nisan 2020 tarihinde video konferans üzerinden toplanarak, gündemindeki konuları değerlendirdi.

ACI KAYBIMIZ… GÜLTEKİN TÜRKOĞLU’NU YİTİRDİK… 14.04.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Genel Merkezi 6. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi, 7. Dönem Yönetim Kurulu Saymanı, 14. ve 15. Dönem Yönetim Kurulu Yazman Üyesi, Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) eski Genel Müdürü Gültekin Türkoğlu, 14 Nisan 2020 tarihinde (bugün) hayatını kaybetmiştir. Türkoğlu’nun yakınlarına, ailesine ve EMO örgütlülüğüne başsağlığı ve sabır diliyoruz. Türkoğlu’nun mesleki alanda yaptığı çalışmalar, örnek kişiliği ve mücadele anlayışını unutmayacağız.

TÜRKİYE’DE İNTERNET’İN 27. YAŞI KUTLU OLSUN! 13.04.2020

    

Tüm dünyayı sarsan Covid-19 salgını koşullarında, Türkiye’de İnternet’in 27. yaşı ve 23. İnternet Haftası’nı kutluyoruz. Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) da aralarında bulunduğu bilişim alanında faaliyet gösteren meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri İnternet Haftası nedeniyle ortak açıklama yaparak, öneri ve görüşlerini paylaştılar. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


YOUTUBE YAYINI

20.06.2020
 


Çok Okunanlar


METSAMOR NÜKLEER SANTRALI’NIN HEDEF ALINMASINI KINIYORUZ!

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR

ACI KAYBIMIZ: PROF. DR. OSMAN SEVAİOĞLU VEFAT ETTİ

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU SONUÇ BİLDİRGESİ

NKP: METSAMOR NÜKLEER SANTRALI`NIN HEDEF ALINMASINI KINIYORUZ (SOL.ORG.TR)

‘AZERBEYCAN’IN HEDEF GÖSTERDİĞİ METSAMOR NÜKLEER SANTRALİ TÜRKİYE’YE 16 KM UZAKLIKTA’ (YESİLGAZETE.ORG)

NKP AZERBAYCAN’IN ERMENİSTAN’A NÜKLEER TEHDİDİNİ KINADI KAYNAK: NKP AZERBAYCAN’IN ERMENİSTAN’A NÜKLEER TEHDİDİNİ KINADI (ENERJİGUNLUGU.NET)

HİROŞİMA VE NAGAZAKİ UNUTULMADI, UNUTTURMAYACAĞIZ!

HİROŞİMA VE NAGAZAKİ UNUTULMADI, NÜKLEER SİLAHLANMAYA HAYIR! (SİYASİHABER4.ORG)

MUTLU BAYRAMLAR…

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.