2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU


04.09.2007 - 05.09.2007 (SAMSUN)

 

Haberler

ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU KİTAPLAŞTIRILDI 24.01.2008

    

4-5 Eylül 2007 tarihlerinde DSİ 7.Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu'nda Şubemiz tarafından gerçekleştirilen "Orta Karadeniz Bölgesi Enerji Forumu" kapsamında sunulan panel ve oturumlar kitaplaştırıldı.

ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU SONUÇ BİLDİRGESİ HAZIRLANDI 25.09.2007

    

4-5 Eylül 2007 tarihlerinde düzenlenen Orta Karadeniz Bölgesi Enerji Forumu Sonuç bildirgesi hazırlandı.

Sonuç Bildirgesi Tam Metni :

ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU DÜZENLENDİ 13.09.2007

    

Şubemiz tarafından 4-5 Eylül 2007 tarihlerinde DSİ Konferans Salonu'nda Orta Karadeniz Bölgesi Enerji Forumu yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. İlk gün "Elektrik Piyasası Faaliyetleri" başlıklı açılış bildirgesi ile başlayıp, "Bölgenin Enerji Kaynaklarının İncelenmesi" konulu birinci oturum, "Yeni, Yenilenebilir Enerji Kaynakları" konulu ikinci oturum ve "Elektrik Enerjisinin Üretimi, İletimi Ve Dağıtımı" konulu üçüncü oturum ile sürdü. İkinci gün de "Enerji Sorunları Tüketiciye Yansımaları ve Çözüm Önerileri" konulu dördüncü oturum, "Mobil Santralların Samsun Süreci ve Çevreye Etkileri" konulu beşinci oturum ve "Enerji Krizi : Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu panel ile son buldu.

ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU ETKİNLİK PROGRAMI HAZIRLANDI 01.09.2007

    

4-5 Eylül 2007 tarihlerinde düzenlenecek olan Orta Karadeniz Bölgesi Enerji Forumu broşürleri hazırlandı..

ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU YAKLAŞIYOR 27.08.2007

    

Orta Karadeniz bölgesinin enerji üretim ve tüketim potansiyelinin ortaya konulması, mevcut enerji sorunların irdelenmesi, bu sorunlara çözüm önerilerinin geliştirilmesi, bölgeye ve ülkeye yönelik enerji politikalarının oluşturulabilmesi amacıyla; Şubemiz tarafından 04-05 Eylül 2007 tarihlerinde Samsun’da “Orta Karadeniz Bölgesi Enerji Forumu” düzenlenecektir. Son yıllarda enerji üretim ve tüketim potansiyeli, enerji kaynakları ve enerji politikaları ile gündeme gelen bölgemizde ilk kez düzenlenecek olan “Orta Karadeniz Bölgesi Enerji Forumu”na ilgili tüm çevrelerin katılımlarını bekliyoruz.

 

Genel Bilgiler

Enerji alanında günümüz koşulları, konunun güncel verilerle beslenerek yerel ve ulusal ölçekte sürekli olarak izlenmesini, sorunların doğru tanımlanarak çözüm önerilerinin bu verilerle oluşturulmasını zorunlu kılmaktadır. Elektrik enerjisinin, üretim, iletim ve dağıtım safhalarında, bölgemizin ihtiyaçlarının doğru tespit edilerek gerekli yatırımların planlanması ve zamanında gerçekleştirilmesi zorunluluktur. Tüketiciler için kaliteli ve ekonomik olmanın yanı sıra enerjinin sürekli sağlanabilmesi için üretim, iletim ve dağıtım sistemlerinin uyum içerisinde olması ve yönetilmesi gerekmektedir.

"Orta Karadeniz Enerji Forumu" ile enerji-arz güvenliği, kayıp-kaçaklar, Türkiye‘nin enerji politikasında verilen kararların bölgeye yansıması açısından tartışmaların yoğunlaştığı iki başlık olan Mobil Santral ve Nükleer Santrallar ile özelleştirme politikalarıyla nereye geldiğimizin, iletim, üretim, dağıtım alanlarında yapılan değişimlerin bölgedeki yansımasının ne olduğu, kurumsal yapının ne oranda değiştiği ve bu değişimin sorunlara çözüm üretip, üretmediğinin sorgulandığı bir platform olacaktır. Düzenlenecek olan forumda konuya değişik pencerelerden bakılarak, çok sesli, katılımcı, farklı düşüncelerin bir araya geldiği demokratik bir ortam yaratılacaktır.

4-5 Eylül 2007 tarihinde odamız tarafından düzenlenecek Orta Karadeniz Enerji Forumu‘nda bölgemizin elektrik enerjisi sorunlarını ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte tartışarak, tespit etmeye yardımcı olacağını ve çözüm önerilerinin bölgesel kazanımlar sağlayacağını umut ediyor, forumun yaratacağı tartışma ortamına katkılarınızı bekliyor ve birlikte olmaya davet ediyoruz.


 
 
 
 

Destekleyenler

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

DEVLET SU İŞLERİ 7. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ/SAMSUN

YEŞİLIRMAK ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.

TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. (TEİAŞ)

ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.

SAMSUN İL ÖZEL İDARESİ

SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI

SAMSUN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (OSB)

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI ŞİŞLİ TEMSİLCİLİĞİ

ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI (ÇMO)

TÜKETİCİYİ KORUMA DERNEĞİ (TÜKODER)

MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

TÜRKİYE ENERJİ, SU VE GAZ İŞÇİLERİ SENDİKASI (TES-İŞ)

ENERJİ, SANAYİ VE MADEN KAMU EMEKÇİLERİ SENDİKASI (ESM)

 

  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.