MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

KONUTLARA ELEKTRİK BAĞLANTISI İÇİN 5 YIL BEKLEMEYE SON (AKŞAM) 
EPDK elektrik şebekesine bağlantı konusunda düzenlemeye gidiyor. Artık yerleşim yerlerinde bağlantı süresi 2 ila 18 ay arasında olacak.
 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) konutlara elektrik bağlantısı için düzenlemeye gidiyor. Buna göre, artık konutların şebekeye bağlanması sırasında gecikme yaşanmayacak. EPDK dağıtıcı şirketlerinin bağlantı talepleri için 5 yıla kadar süre vermesinde de kısıtlamaya gidiyor. Artık şebeke bağlantı süresi 2 ila 18 ay arasında yapılmak zorunda. EPDK‘nın hazırladığı Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete‘de yayımlandı.

Düzenlemeyle konutların elektrikle şebekesine bağlantı taleplerinin karşılanmasındaki gecikmelerin önlenmesi ve en kısa sürede bağlantının sağlanması amaçlanıyor.

KISITLAMA GETİRDİ

EPDK, tesis türüne göre azami süreler getirdi. Kurum dağıtıcı şirketlerinin bağlantı talepleri için 5 yıla kadar süre vermesinde de kısıtlamaya gitti. Artık bağlantı süreleri yerleşim merkezlerinde 2 ila 18 ay arası olarak belirlendi. EPDK, meskun mahaller dışındaki bağlantı taleplerinin karşılanmasında ise süre değişikliğine gitmedi.

Kullanıcı yapabilecek
Yönetmelikte bağlantı hattı da tanımlanarak azami uzunluklar belirlendi. Bağlantı hattının yapım yükümlülüğü dağıtım şirketlerinde olacak ancak kullanıcı kendisi yapmayı tercih edebilecek. Bu durumda bağlantı bedeli ödemekten muaf tutulacak.

Sürprizlere karşı önlem alınıyor

Düzenlemeyle birden çok bağımsız bölüm içeren yapılardaki tüm bölümlere ait işlemlerinin eşzamanlı bir şekilde yürütülmesine olanak sağlanıyor. Bu şekilde bağımsız bölüm sahiplerinin olası eksiklikler sebebiyle sonradan sürpriz yaşamasının önüne geçmesi hedefleniyor.

Bağlantı bedeli

Edinilen bilgiye göre EPDK‘nın söz konusu düzenlemenin yanı sıra yakın bir zamanda yeni bağlantılarda uygulanmak üzere bağlantı bedellerini yeniden belirlemesi bekleniyor.

(Akşam; 02.06.2017)KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


EMO YÖNETİM KURULU’NDAN ŞUBELERE ZİYARET

1 MAYIS’I COŞKUYLA KUTLADIK

“KADIN ADAYLARA YER AÇIN”

MALİ YAPI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR EMO ÇALIŞTAYI

IRENEC 2018 BAŞLADI

TARİHİ VE DOĞAYI YOK EDECEK PROJELERE HAYIR!

TARİHİ VE DOĞAYI YOK EDECEK PROJELERE HAYIR!

IRENEC EMO ÖZEL OTURUMU

TMMOB V. DANIŞMA KURULU

“KADIN ADAYLARA YER AÇIN”

Okunma Sayısı: 93


Tüm Basından Seçtiklerimiz

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri