MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO İSTANBUL ŞUBESİ 41. GENEL KURUL ÇAĞRISI


GÜNDEM

 
Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, 24-25 Şubat 2018 tarihlerinde yapılacak EMO İstanbul Şubesi 41. Olağan Genel Kurulu`na tüm üyelerimizi davet ediyor. Çağrı metninin devamı için haberin devamına bakınız.
 

Sevgili Meslektaşlarımız,

24-25 Şubat 2018 günlerinde Şubemiz Genel Kurulu, Perpa Ticaret Merkezi A Blok Konferans Salonu, Kat:14 Okmeydanı/Şişli adresinde veseçimler de Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi Maçka Cad. No:8 Şişli (Maçka Teknik Anadolu Lisesi yanı) adresinde yapılacaktır.

Geçtiğimiz iki yıllık dönemde gerek dünyada gerekse ülkemizde çok hızlı değişimler yaşandı. İçinde bulunduğumuz coğrafyada barış yerine gerginlik ve savaşın egemen kılındığı; OHAL koşullarının gerekçesinden uzak şekilde, demokrasinin, insan haklarının askıya alındığı; rant uğruna doğamızın, tarihimizin ve kültürel değerlerimizin birer birer gözden çıkarılarak metalaştırıldığı; Cumhuriyet kazanımı olan laik ve demokratik yaşamın ortadan kaldırıldığı; tüm bu hukuksuzluğa karşı kamu yararı, toplum yararı ilkeleri ile mücadele eden meslek odalarının itibarsızlaştırmaya ve baskı altına alınmaya çalışıldığı bir ortamda yapacağımız Genel Kurulumuz, sadece Odamıza ve Şubemize yeni yöneticilerin ve delegelerin seçimi olmaktan çıkmaktadır.  Genel Kurulumuz her türlü keyfiliğe, adam kayırmaya, insan hakları ihlallerine, üretken ve bilimsel olmayan gerici eğitime, iş cinayetlerine, işsizliğe ve yoksulluğa; toprağımıza, doğamıza, yer üstü ve yeraltı kaynaklarımızı yok eden anlayışlara; özlük haklarımız başta olmak üzere mesleğimizi onurlu, bilimsel çerçevede yapmamızı engelleyen politikalara da karşı çıkmanın adımıdır.

Yeni bir heyecan, yeni bir coşku ve her zamankinden daha da kararlı bir şekilde Olağan Genel Kurulumuzu tamamlayıp, kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz;

· İki yıllık sürecimizde, İstanbul Şube üye sayımız 17 bini geçti.

· 91 MİSEM eğitimine 2115 üyemiz,  33 teknik seminere de 1009 üyemiz katıldı.

· Bu dönem EMO İstanbul TV‘yi hayata geçirerek, etkinliklerimize katılması mümkün olamayan üyelerimizin    katılmasını amaçladık.

· Her zamanki gibi SMM üyelerimizin sorunlarının ele alındığı forumlara bu dönemde de devam ettik. Ayrıca TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası- Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliğinin 7. Maddesi (L) bendinde yer alan SMM ve BT belgeleri sahibi üyelerimiz Test ve Ölçüm hizmetlerini, şubemizin görevlendirmesi ve denetlemesi suretiyle yapmaya başladılar.

· İç Tesisat enerji odaları, trafo merkezleri ve eş zamanlılık katsayıları ile ilgili elektrik dağıtım şirketleri ile birlikte SMM Komisyonumuzun çalışmaları devam etmektedir.

· Yapı Denetim Bilgilendirme toplantıları, Endüstri 4.0 panelleri, Mesleki Denetim Çalıştayı ve "Bütün Yönleriyle Akreditasyon ve Belgelendirme" paneli yanında 3 önemli etkinliğimiz oldu: "Konutlarda Yangın Güvenliği"; "Elektrik Sistemlerinde Enerji Kalitesi" ve "Afetlerde Haberleşme ve Elektrik" panellerinin meslektaşlarımıza ve bize önemli katkılar sunduğuna inanıyoruz.  Bu panel ve söyleşilerin kitaplarını şubemizden edinmeniz mümkündür.

· İstanbul‘da bulunan üniversitelerin ilgili bölüm başkanlarıyla bir araya gelerek, odamız ve üniversitelerle ilişkilerin gelişmesi, yaygınlaşması ve kapsamlı işbirliklerinin oluşması için önemli bir adım atıldı.

· Meslekte 50 ve 60 yılını dolduran meslektaşlarımızı unutmadık. Gelenekselleştirdiğimiz Oda yemeğinde misafirimiz olan bu duayenlerimize onur plaketlerini vermekten sevinç duyduk. Ayrıca EEMKON2017 Kongresi kapsamında meslekte 20-25 ve 30. yılını dolduran üyelerimize sertifikalarını verdik.

· İki yılda bir yaptığımız, en kapsamlı mesleki ve toplumsal buluşma niteliği taşıyan EEMKON 2017 Kongresi‘ni başarıyla sonuçlandırdık. Kongre, 7 farklı Sempozyum, 8 ayrı salonda 65 oturum, 8‘i yurtdışından olmak üzere 290 seçkin konuğumuzun katılımıyla gerçekleşti. 3000‘e yakın katılımcının yer aldığı, 37 üniversite ve çeşitli kurum ve kuruluşlarının desteklediği bu kongre bizlere daha iyilerini yapabilme şevki ve gücü verdi.

· Değerli, aydın, bilim insanı Prof. Dr. Mithat İdemen hocamız ve Prof. Dr. Duran Leblebici ile Öğretim Görevlisi Yıldız Leblebici için yaptığımız saygı toplantıları aydınlık bir ülke özlemimizin birer yansımalarıydı.

· "Adalet Yürüyüşü"ne ve sekretaryasını Şubemizin yaptığı "Alternatif Nükleer Zirvesi"ne katılım sağlandı.

· Ankara ve Soma katliamlarında kaybettiklerimiz için anma toplantılarında yer aldık.

· Tarihi ve teknik gezilerimiz, satranç turnuvalarımız, sinema izlemeleri ve söyleşilerimiz yanında bu dönemde hukuksuz KHK‘larla işten atılan hocalarımızla 6 adet Ekonomi Politik söyleşisi gerçekleştirdik.

Asıl olan bu çalışmaların devam etmesi, yenilerinin eklenmesi ve üyelerimizin deneyimlerinin ve katkılarının artmasıdır.  Bu da ancak bugüne kadar şubemizin aydınlık ve insani yüzünü temsil eden, Cumhuriyet değerleriyle barışık, halktan yana olanların var olması ve yeniden yönetmesiyle mümkün. Mesleğimize, onurumuza sahip çıkan; meslektaşıyla barışık; ekonomik, sosyal haklarını koruyacak ve üyesiyle rekabet etmeyecek bir EMO için meslektaşlarımızı, 24-25 Şubat 2018‘de yapacağımız Genel Kurulumuza ve Seçimlere çağırıyor sizleri aramızda görmek istiyoruz.  

Bir kez daha başarmak için sevgi, dostluk ve dayanışma dileklerimizle.

 

Erol CELEPSOY
EMO İstanbul Şubesi 40. Dönem Yönetim Kurulu BaşkanıMÜHENDİSLER İŞ ARIYOR - FOX TV BENDEN SÖYLEMESİ 14 OCAK 2018

15.01.2018
 


Çok Okunanlar


EKONOMİ POLİTİK SÖYLEŞİLERİ TAMAMLANDI

EMO İSTANBUL ŞUBESİ GELENEKSEL ODA YEMEĞİ YAPILDI

GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ SEMİNERLER DİZİSİ 5- GÜNEŞ ENERJİSİNE DAYALI ELEKTRİK ÜRETİMİ - STANDARTLAR SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

2018 KIŞ SATRANÇ TURNUVASI ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ

TRAKYA TREDAŞ ZİYARETİ VE TRAKYA TEMSİLCİLİKLER TOPLANTISI YAPILDI

GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ SEMİNERLER DİZİSİ 4- FOTOVOLTAİK GÜNEŞ SANTRALLARI SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

SİNOP NGS HALKIN KATILIMI TOPLANTISINA (ÇED) HALK ALINMADI

EKONOMİ POLİTİK SÖYLEŞİLERİNİN BEŞİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

ÜLKEDE, BÖLGEDE, DÜNYADA BARIŞ. İHTİYACIMIZ BUDUR!

TRAFONUN YANINDAKİ EV 3 KEZ YANDI - 14 ŞUBAT 2018 SÖZCÜ GAZETESİ

Okunma Sayısı: 150


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri