MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ŞUBE BAŞKANIMIZ İLHAN METİN, TRT ANTALYA RADYOSU CANLI YAYIN KONUĞU OLDU 
Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN, Enerji Tasarrufu Haftası sebebiyle 07.01.2019 tarihinde TRT Antalya Radyosunun canlı yayın konuğu oldu, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu konularında görüşlerini paylaştı. Haberin devamına yazımız ekinden ulaşabilirsiniz.
 

Enerji verimliliği ve enerji tasarrufu kavramlarını tanımladıktan sonra, giderek artan enerji ihtiyacının sonucu olarak, mevcutta kullandığımız petrol, doğalgaz ve kömür gibi fosil yakıtların çok az ömürlerinin kaldığını ve ülkelerin yeni ve yenilenebilir enerji kaynakları bulma çabası içine girdiklerini belirtti.

 

Yeni enerji kaynaklarının bulunmasının yanı sıra, enerjinin nasıl kullanıldığının da çok önemli olduğunu söyleyen METİN; 2007 yılında ülke genelinde başlayan enerji verimliliği ve enerji tasarrufu hakkındaki farkındalık çalışmalarının öneminden bahsetti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı`nın hazırladığı ve 29 Aralık 2017`de Resmi Gazetede yayınlanan Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı`na da dikkat çekerek; vatandaşların bu konuda duyarlı olması ve eylem planının hayata geçirilmesi ile birincil enerji tüketimindeki hedeflenen azalma oranına kolaylıkla ulaşılabileceğini söyledi.

 

Vatandaşların ev ve ofislerine uygulayabileceği çok küçük uygulamalar ile büyük ölçüde tasarruf yapmanın mümkün olduğunu belirten Metin, ısı yalıtımına önem vererek, satın alınan beyaz eşyalardaki enerji sınıfına dikkat ederek, çamaşır/bulaşık makinelerini tasarruf programlarında ve gerektiğinde kullanarak, iklimlendirme cihazlarının montajını doğru yaptırarak, enerji verimli aydınlatma armatürleri kullanarak, elektrikli tüm aletlerin kullanılmadığı zamanlarda fişlerini çekerek ve bakım gerektiren tüm cihazların bakımlarını zamanında yaparak enerji verimliliğine katkıda bulunulabileceğini de sözlerine ekledi.

 

EMO olarak enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji konularında farkındalık yaratmak amacıyla EMO Antalya Şubesinin, tükettiği enerjisinin yarısına yakın bir kısmını çatısında bulunan paneller sayesinde güneşten ürettiğini belirtti. 2017 yılında EMO adına Antalya Şubesi tarafından düzenlenen Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumunun büyük ilgi gördüğünü de söyleyen Başkan, 31 Ekim – 02 Kasım 2019 tarihleri arasında sempozyumu yine EMO Antalya Şubesi olarak düzenlemeyi planladıklarının da müjdesini verdi.

 YEKSEM 2019`A ZİYARETÇİ KAYDINIZI YAPTIRMAYI UNUTMAYINIZ!

22.11.2019
 


Çok Okunanlar


PERİYODİK KONTROL İÇİN EKİPNET’E KAYIT ZORUNLULUĞU

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR YÖNETMELİĞİ TASLAĞI İMZALANDI

ŞABAN TAT, TÜRK MÜZİĞİ KOROMUZU ZİYARET ETTİ.

ELEKTRONİK VE HABERLEŞME KOMİSYONUMUZ TOPLANDI

LEVENT ELEKTRİK`TEN TEBRİK ZİYARETİ

SOSYAL ETKİNLİKLER KOMİSYONUMUZ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

SMM KOMİSYONU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

WIN EURASIA 2020 FUARINA GİDİYORUZ!

OMV ENERJİ`DEN ŞUBEMİZE ZİYARET

Okunma Sayısı: 65


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.