MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO ANKARA ŞUBESİ MÜDÜRÜ NEŞE AKKOÇ KANAL D’DE TAŞINABİLİR ŞARJ CİHAZLARINI (POWER BANK) DEĞERLENDİRDİ 
EMO Ankara Şubesi Müdür Neşe Akkoç, 7 Ocak 2019 Pazartesi günü Kanal D’ye taşınabilir şarj cihazlarını (Power Bank) değerlendirdi.
 

Kanal D muhabirinin "Power Bank nedir? Power Bank`i nasıl seçmeliyiz ve bir insanı nasıl öldürür?" sorusunu yanıtlayan Akkoç şunları söyledi; " "Power Bank sonuçta hepimizin hayatında olan taşınabilir haberleşme cihazlarının şarjları bittiğinde onları yeniden şarj etmek için kullandığımız taşınabilir şarj cihazlarıdır. Bu cihazlara ihtiyacımız var. Mobil haldeyken şarjımız biterse iletişimimizi sürdürmek için bunlardan yararlanıyoruz. Bu teknolojiler hayatımıza değer kattı. Kullandığımız cihazın ihtiyaç duyduğu miliamper değeri kadar seçmeliyiz. Cep telefonunuzu kaç mili amperlik akıma ihtiyaç duyuyorsa siz de bu cihazı bir saat içinde şarj edebilecek cihaz seçerseniz iyidir. Örnek 3500 miliamperlik cep telefon kullanıyorsanız bir saat içinde şarj edebileceğiniz bir cihaza ihtiyacınız var ve minimum 7 bin miliamper saat seviyesinde çıkış verecek cihaz seçerseniz iyi olur. Power bankların akım seviyeleri ne kadar yükselirse hem ağırlıkları artar hem de sizin herhangi bir sorunda maruz kalabileceğiniz akım değeri artar.1 amper bir insana zarar verebilecek akım şiddetidir. Cebinizde 7 amperlik cihaz taşırsanız , cihazda sorun ortaya çıktığında insana zarar verebilecek, öldürebilecek akım şiddeti anlamına gelir. Her şeyden önce iyi bir cihaz edinmeye çalışacağız. Isınmaya karşı korunma devresi olacak, ısınmaya karşı korumalı olarak bildik cihazı tercih edeceğiz , merdiven altı üretime itibar etmeyeceğiz. Cihazların kablosu da kısa devrede yaratabilir bu da tehlikedir.  Kablo da iyi bir kablo olacak. Power Bank`le yaşamayalım. Acil durumda ihtiyaç duyduğumuzda taşınabilir cihazlara yönelirsek daha doğru kullanmış oluruz. Çok kullanırsak daha sık arıza yaratma ve tehlike yaratma ihtimali var. Sürekli kullanmamalıyız."

Kanal D muhabirinin "Power Bank`ler hangi şartlarda patlar?" sorusunu yanıtlayan Neşe Akkoş şöyle konuştu; " Power Bank`ler ısınmayacak, ısınıyorsa bu tehlike yaratır. Buna dikkat edeceksiniz, kullanıyorken aşırı ısındığını fark ediyorsanız bu power bankı kullanmamanızda fayda var. Kullandığınız kabloya, USB girişine çıkışına dikkat etmeli bunlar kısa devre noktalarıdır. Kolaylıkla kısa devre yapıp cihazda patlama yaşanabilir. Bu cihazları merdiven altından almayacağız, güvenli üretim gerçekten gerekli. Bunları cebimizde taşıyoruz, düşündüğümüzden daha tehlikeli olabilirler. Koruma devreleri üzerinde olan ısınmaya karşı korumalı cihazları bilindik markaları tercih edilmeli.

Cep telefonunuzun ya da tabletin ihtiyaç duyduğu akım değerine de önem vereceğiz. Kullandığımız cihaz kaç miliamperse onun iki katı kadar cihaz kullanmalıyız."

 KESK-TMMOB ANKARA İKK-ATO VE ASMMO’NUN KIZILAY GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEKİ BASIN AÇIKLAMASINA POLİS MÜDAHALE ETTİ

03.02.2020
 


Çok Okunanlar


MESLEKTE 40., 50. VE 60. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE PLAKETLERİ VERİLDİ

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ’NE BAĞLI ÜYELERİMİZE MESLEKTE 40. YIL PLAKETLERİ VERİLDİ

EMO KONYA İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE ENERJİ KİMLİK BELGESİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 24. DÖNEM SON YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

ENTES FİRMA SUNUMU YAPILDI

EMO ANKARA ŞUBESİ HABER BÜLTENİ 2020/1 SAYISI ÇIKTI

DEPREM BÖLGESİNE TOPLANAN YARDIMLAR YOLA ÇIKTI

KESK-TMMOB ANKARA İKK-ATO VE ASMMO’NUN KIZILAY GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEKİ BASIN AÇIKLAMASINA POLİS MÜDAHALE ETTİ

DOÇ.DR.GÜNEY GÖNENÇ ELEKTRONİK VE YAZILIM LABORATUVARI İLE CİHAN KAYIKET EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

EMO SİNEMA GÜNLERİ’NDE “BEREKETLİ TOPRAKLAR ÜZERİNDE” FİLMİ GÖSTERİLDİ

Okunma Sayısı: 171


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.