MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2022.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 285  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

2023 YILI ÜCRET TANIMLARI BELİRLENDİ 25.11.2022

    

Elektrik, elektronik, biyomedikal ve kontrol mühendisliği hizmetlerinde 2023 yılının ilk 6 ayı için ücret tanımları belirlendi.

#GEÇMİŞOLSUNDÜZCE 24.11.2022

    

Düzce`nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen Ankara, İstanbul, Bolu, Sakarya, Eskişehir, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa ve İzmir`e kadar geniş bir alanda hissedilen 5,9 büyüklüğünde depremin can kaybına yol açmaması en büyük tesellimizdir. Bir deprem ülkesi olan Türkiye’de depreme her zaman hazırlıklı olmalıyız. Geçmiş olsun Düzce, geçmiş olsun Türkiye.

BAŞIMIZ SAĞ OLSUN 23.11.2022

    

Gaziantep’in Karkamış İlçesi’ne yapılan terör saldırısında ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifa diliyor ve terörü lanetliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

ELECO 2022 DÜZENLENİYOR 22.11.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ve İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi`nce düzenlenen `12. Ulusal Elektrik-Elektronik ve Biyomedikal Mühendisliği Konferansı (ELECO 2022)`, 24-26 Kasım 2022 tarihlerinde çevrimiçi düzenleniyor. Etkinlikte, 9 davetli konuşmacının yanı sıra güç sistemlerinden mekatronik ve otomasyona, haberleşmeden yenilenebilir enerji ve akıllı sistemlere kadar uzanan birçok konuda 138 bildiri sunulacaktır.

ENTECH – SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE SIFIR ATIK FUARI VE KONGRESİ ANKARA`DA DÜZENLENİYOR 22.11.2022

    

ENTECH Sürdürülebilirlik ve Sıfır Atık Fuarı ve Kongresi 23-26 Kasım 2022 tarihlerinde Congresium ATO Kongre ve Sergi Sarayı`nda gerçekleşecek. 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olan fuar alanında EMO Ankara Şubesi standı da yer alacak. Kongre ve fuarla ilgili ayrıntılı bilgiye ve ücretsiz online davetiyeye haberimizin devamında yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

ATAMIZI, SAYGI, ÖZLEM VE MİNNETLE ANIYORUZ 11.11.2022

    

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 11.11.2022

    

MİSEM kapsamında Elektrik SMM Eğitimi 8-9-10 Kasım 2022 tarihlerinde MİSEM eğitmeni üyemiz Elektronik Mühendisi Seyfettin Yumrukaya tarafından gerçekleştirildi. Çevrim içi olarak düzenlenen eğitime 21 üyemiz katılım sağladı.

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 04.11.2022

    

MİSEM kapsamında Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi, 1-2-3 Kasım 2022 tarihlerinde MİSEM eğitmeni üyemiz Elektrik Mühendisi Murat Erarslan tarafından gerçekleştirildi. Çevrimiçi olarak düzenlenen eğitime 16 üyemiz katılım sağladı.

MİMAR VE MÜHENDİSLER BULUŞMALARININ BU HAFTAKİ KONUĞU EMO ANKARA ŞUBESİ OLDU 27.10.2022

    

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen Mimar ve Mühendisler Buluşmaları`na 26 Ekim 2022 Çarşamba akşamı EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu `Sağlıkta Yapay Zeka Uygulamaları` başlıklı sunumu ile konuk oldu. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cevdet Aslan, Yönetim Kurulu Yazmanı Hatice Bilge Alğın ve Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Kadir Işık`ın yanı sıra EMO Ankara Şubesi Teknik Yönetmelikler Komisyonu üyesi Ali Fuat Bilgin de etkinliğe katılım sağladılar. 

EMO ANKARA ŞUBESİ`NDEN ANKARA TİCARET ODASI BAŞKANI`NA ZİYARET 25.10.2022

    

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu ve Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Hatice Bilge Alğın 25 Ekim 2022 Salı günü Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran`a bir ziyaret gerçekleştirdiler.

EIF 2022 İSTANBUL`DA DÜZENLENDİ 21.10.2022

    

EIF 2022 Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı, Dünya’da ve Türkiye`de enerji kaynaklarının, üretim süreçlerinin ve piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve son gelişmeler ışığında mevcut uygulamaların tartışılması hedefiyle 12-13-14 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tüm üyelerimizin davetli olduğu kongre ve fuar yerli ve yabancı 200`ü aşkın konuşmacıya ev sahipliği yaptı.

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 21.10.2022

    

MİSEM kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar eğitimi, 19-20-21 Ekim 2022 tarihlerinde MİSEM eğitmeni Seyfettin Yumrukaya tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Eğitimin açılışını EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Kenan Erpir yaptı. Erpir, eğitmene ve katılımcılara başarılar diledi.

15. ULUSLARARASI BİLGİ GÜVENLİĞİ VE KRİPTOLOJİ KONFERANSI DÜZENLENDİ 19.10.2022

    

EMO Ankara Şubesi`nin de destekleyenler arasında yer aldığı Bilgi Güvenliği Derneği tarafından T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde; Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, IEEE ve GaziCyber işbirliği ile düzenlenen ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından desteklenen, 15. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı 19 Ekim 2022 Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi`nde başladı. EMO Ankara Şubesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu ve Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Hatice Bilge Alğın etkinliğe katılım sağladılar.

GÜÇ SİSTEMLERİ KONFERANSI-III (GSK2022) DÜZENLENDİ 18.10.2022

    

Destekleyicileri arasında EMO Ankara Şubesi’nin de bulunduğu Güç Sistemleri Konferansı-III (GSK2022), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) 18 Ekim 2022 Salı günü geniş katılım ile başladı.

MİSEM KAPSAMINDA ELEKTRİK İÇ TESİSLERİNİN DENETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 16.10.2022

    

Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) kapsamında Elektrik İç Tesislerinin Denetimi ve Raporlama Eğitimi 14-15 Ekim 2022 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi. MİSEM Eğitmeni üyemiz Elektrik Mühendisi Dr. Kürşat Tanrıöven tarafından verilen eğitime 24 üyemiz katılım sağladı.

CUMHURİYETİMİZİN 99. YILI KUTLU OLSUN 15.10.2022

    

29 Ekim 1923 yılında kurulan Cumhuriyetimiz 99 yaşında. Bize Cumhuriyet`i armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin birliği ve bütünlüğü için bu uğurda şehit olan tüm Mehmetçiğe minnet şükranlarımı sunarız. Bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun…

KAMUOYUNA DUYURULUR 10.10.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesinin 3. Bülteni; EMO Merkez Yönetim Kurulu tarafından, Ankara Şubesi Yönetim Kuruluna, Şube Yayın Kuruluna ve Şube Müdürüne haber verilmeden 3 Ekim 2022 günü Şube internet sitesinden `EMO Ana Yönetmeliği Madde 7`de sıralanan Oda amaçlarına açıkça aykırılık taşıması ve kullanılan provakatif dil gerekçe gösterilerek yayından kaldırılmıştır.

AKILLI BİNALARDA AYDINLATMA OTOMASYONU TEKNOLOJİSİ BAŞLIKLI SEMİNER DÜZENLENDİ 07.10.2022

    

EMO Ankara Şubesi, HCL, Elekon ve Helvar işbirliğinde “Akıllı Binalarda Aydınlatma Otomasyonu Teknolojisi” başlıklı seminer Elektrik Mühendisi üyemiz Aydın Sarıkaya`nın sunumuyla 6 Ekim 2022 Perşembe günü EMO Hizmet Binası Teras Kat`ta yer alan Toplantı Salonu`nda düzenlendi.

MİSEM KAPSAMINDA YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 07.10.2022

    

Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) kapsamında Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi 4-5-6 Ekim 2022 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi. MİSEM Eğitmeni üyemiz Elektrik Mühendisi Ahmet Gündüz Hayırcı tarafından verilen eğitime 12 üyemiz katılım sağladı.

EMO ANKARA ŞUBESİNDEN EPİAŞ ÜST YÖNETİM ZİYARETİ 06.10.2022

    

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu ve Yazman Hatice Bilge Alğın 19 Eylül 2022 Pazartesi günü Elektrik Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ) Strateji Geliştirme Direktörü, EMO İstanbul Şubesi üyesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Avni Çebi`ye İstanbul`da bir ziyaret gerçekleştirdiler.

 


AKILLI BİNALARDA AYDINLATMA OTOMASYONU TEKNOLOJİSİ BAŞLIKLI SEMİNER DÜZENLENDİ

07.10.2022
 


Çok Okunanlar


YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

2023 YILI ÜCRET TANIMLARI BELİRLENDİ

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ENTECH – SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE SIFIR ATIK FUARI VE KONGRESİ ANKARA`DA DÜZENLENİYOR

ATAMIZI, SAYGI, ÖZLEM VE MİNNETLE ANIYORUZ

#GEÇMİŞOLSUNDÜZCE

ELECO 2022 DÜZENLENİYOR

`SİBER VATAN VE SAVUNMA ULUSAL ÇALIŞTAYI` ATO`DA YAPILDI (KONHABER, 1.11.2022)

ATO DA SİBER VATAN ÇALIŞTAYI (TÜRKİYE GAZETESİ, 2.11.2022)

ATO’DA “SİBER VATAN VE SAVUNMA ULUSAL ÇALIŞTAYI” YAPILDI (MEMLEKET, 1.11.2022)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.