MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

MESLEKTE 25. VE 30. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE BELGE TÖRENİ DÜZENLENDİ 
Meslekte 25. ve 30. yılını geride bırakan üyelerimize belgeleri , 11 Ocak 2019 Cuma günü EMO Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.
 

Belge törenin açılışında konuşan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal şunları söyledi; "Sayın Oda Başkanım ,sevgili meslektaşlarım hepinizi EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu adına sevgiyle, saygıyla, dostlukla, dayanışmayla selamlıyorum. Yaklaşık 11 aydır görevdeyiz ve görev süremiz boyunca düzenlediğimiz bir çok eğitim, seminer, çalıştay vb. etkinliklerle bir araya geldik. 14 Aralık`ta Şubemizin geleneksel gecesini gerçekleştirdik. Yine Aralık ayının sonunda Odamızın 64. Yaş dönümünü kutladık. Önümüzdeki bu ay sonunda Şubemizin 42. Yaş gününü kutlayacağız. Bu aralar yaş günleri ve dönüm noktalarını kutlar hale geldik. Bugün de -2018 yılı itibariyle- meslekte 25 ve 30 yılını dolduran meslektaşlarımızla bir aradayız. Önümüzdeki hafta meslekte 40, 50 ve 60 yılını dolduran meslektaşlarımızla bir araya geleceğiz. Bu rakamlar  çok kıymetli, ciddi bir dönüm noktası olacak anlardır. Meslekte 40, 50, 60 yılı doldurmak belki de çoğumuzun hayal edemeyeceği dönüm noktasıdır. Meslekte 25., 30. yıl olgunluk evresinin en keyifli zamanlarına denk gelen dönemlerdir. Sizlerin yerlerinde olmak isteyen bir meslektaşınız olarak karşınızda duruyorum. Umarım ben de mesleki yıl dönümlerini gerçekleştirebilirim.

11 aylık dönem içinde yaptığımız eğitimler ve etkinlikler meslekte belli deneyime sahip olan meslektaşlarımız üzerinden yürümüştü. Geçtiğimiz yıl itibariyle 1200`den fazla üyemiz MİSEM eğitim sürecine katıldı. Yine 2018 yılı itibariyle 800`den fazla üyemiz MÜGE seminerlerine katıldı. Toplamda en az 2 bin civarında üyemizin sadece eğitime katıldığı süreçlerden geçtik. Karşımda meslekte 25-30 yılını dolduran çok kıymetli meslektaşlarımız var. EMO Ankara Şubesi olarak bu deneyimlerinizi genç meslektaşlarımızla buluşturmaya her zaman hazırız. Bu noktada sizlerden destek bekliyoruz. Türkiye`de üniversite sayısının çok fazla artması öte yandan mezun sayısının giderek artması, üniversitelerde eğitimin belli niteliğin altına düşmesi genç meslektaşlarımızı piyasaya çıktıklarında yalnızlaştırıyor, yabancılaştırıyor. Bu yalnızlaşma ve yabancılaşmayı ortadan kaldırmak sizin gibi kıdemli meslektaşlarımızla ortadan kaldırılabilir. EMO bildiğiniz gibi bir meslek örgütüdür, hepsinden öte meslektaş dayanışma örgütüdür. Düzenleyeceğimiz eğitimlerde, sempozyumlarda, panellerde tecrübelerinizi genç meslektaşlarımıza aktarmanızı her zaman bekliyoruz.

Yeni bir yıla girdik. Her yeni yıl belki aynı dilekleri dileyip çoğu zaman umutsuzluğa sürüklensek de gene de umudu diri tutmak, enseyi karartmamak temel şiarımız. Umarım yeni yıl  demokratik aydınlık, laik bir ülke taleplerimizin hayata geçtiği bir yıl olur. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu olarak saygılar sunuyorum."

Ömürhan Soysal`ın konuşmasının ardından kürsüye EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek geldi. Gazi İpek etkinlik açılışında şöyle konuştu; " Sevgili meslektaşlarım hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Türkiye`nin bu şartlarında 25, 30 yıllık mesleğini yapıp sonra da ülkemiz şartları içinde hâlâ ayakta durmanın ne kadar zor olduğunun bilincindeyiz. Türkiye 24 Haziran seçimlerinden sonra hızla yeni bir döneme geçti. Diktatörlük rejiminin ayak seslerinin oluştuğu bir döneme doğru gidiyoruz. 31 Mart seçimleri Türkiye için çok kilit seçim olacağa benziyor. Mesleğimizi korumanın, meslektaş dayanışmasını sürdürmenin ne kadar önemli olduğunun hepimiz bilincindeyiz. 25-30 yıllık mesleki deneyimden sonra siz üyelerimizin Odaya daha çok katkı koyacağınızı düşünüyorum. Odanın bunlara ihtiyacı var. Meslektaşlarımızın mesleki yaşamlarındaki tüm değerlerine ihtiyacımız var. Özellikle bu deneyimlerin gençlere aktarılması gerekiyor. Bizler bazı eksiklerimiz olsa da eğitim alanında da diğer alanlarda da mesleğimizi en iyi yapmanın yollarını arıyoruz. Türkiye şartları içinde işlerin zorluğunun farkındayız. Kimse meslek istemiyor. Kimsenin işin doğru yapılmasını da istemiyor. Sistem hiç bir kural istemiyor. Kuralsız yeni bir dünya istiyor. Mesleki bilgi tamamen sıfırlanmaya çalışılıyor. Böylesi bir dünyada dayanışma içinde olmak zorundayız. Önümüzdeki dönemde özellikle 31 Mart seçimlerinden sonra Türkiye`de birlikte mücadele edeceğimize inanıyorum. Herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğine inanıyorum. Sonuç olarak böylesine mesleki ortam içinde olmaktan mutluyum. Ankara Şubesi bu işleri iyi yapıyor. Çalışanları da bu konuda oldukça verimli çalışıyor. Bu tür çalışmaları düzenli olarak yürütüyor. Onları tekrar tebrik ediyorum. 25-30 yılını dolduran arkadaşları tekrar tebrik ediyorum. Güzel günleri göreceğimize inanarak hepinize teşekkür ediyorum."

Açılış konuşmalarının ardından meslekte 25 ve 30 yılını dolduran üyelerimize belgeleri verildi ve üyelerimize yönelik mini bir kokteyl düzenlendi.

 KESK-TMMOB ANKARA İKK-ATO VE ASMMO’NUN KIZILAY GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEKİ BASIN AÇIKLAMASINA POLİS MÜDAHALE ETTİ

03.02.2020
 


Çok Okunanlar


MESLEKTE 40., 50. VE 60. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE PLAKETLERİ VERİLDİ

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ’NE BAĞLI ÜYELERİMİZE MESLEKTE 40. YIL PLAKETLERİ VERİLDİ

EMO KONYA İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE ENERJİ KİMLİK BELGESİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 24. DÖNEM SON YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

ENTES FİRMA SUNUMU YAPILDI

EMO ANKARA ŞUBESİ HABER BÜLTENİ 2020/1 SAYISI ÇIKTI

DEPREM BÖLGESİNE TOPLANAN YARDIMLAR YOLA ÇIKTI

KESK-TMMOB ANKARA İKK-ATO VE ASMMO’NUN KIZILAY GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEKİ BASIN AÇIKLAMASINA POLİS MÜDAHALE ETTİ

DOÇ.DR.GÜNEY GÖNENÇ ELEKTRONİK VE YAZILIM LABORATUVARI İLE CİHAN KAYIKET EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

EMO SİNEMA GÜNLERİ’NDE “BEREKETLİ TOPRAKLAR ÜZERİNDE” FİLMİ GÖSTERİLDİ

Okunma Sayısı: 265


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.