MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO HEYETİ TEDAŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MAHMUT YAĞIZ İLE GÖRÜŞTÜ 
EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahsin Yılmaz, EMO Ankara Şubesi Teknik Müdürü Mustafa Öztürk, EMO SMM Üyesi Hamza Koç, 14 Ocak 2019 Pazartesi günü TEDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Yağız, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Abdulkadir Balık ve Yatırımlar İzleme Daire Başkanı Yakup Avan ile görüştü.
 

Toplantıda EMO`nun TEDAŞ`a sunduğu rapor üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu, Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği ve Elektrik Tesisleri Proje Yönetmeliği`nin yer yer uygulanmaması sebebiyle ortaya çıkan sorunlar masaya yatırıldı. Bunun giderilebilmesi için nasıl önlemler alınabileceği tartışıldı. Elektrik Üretim Tesisleri Kabul Yönetmeliği, Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Yönetmeliği ve Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği`ndeki teknik sorunlara, diğer mevzuatlarla uyuşmazlıklara, alan belirsizliklerine ve yetersizliklere değinildi ayrıca raporda ayrıntısıyla verilmiş olan yönetmeliklerin uygulamadaki farklılıklarına ve bunların yol açtığı sorunlara da temas edildi.

EMO temsilcileri görüşmede, fen adamlarının yetki gücü konusunda ETKB ve TEDAŞ Genel Müdürlüğü`nün sirküle etmiş olduğu talimatnameye uyulmadığı durumlara da işaret etti. Bu durumun yol açabileceği kamusal zararlar dile getirildi, çözüm önerileri tartışıldı. EMO ile TEDAŞ arasında görüş birliğine varılan konularda mevzuatın ve uygulamaların geliştirilmesi için birlikte çalışmalar sürdürülmesine karar verildi.

EMO ile TEDAŞ arasındaki ilk görüşme 10 Eylül 2018 tarihinde  gerçekleştirilmiş ve EMO`nun Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği (EKAT), Elektrik İç Tesisat Yönetmeliği, kodlu işletme bakımı ve dağıtım şirketlerinde yaşanan uygulama sorunları hakkındaki görüş ve önerilerini içeren bir raporun hazırlanarak TEDAŞ ile paylaşılmasına karar verilmişti. EMO ilgili raporu 18 Ekim 2018 tarihinde TEDAŞ`a sunmuştu.

 ELEKTRONİKTE ARIZA BULMA TEKNİKLERİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

26.06.2019
 


Çok Okunanlar


ORTA GERİLİM PANO TİPLERİ, TİP TESTLER, STANDARTLAR KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

KEŞİF, METRAJ, HAKEDİŞ VE KESİN HESAP KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

GENÇ MÜHENDİSLER PİKNİKTE BULUŞTU

TS 8737 YAPI RUHSATI STANDARDININ YÜRÜTMESİ DURDURULDU

YG TESİSLERİ VE İŞ GÜVENLİĞİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİNDEN ODTÜ SAVUNULMALIDIR DİRENİŞİNE DESTEK ZİYARETİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BİTİRME PROJELERİ SERGİSİ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDIK

YILDIRIMDAN KORUNMA SİSTEMLERİ PARATONERLER KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

SMM ÜYELERİMİZLE TEST ÖLÇÜM ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMܒNDE MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK

Okunma Sayısı: 147


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri