MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

SRİ LANKA’DAKİ TERÖR SALDIRISINDA GENÇ MESLEKTAŞIMIZ SERHAN SELÇUK NARİÇİ’Nİ YİTİRDİK… 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi üyesi Serhan Selçuk Nariçi, Sri Lanka’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybetmiştir. Genç meslektaşımızı yitirmenin derin üzüntüsünü yaşarken saldırıyı kınıyor, üyemizin ailesine, sevenlerine ve EMO örgütlülüğüne başsağlığı ve sabır diliyoruz. Bu olay bir kez daha göstermiştir ki barış, bir arada yaşama kültürü ve huzuru hedef alan ayrıştırıcı ve kamplaştırıcı politikaların toplumları getireceği nokta kan, gözyaşı ve kaos ortamıdır. EMO Yönetim Kurulu olarak saldırının faillerini lanetliyor, tüm insanlığı hedef alan terör olaylarının artık son bulmasını istiyoruz.
 

Sri Lanka`da 21 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen terör saldırısında Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi Üyesi Serhan Selçuk Nariçi hayatını kaybetmiştir. 1985 yılı doğumlu olan Serhan Selçuk Nariçi Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü`nden 2011 yılında mezun olmuştur. Genç meslektaşımızı kaybetmenin acısını yaşıyor; ailesine, sevenlerine ve EMO örgütlülüğüne başsağlığı ve sabır diliyoruz.  

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`ın, Sri Lanka‘da gerçekleştirilen ve aralarında iki genç mühendisin de yer aldığı 290 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırılara ilişkin yaptığı açıklama aşağıdadır.

 

SRİ LANKA`DA GERÇEKLEŞTİRİLEN VE ARALARINDA İKİ GENÇ MÜHENDİSİMİZİN OLDUĞU TOPLAM 290 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ SALDIRILARI KINIYORUZ!

 

21 Nisan 2019 tarihinde Sri Lanka`da gerçekleştirilen 8 ayrı bombalı saldırıda yaşamını yitiren 290 kişinin ve yaralanan 500`ü aşkın kişinin acısını derinden yaşıyoruz.

Paskalya Bayramı törenleri sırasında kiliseleri ve çoğunlukla turistlerin konakladığı otelleri hedef alan bombalı saldırılarda yaşamını yitirenler arasında ne yazık ki 2 genç mühendis arkadaşımız da bulunmaktadır.

Sri Lanka`da devam eden bir projede çalışırken terör saldırısının hedefi olan Elektrik Mühendisi Serhan Selçuk Nariçi ve İnşaat Mühendisi Yiğit Ali Çavuş`a rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Farklı inançları, kimlikleri ve kültürleri hedef alan saldırganlığın yükselişe geçmesi dünyamızı kana boyamakta, hepimizin geleceğini tehdit etmektedir. Hastalıklı düşüncelerin ve yapıların gerçekleştirdiği bu saldırılar sadece belli bir grubu değil, tüm insanlığı hedef almaktadır.

Tüm dünya çapında egemen kılınmaya çalışılan bu faşizan saldırganlığa karşı barışın, kardeşliğin ve bir arada yaşamın sesini ve sözünü yükseltmeye devam edeceğiz.

Sri Lanka halkının ve tüm dünyamızın başı sağ olsun.

 

EMİN KORAMAZ

TMMOB YÖNETİM KURULU BAŞKANIYOUTUBE YAYINI

20.06.2020
 


Çok Okunanlar


KANAL D YAYINI

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI GAZİ İPEK: ENERJİ TEMEL BİR İNSAN HAKKIDIR, NÜKLEER SANTRALLER İNSANLIK SUÇUDUR (YURTSEVERLİK.COM)

YOUTUBE YAYINI

Okunma Sayısı: 147


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.