MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 190  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KRT TV- DERİN YOKSULLUK «Yeni» 30.01.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, 29 Ocak 2023 tarihinde KRT TV’de Hacer Foggo’nun sunduğu “Derin Yoksulluk” programında; evlerinde elektrikli tıbbi cihazlara bağlı yaşayanların yüksek elektrik faturaları nedeniyle yaşadıkları büyük mağduriyete dikkat çekti. Solunum cihazı gibi yaşamsal zorunluluk arz eden cihazların enerji giderlerinin devlet tarafından karşılanması gerektiğini kaydeden Özdağ`ın açıklamalarını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

LPG PİYASASI EĞİTİM VE SORUMLU MÜDÜRLERİNE YÖNELİK UYGULAMA ESASLARI BELİRLENDİ 26.01.2023

    

Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliği kapsamında 2023 yılında uygulanacak “Uygulama Esasları”, TMMOB tarafından belirlenerek yayımlandı.

SÖYLEŞİ: “ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİNE HAYIR” 26.01.2023

    

TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Küçükaras’ın kolaylaştırıcılığında, Avukat Hülya Gülbahar ile “Temel İnsan Haklarına Aykırı Anayasa Değişikliği Önerisine Hayır!” konulu söyleşi, 26 Ocak Perşembe günü saat 20.00`de gerçekleştirilecek. Söyleşi TMMOB YouTube hesabından canlı yayınlanacak.

“ELEKTRİK FATURALARI VE YOKSULLUK” PANELİ 23.01.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İstanbul Şubesi tarafından, 21 Ocak 2023 tarihinde “Enerji Faturaları ve Yoksulluk” konulu panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ katıldı.

ESKİŞEHİR’DE “3. ENERJİ GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ 10.01.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Eskişehir Şubesi, Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Genç İşadamları Derneği işbirliğiyle Enerji Verimliliği Haftası kapsamında 12 Ocak 2023 tarihinde “3. Enerji Günleri” etkinliği gerçekleştirilecek.

İZMİR’DE “VI. ENERJİ VERİMLİLİĞİ GÜNLERİ” BAŞLIYOR 09.01.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nce düzenlenen “VI. Enerji Verimliliği Günleri” etkinliği 13-14 Ocak 2023 tarihlerinde Yaşar Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

DENİZLİ’DE ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ 05.01.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Denizli Şubesi’nin Pamukkale Üniversitesi Güç Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile birlikte düzenlediği Enerji Verimliliği Haftası etkinlikleri, 9-13 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

MUTLU YILLAR 30.12.2022

    

2023’te umudu yeşerttiğimiz, dayanışmayı ve barışı büyüttüğümüz, adaleti bulduğumuz, özgürlüğü yaşadığımız, eşitliğin sağlandığı aydınlık ve sağlıklı günlere erişmek dileklerimizle mutlu yıllar.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
48. DÖNEM YÖNETİM KURULU

SPUTNİK RADYO- SEYİR HALİ 19.12.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş, 19 Aralık 2022 tarihinde Sputnik Radyo’da yayınlanan Ali Çağatay’ın sunduğu “Seyir Hali” programına canlı yayın konuğu oldu. Türkiye’de elektronik temel komponentlerin neden üretilmediği ve üretilmesi için neler yapılması gerektiği konusunda bilgiler aktaran Ulutaş’ın açıklamalarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM 4. EŞGÜDÜM TOPLANTISI 12.12.2022

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) 4. Eşgüdüm Toplantısı, 10 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Dünyada ve ülkemizde nükleer enerji ve nükleer silah faaliyetlerinin ele alındığı toplantıda, 2023 Türkiye Genel Seçimlerine yönelik NKP’nin nükleer santrallara karşı verdiği mücadeleyi büyütmek, etkili ve güçlü bir kamuoyu oluşturmak adına yapılacak çalışmalara ilişkin yol haritası oluşturuldu. İktidarın TBB`den sonra TTB ve TMMOB’yi etkisizleştirme çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıda dayanışma ve mücadele kararlılığı vurgulandı.

FOX TV- ANA HABER 07.12.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş’ın, sabit yaz saati uygulaması konusundaki değerlendirmeleri; 6 Aralık 2022 tarihinde Fox TV’de Selçuk Tepeli’nin sunduğu Ana Haber bülteninde duyuruldu. Ulutaş’ın açıklamalarını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

`HOCALARIN HOCASI` GÜNEY GÖNENÇ’İ SAYGIYLA ANIYORUZ 03.12.2022

    

Ülkemizin bilimsel, teknik ve mesleki gelişiminin yanı sıra demokrasi mücadelesine büyük katkılar sunan, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) yönetim organlarında önemli görevler üstlenen `Hocaların Hocası` Güney Gönenç`i, 11. ölüm yıldönümünde özlem ve saygıyla anıyoruz.

SGK`YE `MESLEK KODU VE PRİM` YAZISI 01.12.2022

    

TMMOB, SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü`ne 23 Kasım 2022 tarihinde üyelerimizin sigorta girişlerinin mühendislik meslek kodundan yapılmadığı ve sigorta primlerinin eksik yatırıldığı yönünde şikâyetler olduğuna dair yazı gönderdi.

“ENERJİDE YOL AYRIMI” ÇALIŞTAYI 29.11.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Enerji Daimi Komisyonu Başkanı N. Bülent Damar, İstanbul’da 27 Kasım 2022’de düzenlenen “Enerjide Yol Ayrımı” Çalıştayı’na katılarak, “Yenilenebilir Enerji Hayatımızı Nasıl Etkileyecek” konulu bir sunum yaptı. Çalıştayda, EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Nuruilah Güleç de oturum başkanlığı görevini üstlendi.

KAMUDA ÇALIŞAN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ ÖZLÜK HAKLARI VE EKONOMİK TALEPLERİ İLE İLGİLİ HAZIRLANAN KANUN TEKLİFLERİ MİLLETVEKİLLERİNE İLETİLDİ 29.11.2022

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının özlük hakları ve ekonomik taleplerini içeren ek gösterge, ek ödeme ve ücret iyileştirmelerine yönelik kanun tekliflerini, yasalaştırılması amacıyla TBMM’de yer alan mühendis, mimar ve şehir plancısı milletvekillerine gönderdi.

ÇALIŞMA YAŞAMINDA KADINA YÖNELİK ŞİDDET VE MÜCADELE 28.11.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kadın Komisyonu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle, 27 Kasım 2022 tarihinde `Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddet ve Mücadele` konulu çevrimiçi söyleşi düzenledi. EMO Kadın Komisyonu Üyesi Rana Arıbaş’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlikte; İnsan Hakları Derneği Kadın Komisyonu Üyesi Sevinç Koçak ve EMO Hukuk Müşaviri, Ankara Barosu Gelincik Merkezi Başkan Yardımcısı Sanem Küçükarzuman konuşmacı olarak katıldı. Söyleşiyi, yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

25 KASIM’DA ALANLARDAYIZ 26.11.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 48. Dönem Kadın Komisyonu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Yaşamın her alanında karşılaşılan ayrımcılık, sömürü, cinsiyet eşitsizliği ve şiddete dikkat çekilen açıklamada, kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi yolunda etkin bir mücadele için ilgili kurum ve kuruluşlar görevlerini yapmaya, yasaları uygulamaya çağrıldı.

FOX TV- ANA HABER 25.11.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş’ın, enerji tasarrufu gerekçesiyle 2016 yılından bu yana yürürlükte olan sabit saat uygulaması konusundaki açıklamaları; 24 Kasım 2022 tarihinde Fox TV’de yayınlanan, Selçuk Tepeli’nin sunduğu Ana Haber bülteninde kamuoyuna aktarıldı. Ulutaş’ın değerlendirmelerini yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

25 KASIM’DA ALANLARDAYIZ 25.11.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 48. Dönem Kadın Komisyonu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Yaşamın her alanında karşılaşılan ayrımcılık, sömürü, cinsiyet eşitsizliği ve şiddete dikkat çekilen açıklamada, kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi yolunda etkin bir mücadele için ilgili kurum ve kuruluşlar görevlerini yapmaya, yasaları uygulamaya çağrıldı.

EMO KADIN BÜLTENİ 9. SAYI ÇIKTI 24.11.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kadın Komisyonu’nca hazırlanan EMO Kadın Bülteni’nin 9. Sayısı, güncel gelişmeler, pandemi ve şiddetle mücadelenin yanı sıra tarihten bugüne kadının toplumsal yaşamda var olabilmek için verdiği savaşı anlatan birbirinden ilginç ve kapsamlı yazı içeriğiyle yayımlandı.

 


KRT TV- DERİN YOKSULLUK

30.01.2023
 


Çok Okunanlar


EPDK’DAN DAĞITIM ŞİRKETLERİNE YENİ YIL HEDİYESİ

İZMİR’DE “VI. ENERJİ VERİMLİLİĞİ GÜNLERİ” BAŞLIYOR

DENİZLİ’DE ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ

ESKİŞEHİR’DE “3. ENERJİ GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ

EPDK`DAN DAĞITIM ŞİRKETLERİNE YENİ YIL HEDİYESİ (TURK-İNTERNET.COM)

EMO: ELEKTRİK BEDELLERİ İNDİRİLİRKEN NEDEN DAĞITIM BEDELLERİ ARTTIRILDI? (ENERJİGUNLUGU.NET)

“ELEKTRİK FATURALARI VE YOKSULLUK” PANELİ

ŞİRKETLERİ ‘DESTEKLEME BEDELİ’; YOLSUZLUK VE ŞAİBE

ELEKTRİKTE KAMU TEKELİ YENİDEN KURULMALI (BİRGÜN)

ŞİRKETLERİ ‘DESTEKLEME BEDELİ`; YOLSUZLUK VE ŞAİBE (TURK-İNTERNET.COM)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.