MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 173  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KURULUŞUMUZUN 67. YILINDA AYNI KARARLILIKLA MÜCADELEYE, MESLEĞİMİZİ, MESLEKTAŞLARIMIZI VE ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ SAVUNMAYA DEVAM EDİYORUZ! «Yeni» 18.10.2021

    

18-21 Ekim 1954 yılında gerçekleştirilen TMMOB`nin Birinci Genel Kurulu`nun 67. yıldönümünü ve Mühendislik-Mimarlık Haftasını kutlamak amacıyla TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 18 Ekim 2021 tarihinde basın açıklaması yapıldı.

KANAL 42- ANA HABER 16.10.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Sakarya’nın, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ‘nun (EPDK) elektrik tavan fiyatlarını yüzde 33 arttırması ve bu artışın elektrik perakende satış tarifelerini de arttırarak vatandaşın faturasına zam olarak yansımasına ilişkin değerlendirmeleri ile Makina Mühendisleri Odası (MMO) Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz’ın artan doğalgaz fiyatlarına ilişkin açıklamaları; 15 Ekim 2021 tarihinde Kanal 42 TV’de yayınlanan Ana Haber bülteninde aktarıldı. Elektrik tavan fiyatlarının yükselmesiyle görevli tedarik şirketlerinin de piyasadan temin ettikleri elektrik enerjisinin maliyetini yeni fiyatlar üzerinden hesaplayacağına işaret eden Sakarya “Dengeleme güç piyasası ve gün öncesi piyasadan da elektrik alıyorlar. Bu da kendi maliyetlerine yansıyacağı için perakende satış tarifesini arttıracak. Ancak elektrikte tavan fiyatın artmış olması ilerleyen dönemde faturalara hissedilen şekilde yansıtılacaktır” dedi. Sakarya ve Türkyılmaz’ın açıklamalarının tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

ENERJİ SEMPOZYUMU HAZIRLIK TOPLANTISI 16.10.2021

    

Enerji Sempozyumu hazırlık çalışmaları kapsamında 16 Ekim 2021 tarihinde EMO Genel Merkezi`nde Enerji Verimliliği başlığı altında toplantı yapıldı.

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN BMO’YA ZİYARET 15.10.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası’nı (BMO) ziyaret etti. Güncel gelişmelerin ve oda çalışmalarının ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette, görüş alışverişinde bulunuldu.

NKP YÜRÜTME KURULU 7. TOPLANTISI YAPILDI 14.10.2021

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Yürütme Kurulu 7. Toplantısı, 13 Ekim 2021 tarihinde düzenlendi. Video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen toplantıda, güncel gelişmeler değerlendirildi; önümüzdeki dönem yapılması planlanan çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

MEDYASCOPE TV- GÜNDEM 14.10.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi, Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) Sözcüsü Mehmet Özdağ, Medyascope TV’de 14 Ekim 2021 tarihinde yayınlanan Tamer Durak’ın sunduğu Medyascope Gündem programına katıldı. İklim Enerji Çevre Sorunları Derneği Başkanı, Gazeteci Önder Algedik’in de konuk olduğu programda Türkiye’de enerji fiyatlarında yaşanan artışlar, enerji verimliliği, enerji alanında yapılan özelleştirme uygulamaları masaya yatırıldı. Türkiye’nin nükleer enerji yerine güneş ve rüzgar gibi sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelmesi gerektiğinin vurgulandığı programda, siyasi iktidarın uyguladığı yanlış enerji politikalarına dikkat çekildi. Paris İklim Anlaşması`nın TBMM`de onaylandığı gece kullanılmış yakıt, radyoaktif atıklar ve nükleer enerji ile ilgili iki ayrı sözleşmenin Meclis’te kabul edilerek yasalaşmasının altı çizilen programda, TEİAŞ’ın 3 Temmuz 2021 tahinde Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile özelleştirme kapsamına alınması ve bu konuda EMO’nun TEİAŞ’ın Türkiye elektrik enerjisindeki yeri ve önemine kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla hazırladığı TEİAŞ raporuna temas edildi. Önder Algedik ve Mehmet Özdağ konuk olduğu programın tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

KRT TV- YAKINDAN BAKINCA 14.10.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, KRT TV’de 13 Ekim 2021 tarihinde yayınlanan Çiğdem Akdemir’in sunduğu Yakından Bakınca programına konuk oldu. BOTAŞ, TPAO ve TEİAŞ’ın özelleştirilerek küresel sermaye şirketlerine satılacağı iddialarına yönelik BOTAŞ Eski Yöneticisi Ali Arif Aktürk’ün de değerlendirmelerini paylaştığı programda Özdağ, TEİAŞ’ın Cumhurbaşkanı kararnamesi ile özelleştirme kapsamına alınmasına tepki gösterdi. TEİAŞ’ın Türkiye elektrik sisteminin beyni ve kalbi olduğuna dikkat çeken Özdağ, doğal tekel konumundaki kuruluşun hazineye para girişini sağlamak adına orta ve uzun vadeli geleceğin gözden çıkartılarak ülkenin elektrik enerjisi şalterinin kapatılamayacağını vurguladı. EMO tarafından hazırlanan TEİAŞ Raporu’na temas etti. TBMM gündeminde bekletilen Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun tasarısına da işaret eden Özdağ, tasarının torba yasa niteliği taşımadığının altını çizerek, tasarının enerji yatırımlarıyla ilgili maddelerinin şirketler lehine çevirmeye, TEİAŞ’ın görevini budamaya dönük olduğunu ve her an TBMM Genel Kurulu’ndan geçirilebileceğine dikkat çekti. Muhalefet milletvekillerine seslenen Özdağ, ülkenin ve kamunun geleceğine yönelik konularda konunun önemli bir tarafı olan TMMOB ve bağlı odaların görüşleri alınarak, yasa tasarılarına ilişkin çalışmalar yürütülmesini talep etti. Mehmet Özdağ’ın değerlendirmelerinin tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

TELE1- GÜN ORTASI 14.10.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’nin (TEİAŞ) 3 Temmuz 2021 tahinde Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile özelleştirme kapsamına alınmasına ilişkin; Tele 1 TV’de 13 Ekim 2021 tarihinde yayınlanan Gün Ortası programına katılarak değerlendirmelerde bulundu. TEİAŞ’ın elektrik şirketlerinden bağımsız ve kamu yararı gözetilerek işletilmesinin bir zorunluluk olduğuna dikkat çeken Özdağ, TEİAŞ’ın Türkiye’nin elektrik sisteminin beyni olduğunu bu sistemin beyninin satılması ve ya kiraya verilmesinin düşünülemeyeceğini kaydetti. EMO’nun Cumhurbaşkanlığı kararının yayınlanmasının ardından hazırladığı “Elektrik Mühendisleri Odası TEİAŞ Raporu”na temas eden Özdağ, “TEİAŞ bu haliyle elektrik otobanı değil, aynı zamanda elektrik enerjisinin kalitesini ve arz güvenliğini sağlayan bir kurumdur. TEİAŞ sadece bir iletim şebekesi sahibi ve işletmecisi değil doğrudan doğruya elektrik enerjisi sisteminin de işletmecisidir. Elektrik piyasası şirketlerinden bağımsız ve kamu yararı gözetilerek işletilmesi bir zorunluluktur” dedi. TEİAŞ’ın geliri giderine denk bir kamu kurumu anlayışıyla işletilebileceği gibi istenirse mevcut haliyle Türkiye’nin en yüksek karlı kuruluşu olarak da varlığını sürdürebileceğinin altını çizen Mehmet Özdağ’ın açıklamalarının tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

10 EKİM KATLİAMININ 6. YILDÖNÜMÜNDE YİTİRDİKLERİMİZİ ANIYORUZ 08.10.2021

    

10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ne yapılan bombalı saldırıda katledilen 103 kişiyi aramızdan ayırılışlarının 6. yıldönümünde etkinliklerle anıyoruz. Anma programına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN DENİZLİ ŞUBE’YE ZİYARET 03.10.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, 2 Ekim 2021 tarihinde EMO Denizli Şubesi’ni ziyaret ederek, ortak yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi.

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN İZMİR ŞUBE’YE ZİYARET 02.10.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, 1 Ekim 2021 tarihinde EMO İzmir Şubesi’ni ziyaret ederek, ortak yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi.

KRT TV- YAKINDAN BAKINCA 02.10.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, 1 Ekim 2021 tarihinde KRT TV’de yayınlanan Yakından Bakınca programına katılarak Çiğdem Akdemir’in sorularını yanıtladı. Özdağ, 30 Eylül 2021 tarihinde elektrik dağıtım şirketlerinin zam taleplerini görüşmek üzere toplanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) kamuoyunun tepkisi üzerine 1 Ekim 2021 tarihi itibariyle nihai elektrik satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmayacağı kararını değerlendirdi. EMO’nun kamu çıkarları aleyhine olan enerji politikalarını ortaya koyarak neden zam yapılmaması gerektiğini halka anlatmak gibi önemli bir görevi olduğuna işaret eden Özdağ, basın yayın kuruluşlarının da desteği ile elektrik zamları konusunda etkili bir kamuoyu oluşturulduğunu vurguladı. Halkın vergileriyle ayakta duran kamu kuruluşlarının görev zararının yakından takip edilmesi gerektiğinin altını çizen Özdağ, mevcut enerji politikalarıyla ortaya çıkan zararın doğrudan ya da dolaylı olarak halka yüklenemeyeceğini söyledi. EPDK’nın dağıtım şirketleri ve görevli tedarik şirketleri lehine yaptığı yönetmelik düzenlemelerinden örnekler veren Özdağ, kamu yararı taşımayan bu düzenlemeleri EMO’nun yargıya taşıdığını kaydetti. Özdağ’ın açıklamalarının tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

EMO YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU VE SERGİSİ’NE KATILDI 01.10.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala, Başkan Yardımcısı Şaban Filiz ve EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, 30 Eylül- 1 Ekim 2021 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Uluslararası Katılımlı Yangın ve Deprem Sempozyumu ve Sergisi’ne katıldı.

EMİN KORAMAZ YAZDI: `BARINMA MÜCADELESİ` 01.10.2021

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 1 Ekim 2021 tarihli BirGün Gazetesi`ndeki köşesinde, yurt yetersizliği ve ev kiralarındaki artışlar nedeniyle barınma sorunu yaşayan üniversite öğrencilerinin `barınma mücadelesi` üzerine yazdı.

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU BAŞLADI 01.10.2021

    

Uluslararası Katılımlı Yangın ve Deprem Sempozyumu ve Sergisi, 30 Eylül 2021 tarihinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde başladı. Yangın ve deprem alanlarındaki uzmanları bir araya getiren sempozyum kapsamında, 1 panel ve 43 bildiri sunumu gerçekleştirilecek.

TELE 1- GÜN BAŞLIYOR 01.10.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ’ın, Çarşamba Ovası’na ÇED raporu olmadan kurulan Samsun Biyokütle Enerji Santrali’ni çevreye verdiği zarar nedeniyle mahkemeye veren 2 vatandaşın davayı kazanması, Mahkemeden “ÇED onayı gerekli” hükmü çıkması üzerine yaptığı değerlendirmelerin yer aldığı, Karar Gazetesi’nde “Çarşamba’yı Zehir Aldı” başlığı ile 30 Eylül 2021 tarihinde kamuoyuna aktarılan haber; Tele 1 TV’de Murat Taylan’ın sunduğu, Gün Başlıyor programı gazete manşetleri köşesinde 30 Eylül 2021 tarihinde duyuruldu. Haberde Valiliği karara uymaya çağıran EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ’ın, “Günde 1500 ton yer altı suyu yutacak, 38 ton zehirli kül üretecek 2020 itibariyle böyle 106 santral var, hiçbirinden ÇED istenmedi. Hem bizi zehirliyor hem de üstüne devletten para alıyor. Çarşamba Ovası ölmeden harekete geçilsin” açıklamalarına yer verildi. Haberin tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

KRT TV- YAKINDAN BAKINCA 30.09.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, 29 Eylül 2021 tarihinde KRT TV’de yayınlanan Yakından Bakınca programına konuk oldu. Elektrik dağıtım şirketlerinin zam taleplerini görüşmek üzere 30 Eylül 2021 tarihinde toplanacak Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) toplantısı öncesi elektrik enerjisine yapılan zamlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. EMO’nun elektrik zam oranlarını tahmin ederek açıklamak gibi bir misyonu olmadığını belirten Özdağ, dolar kurlarındaki artış, kuraklık, ithal kaynak bağımlığı gibi ülkeyi enerji çıkmazına sokan hükümetin uyguladığı yanlış enerji politikalarına işaret etti. Hükümet tarafından önceki yıllarda sermaye şirketlerine yönelik yasal düzenlemelerin zam olarak halka yansıtıldığını kaydeden Özdağ, uygulanan politikaların kazananın enerji şirketleri kaybedeninin ise halk olduğunu ifade etti. Özdağ, “ Halkımızın ne kadar zam geleceğini sorgulamak yerine elektrik enerjisine neden bu kadar zam yapıldığını sorgulaması gerekiyor. Tüketici sesini çıkarmadığı, TBMM’de kendilerini temsil eden milletvekillerine hesap sormadığı sürece kaybetmeye mahkum olacaktır” dedi. Elektrik enerjisi dağıtım bedeline yapılan 1 kuruşluk zammın yıllık tutarının 2.5 milyar TL olduğuna dikkat çeken Mehmet Özdağ’ın açıklamalarının tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

EMO’DAN TEİAŞ 21. BÖLGE MÜDÜRLÜĞܒNE ZİYARET 29.09.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala, EMO Denizli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Arif Dönmez ve Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Turay Volkan Ayanoğlu, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) 21. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Elektrik iletim çalışmaları hakkında bilgi alınan ziyarette, bölgenin iletimine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

EMO YÖNETİM KURULU ÇORUH ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş’Yİ ZİYARET ETTİ 28.09.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu; Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş’yi ziyaret etti. Elektrik dağıtım faaliyetleri hakkında bilgi alınan ziyarette, bölgenin elektrik dağıtımına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN TRABZON ŞUBE’YE ZİYARET 28.09.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, 26 Eylül 2021 tarihinde EMO Trabzon Şubesi’ni ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.

 


KANAL 42- ANA HABER

16.10.2021
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİK KAYNAKLI YANGINLARI ÖNLEME

`ELEKTRİK -ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE GÜNCEL GELİŞMELER SEMPOZYUMU` BAŞLIYOR

PARİS İKLİM ANLAŞMASI NÜKLEER ENERJİNİN TRUVA ATI MI !

ÜLKE GELECEĞİMİZİ RUSYA İLE YAPILAN GİZLİ ANLAŞMALARA TESLİM ETMEYECEĞİZ!

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN DENİZLİ ŞUBE’YE ZİYARET

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU BAŞLADI

EMO YÖNETİM KURULU YEDAŞ, YEPAŞ, TEİAŞ ORTA KARADENİZ YÜK TEVZİ İŞLETME, TEİAŞ 10. BÖLGE VE TÜRK TELEKOM SAMSUN BÖLGE MÜDÜRLÜĞܒNÜ ZİYARET ETTİ

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN İZMİR ŞUBE’YE ZİYARET

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN TRABZON ŞUBE’YE ZİYARET

EMO YÖNETİM KURULU ÇORUH ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş’Yİ ZİYARET ETTİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.