MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 169  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ULUSAL KANAL-ANA HABER «Yeni» 03.08.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu’nun, ülke genelinde yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili yaptığı “Yönetim Zafiyeti Kesinti Getirdi” başlıklı basın açıklaması, 2 Ağustos 2021 tarihinde Ulusal Kanal Ana Haber Bülteni’nde yayımlandı. Haberi yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

TMMOB 46. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI «Yeni» 03.08.2021

    

TMMOB 46. Olağan Genel Kurulu, 31 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi`nde gerçekleştirildi. Ülkenin içinden geçtiği karanlık dönemde ortak mücadelenin önemine vurgu yapılan Genel Kurul’da, TMMOB’nin 46. Dönem kurulları seçildi.

GELECEĞİMİZ YANIYOR, ORMAN YANGINLARINA ENGEL OLALIM! 30.07.2021

    

Türkiye`nin farklı yerlerinde yaşanan ve yeterli ekipmanla müdahale edilemediği için söndürülemeyen orman yangınlarına ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 30 Temmuz 2021 tarihinde basın açıklaması yapıldı.

MEHMET NACİ TEMELTAŞ’I SAYGIYLA ANIYORUZ 29.07.2021

    

TMMOB 34 ve 35. Dönem yönetim kurullarında görev alan, EMO Diyarbakır Şubesi`nde Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve Başkanlık yapan Mehmet Naci Temeltaş’ı, aramızdan ayrılışının 9. yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.

TMMOB 46. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR 26.07.2021

    

TMMOB 46. Olağan Genel Kurulu ve seçimler, 31 Temmuz-1 Ağustos 2021 tarihlerinde TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi`nde yapılacak.

İYİ BAYRAMLAR… 19.07.2021

    

Sevdiklerinizle birlikte sağlık, huzur ve mutluluklarla dolu nice bayramlar dileriz. Elektrik Mühendisleri Odası 47. Dönem Yönetim Kurulu

NECATİ İPEK`İ ARAMIZDAN AYRILIŞININ 1. YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ 15.07.2021

    

EMO Ankara Şubesi Kurucu Heyet Üyesi, 1. Dönem Denetleme Kurulu Üyesi, 14. Dönem EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 17. Dönem EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı, EMO 30. ve 31. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, EMO Onur Kurulu, Denetleme Kurulu üyeliği, EMO Enerji Birimi Koordinatörlüğü görevlerini yürüten Necati İpek’i aramızdan ayrılışının 1. yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

MADEN EMEKÇİLERİNİN ACISINI PAYLAŞIYORUZ! 09.07.2021

    

Tazminat ve madencilik hakları için günlerdir Ankara’da eylem yapan Uyar Madencilik işçilerinden, Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile madenci Ali Faik İnter’in dönüş yolunda geçirdikleri trafik kazası sonucunda hayatlarını kaybetmelerinin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Çetin ve İnter Aileleri başta olmak üzere, tüm madencilerimizin ve emek mücadelesi veren tüm işçi sınıfının acısını paylaşıyoruz. ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 47.DÖNEM YÖNETİM KURULU 09.07.2021

KRT TV- HABER AKTİF 09.07.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Sakarya, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’nin (TEİAŞ) Resmî Gazete’de 3 Temmuz 2021 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile özelleştirme kapsamına alınması kararını 8 Temmuz 2021 tarihinde KRT TV’de canlı yayınlanan Haber Aktif programında değerlendirdi. TEİAŞ’ın elektrik enerjisi alanında Türkiye’nin arz güvenliğinin teminatı olan, ulusal güvenlik ve ekonomik açıdan da son derece önemli, stratejik bir Kurum olduğuna dikkat çeken Sakarya, özelleştirme kararına tepki gösterdi. Halkın sırtına yüklenerek elektrik faturalarına yansıtılan zamların TEİAŞ’ın özelleştirilmesi ile daha da artacağına işaret eden Sakarya, Kurumun özelleştirilmesiyle sermaye şirketlerinin kar alanına açılmasının kabul edilemez olduğunu kaydetti. Özelleştirmeyle Türkiye’nin enerji güvenliğinin de tehlikeye gireceğinin altını çizen Sakarya’nın açıklamalarının tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

EMİN KORAMAZ YAZDI: `KAMUSAL VARLIKLARIMIZI SAVUNALIM` 09.07.2021

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 9 Temmuz 2021 tarihli BirGün Gazetesi`ndeki köşesinde, Makina Kimya Endüstrisi Kurumu`nun(MKE) Anonim Şirkete dönüştürülmesi ve Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi`nin (TEİAŞ) özelleştirme kapsamına alınması kararları üzerine yazdı.

TEOMAN ÖZTÜRK`Ü ANIYORUZ... 07.07.2021

    

`...Yüreğimizdeki insan sevgisini ve yurtseverliği, baskı ve zulüm yöntemlerinin söküp atamayacağının bilinci içinde, bilimi ve tekniği emperyalizmin ve sömürgenlerin değil, emekçi halkımızın hizmetine sunmak için her çabayı güçlendirerek sürdürme yolunda inançlı ve kararlıyız...` Teoman Öztürk‘ün TMMOB 24. Genel Kurulu Konuşmasından (24 Mayıs 1980)

ELEKTRİKTE GÜVENLİ ÇALIŞMA - ÇARPILMAYA KARŞI KORUYUCU MALZEMELER 06.07.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Komisyonu Başkanı Aydın Keçeci, komisyon üyesi Recep Şeker ve N. Cahit Gencer imzalı, elektrikte güvenli çalışmak için çarpılmaya karşı koruyucu malzemeler ile ilgili bilgi veren makaleye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ULUSAL KANAL- ANA HABER 06.07.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ’ın, 3 Temmuz 2021 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’nin (TEİAŞ) özelleştirme kapsamına alınması konusunda yaptığı açıklamalar 5 Temmuz 2021 tarihinde Ulusal Kanal Ana Haber Bülteni’nde kamuoyuna aktarıldı. Programa video konferans yöntemiyle katılan Özdağ, elektrik enerjisi sistemin kalbi ve beyninin kiraya çıkarıldığını belirterek, elektriğin maliyetini belirleyen kamucu kuruluşun özelleştirilmesine tepki gösterdi. “Elektrik enerjisinin organlarını sırayla satıyoruz; şu anda sıra enerjinin beynine ve kalbine geldi. TEİAŞ Türkiye elektrik sisteminin, enterkonnekte sisteminin kalbi ve beyni durumunda. Ülkemizde dağıtımın tamamı üretiminde yüzde 80’i özel sektörün elinde; en fazla 40 kuruşa tüketeceğimiz elektrik tüketiciye yaklaşık 91 kuruşa geliyor. Yapılan özelleştirmelerle maliyetler katlanarak artıyor. Artan maliyetler ise vatandaşın faturasına zam olarak yansıtılıyor” diyen Özdağ, çözümün bütüncül kamulaştırma olduğunu kaydetti. Özdağ’ın değerlendirmelerinin tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

TELE 1- ANA HABER 06.07.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’nin (TEİAŞ) Resmî Gazete’de 3 Temmuz 2021 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile özelleştirme kapsamına alınması kararını 5 Temmuz 2021 tarihinde TELE1 Ana Haber’e değerlendirdi. Son yirmi yılda özelleştirilen tüm elektrik dağıtım şirketlerinin borç batağında olduğunu hatırlatan Özdağ, kararı eleştirerek, özelleştirmelerden vazgeçilmesini istedi. “TEİAŞ sadece elektrik enerjisi otobanı değil, elektrik enerjisi sisteminin hem kalbi, hem de beynidir” diyen Özdağ, özelleştirmenin ardından elektrik enerjisi için halkın ödeyeceği maliyetin ne olacağını tahmin etmenin zor olduğunu, Kurum tarafından yapılan anlaşmaların belirsizlikler doğuracağını kaydetti. 2002 yılından bu yana gerek üretim gerekse dağıtım ayağındaki özelleştirmelerden sonra gelinen noktanın kötü sonuçlarının orta olduğunu ifade eden Özdağ, bugün elektriğin kilowatt saatini 91 kuruşa tüketildiği unutulmadan acilen elektrik enerjisi alanında kamusal politikaların devreye sokulması gerektiğine dikkat çekti. Özdağ’ın açıklamalarını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

HALK TV- HAFTA SONU HABER 05.07.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu tarafından, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’nin (TEİAŞ) 3 Temmuz 2021 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile özelleştirme kapsamına alınmasına ilişkin, 4 Temmuz 2021 tarihinde “TEİAŞ Özelleştirmesine Cevap Enerjide Kamulaştırmadır!” başlığı altında yaptığı açıklaması ile CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin’in değerlendirmelerinin yer aldığı haber, 4 Temmuz 2021 tarihinde Halk TV’de yayınlanan Hafta Sonu Haber programında kamuoyuna aktarıldı. Haberde, TEİAŞ’in özelleştirilmesine tepki gösteren EMO’nun elektrik sisteminin aklının özelleştirilmesi anlamına geldiği uyarısına yer verilerek; siyasi partilere kamulaştırma politikalarını ve planlarını acil hazırlamaları çağrısına dikkat çekildi. Haberin tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

EMO 47. DÖNEM 3. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI 05.07.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem 3. Koordinasyon Kurulu Toplantısı, 3 Temmuz 2021 tarihinde düzenlendi. Güncel gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

HALK TV- HAFTA SONU HABER 04.07.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ’ın, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’nin (TEİAŞ) 3 Temmuz 2021 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile özelleştirme kapsamına alınmasına ilişkin değerlendirmeleri, 3 Temmuz 2021 tarihinde Halk TV’de yayınlanan Hafta Sonu Haber programında kamuoyuna aktarıldı. İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın da görüşlerine yer verilen haberde Özdağ, “TEİAŞ’ın özelleştirilmesi, elektrik sisteminin kalbinin ve aklının da özelleştirilmesidir. TEİAŞ’ın özelleştirilmesinin anlamı ülke çıkarları, güvenlik ve geleceğimiz açısından çok önemli ve kritiktir” dedi. TEİAŞ’ın sadece iletimden değil, şebeke verimliliğinden, planlamasından, projeksiyonlardan, ikili anlaşmalardan, sisteme dair her türlü altyapı ve ikincil mevzuattan da sorumlu olduğuna dikkat çeken Özdağ’ın açıklamalarını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

ULUSAL KANAL- GECE GÖRÜŞÜ 03.07.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) ve Makina Mühendisleri Odası (MMO) tarafından 1 Temmuz itibarıyla elektriğe yüzde 15, doğalgaza yüzde 12, LPG’ye ise 39 kuruş zam yapılmasının ardından 2 Temmuz 2021 tarihinde EMO Genel Merkezi’nde düzenlenen ortak basın açıklaması, Ulusal Kanal’da 3 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanan Gece Görüşü programında ve aynı gün yayınlanan haber bültenlerinde yer aldı. Zamların iktidarın ithal fosil yakıtlara dayalı ve özel şirketleri kollayan dışa bağımlı enerji politikaları ve uygulamalarından kaynaklandığının aktarıldığı haberde, yeni zamlarla birlikte enerji yoksulluğu ve kaçak enerji kullanımının artacağı uyarısına dikkat çekildi. Kriz koşulları sona erene kadar zor durumdaki tüm yurttaşların ve kapanan küçük işletmelerin elektrik, su, doğalgaz, İnternet ve telefon hizmet bedellerinin kamu tarafından karşılanması talebi duyuruldu. Haberin tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

HABER GLOBAL- TÜRKİYE’DE SABAH 03.07.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Sakarya’nın, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu`nun (EPDK) 1 Temmuz 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan, vergi ve fonlar dahil olmak üzere elektrik fiyatlarının yüzde 15 oranında zam yapılması kararına ilişkin değerlendirmeleri, 2 Temmuz 2021 tarihinde Haber Global TV’de yayınlanan Türkiye’de Sabah programında duyuruldu. Dört kişilik bir ailenin standart ihtiyacı olan 230 kw’lık aylık elektrik tüketimi için ödediği tutarın 2020 Aralık’ta 183.4 TL iken, 2021 Temmuz itibarıyla 210.5 TL’ye çıkacağını, elektriğin gerek endüstriyel gerekse hizmet alanlarında en temel girdilerden biri olması nedeniyle 1 Temmuz itibarıyla gelen yüzde 15’lik zammın maliyetleri ve tüketici enflasyonunu artıracağına dikkat çeken Sakarya’nın açıklamalarının yer aldığı haberi yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

SİVAS’TA YİTİRDİĞİMİZ CANLARI SAYGIYLA ANIYORUZ… 02.07.2021

    

Bu yıl Sivas Katliamı’nın 28. yılı... Katliamda yitirdiğimiz canları unutmadık, unutmayacağız!

 


ULUSAL KANAL-ANA HABER

03.08.2021
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKTE GÜVENLİ ÇALIŞMA - ÇARPILMAYA KARŞI KORUYUCU MALZEMELER

TEİAŞ ÖZELLEŞTİRMESİNE CEVAP ENERJİDE KAMULAŞTIRMADIR!

TMMOB 46. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

YÖNETİM ZAFİYETİ KESİNTİ GETİRDİ

GELECEĞİMİZ YANIYOR, ORMAN YANGINLARINA ENGEL OLALIM!

HALK TV- HAFTA SONU HABER

ULUSAL KANAL- ANA HABER

SIRA GELDİ, TEİAŞ`A ÇÖKMEYE (ORHAN BURSALI/CUMHURİYET)

EMO’DAN “TEİAŞ” TEPKİSİ (ENERJİTİME.COM)

EMO 47. DÖNEM 3. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.