MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ VE UYGULAMALARI KİTABI TANITIM TOPLANTISI YAPILDI 
EMO Ankara Şubesi tarafından yayına hazırlanan, Prof. Dr. Osman Eroğul ve Dr. Onur Koçak’ın baş editörlüğünü yaptığı “Biyomedikal Mühendisliği ve Uygulamaları” kitabının tanıtım toplantısı 26 Nisan 2019 tarihinde EMO toplantı salonunda yapıldı. Kitabın yazarları, EMO ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile akademisyenlerin katıldığı toplantıda, toplam yedi ana başlık altında işlenen, 67 yazar tarafından 27 farklı kitap bölümü kaleme alınan çalışma kamuoyuna sunuldu.
 

 

Toplantının açılış konuşmasını EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal yaptı. Soysal konuşmasında "EMO, bünyesinde Elektrik, Elektronik, Kontrol ve Biyomedikal Mühendislerini barındıran Anayasa`nın 135. Maddesine göre kurulan Kamu Kurumu niteliğinde bir Meslek kuruluşudur. Bugün Türkiye çapında 14 şubesi ve yüzlerce temsilciliği olan yaygın bir meslek odası,  64.000`den fazla aktif üyesi var. Bu üyeler içerisinde de Biyomedikal Mühendisliği alanı EMO`ya 2005 yılında dâhil oldu. O zamandan bu yana Meslek Dalı Komisyonu başta olmak üzere Oda kurul ve organlarında Biyomedikal Mühendisleri faaliyet gösteriyor.  

Mesleki faaliyetlerin yanı sıra akademik etkinlikler ve ürünlerle de üyelerimizin ilgi ve ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyor aynı zamanda da kamusal sorumluluğumuzun bir parçası olan akademik camia ve üniversiteler ile işbirliği içinde bilimsel çalışmalar üretmeye çalışıyoruz.

Odamıza bağlı birçok meslek disiplininde olduğu gibi Biyomedikal Mühendisliği disiplininde de çalışmalarımız alanın ve üyelerin ihtiyaçları doğrultusunda üyelerimizi de işin içine katarak şekillenmekte.

Bugün burada bir araya gelme sebebimiz, çalışması geçtiğimiz dönem yaklaşık iki yıl önce başlayan "Biyomedikal Mühendisliği ve Uygulamaları" kitabının kamuoyu ile paylaşılacak olmasıdır.

İki yılı aşkın süren bir çalışmanın sonunda Biyomedikal Mühendisliği`nin temel taşlarını oluşturan;

·        Biyomedikal Enstrümantasyon ve Biyosensörler,

·        Tıbbi Görüntüleme Sistemleri,

·        Biyomedikal Sinyal İşleme,

·        Biyomedikal Görüntü İşleme,

·        Biyomalzeme,

·        Biyomekanik ve Yapay Organlar,

·        Klinik Mühendisliği

olmak üzere 7 ana başlıkta işlediğimiz kitabımız ülkemizde ve yurtdışında çalışmalarını sürdüren 67 yazar ve 11 üyeden oluşan editörler kurulunun katkılarıyla 27 bölümden oluşmaktadır.

Bugün elimize aldığımız bu kitap, sadece iki yılı aşkın süredir devam eden bir çalışmanın değil, Biyomedikal Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu`nun yıllara yayılan mesleki ve akademik faaliyetlerinin bir ürünüdür.

Şubemiz Biyomedikal Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu 2006 yılından bu yana şubemiz içinde varlığını göstermiş yaklaşık 13 yıl boyunca Şubemiz kurul ve organlarında çalışma yürüten Biyomedikal Mühendisi meslektaşlarımızın her biri bugün bu çalışmanın mimarıdırlar.

EMO Ankara Şubesi Biyomedikal Mühendisliği MDK 12-13 Mayıs 2017 tarihlerinde Ürgüp-Kapadokya`da gerçekleştirilen ve "Tüm Kademeleri ile Biyomedikal Eğitimi", "Biyomedikal Metroloji", "Mevzuat ve Standartlar" ile "Tıbbi Cihaz Belgelendirme" başlıklarından oluşan 4 paralel oturumdan oluşan "Biyomedikal Mühendisliği Mesleği ve Türkiye`deki Durumu Çalıştayı" sonrasında biyomedikal mühendisliği alanında ortak bir terminoloji yaratacak bir bilimsel yayın ihtiyacı olduğu ortaya konmuştur. Bu ihtiyaç doğrultusunda da harekete geçildi ve 2017 yılından bu yana çalışmaları yürütülen bu kitap bugün itibariyle artık tamamlandı. Başta bu konuyla ilgilenen akademisyenler olmak üzere meslektaşlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. Çalışmada emeği geçen, yazarlarımız, editörlerimiz ve EMO Ankara Şubesi çalışanlarına Yönetim Kurulumuz adına teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Soysal`ın konuşmasının ardından kitabın tanıtım sunumunu yapmak üzere EMO Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Onur Koçak kürsüye çıktı. Koçak; "Biyomedikal Mühendisliği ve Uygulamaları Kitabı, önemli bir çalışmanın ürünü oldu, bir anda karar verilmiş bir şey değil yaklaşık 14-15 yıllık bir çalışmanın çıktılarından bir tanesi olarak karşımıza çıktı. Akademik odaların aslına bakarsanız ana sorumluluğundadır, bu tür çalışmaları hazırlamak. EMO bugün bağlı bulunduğu bir çok coğrafyada da bu çalışmalarını sürdürmeye çalışmaktadır. Bu kitap bir EMO için başlangıçtır, bundan sonra diğer disiplinler için de EMO`da çalışmalar yürütülecektir. Yaklaşık iki yıldır yürüttüğümüz bu çalışmanın sonuca ermiş olması bizim için bir kıvanç kaynağıdır." diyerek Biyomedikal Mühendisliği MDK çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerin olduğu sunumunu gerçekleştirdi.

Onur Koçak`ın sunumunu tamamlamasının ardından, yazar ve editörlere teşekkür belgeleriminin taktimi ile etkinlik sona erdi.EMO ERZURUM İL TEMSİLCİSİ NAMİYE SINIRKAYA, SÜS HAVUZLARINDA YAŞANAN TEHLİKELERİ ERZURUM TV100’E DEĞERLENDİRDİ

23.07.2020
 


Çok Okunanlar


YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU PRATİK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 17. DÖNEM YÖNETİM KURULU BAŞKANI NECATİ İPEK YAŞAMINI YİTİRDİ

EMO ERZURUM İL TEMSİLCİSİ NAMİYE SINIRKAYA, SÜS HAVUZLARINDA YAŞANAN TEHLİKELERİ ERZURUM TV100’E DEĞERLENDİRDİ

SOSYAL MEDYAMA DOKUNMA

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE EĞİTİM DÜZENLENDİ (SONSÖZ, 17.09.2020)

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM: METSAMOR NÜKLEER SANTRALI’NIN HEDEF ALINMASINI KINIYORUZ!

EMO ERZURUM İL TEMSİLCİSİ NAMİYE SINIRKAYA, SÜS HAVUZLARINDA YAŞANAN BÜYÜK TEHLİKEYİ ERZURUM TV100`E DEĞERLENDİRDİ. (ERZURUM TV100)

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ (ELEKTRİK DÜNYASI, 29.07.2020)

Okunma Sayısı: 289


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.