MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ONUR KOÇAK KANAL B’DE SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI’NI ANLATTI 
EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr.Onur Koçak, 25 Eylül 2019 Çarşamba günü Kanal B’de Emre Saklıca’nın hazırlayıp sunduğu Güncel programına konuk olarak , 5-6 Ekim tarihlerinde TED Üniversitesi’nde düzenlenecek Sinyal ve Görüntü İşleme Konferansı hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
 

 

Konferansın Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Bilgisayar Mühendisleri Odası, TED Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümleri işbirliği ile düzenleneceğini söyleyen Koçak, "Sinyal ve Görüntü İşleme Konferansı-2019, bu alandaki son gelişmeleri araştırmacılar, konusunda uzman davetli konuşmacılar, akademisyenler ve lisans/lisansüstü düzeyindeki öğrencilerle birlikte değerlendirmek ve uygulamalı eğitimlerle bu alanda bilgi birikimini yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenecek. Konferansta, Sinyal ve Görüntü İşleme alanında çalışan tüm taraflar bir araya gelerek güncel uygulama ve yöntemleri değerlendirebilecek. Konferansın en büyük hedefi, yeni çalışma konularını belirlemek, içeriğinin ve niteliğinin her seferinde zenginleşmesi ve ülkemizdeki Sinyal ve Görüntü İşleme literatürüne katkı sunmaktır." diye konuştu.

Koçak, akıllı cihazların hayatımıza hızla girmesiyle işlenecek verilerin ve materyallerin hızlıca arttığını vurgulayarak, "yapay zeka da artık hayatımızda. Dijital cihazlardan elde edilen verilerin sinyal ve görüntü işleme ile anlamlı, hızlı, ekonomik hale getirilmesi mümkün. Yapay zeka gibi popüler kavramlar da artık herkesin gündemine girdi. 2017 de yapılan etkinliğin verileri, 510 katılımcı, 404 öğrenci, 46 üniversite, 45 firma, bu yılın verileri 1350 online kayıt; bu bize gösteriyor ki bilimsel anlamda bu alanı takip etmeye odaklanmış ciddi bir grup var. Gelecekte bu tip teknolojileri sadece kullanmaya değil üretmeye de aday olanların bir araya geleceği bir konferans olacak." dedi.

Konferansın ikinci gününde gerçekleşecek olan kurslar ile ilgili de bilgi veren Koçak, ikinci günde endüstriyel uygulamalara yönelik "Deep Learning" ve "OpenCV ve Keras ile Görüntü İşleme ve Görüntü Sınıflandırma" başlığı altında iki kursun gerçekleşeceğini katılımcıların bu kurslardan da faydalanabileceklerini belirtti.

Konferansı planlarken bu alanda güncel popüler araştırmalar yapan hocalarla bir araya geldiklerini konu ve konuşmacıları bu çalışmalar ışığında belirlediklerini söyleyen Koçak, "Bilgisayarlı Görü: Görebilen Makineler Yapma Bilimi, Görünenin Ötesini Görebilmek, Tıbbi Görüntü Analizi ve Uzaktan Algılama Uygulamaları İçin Zayıf Öğreticili Öğrenme, Videoları Anlama: Hareketler, Etkileşimler ve İşaret Dili, Zor Koşullarda Yüz Tanıma, Derin Öğrenme ile Görüntü/Video İşleme ve Sıkıştırma: Yeni Yaklaşımlar, Yapay Zeka ve Sürü Zekası Teknolojileri: Zeki Havacılık Uygulamaları, Derin Öğrenme ve Uygulamaları ve Provea Hassas Tarım Karar Destek Sistemi, konferansımızda incelenecek konu başlıklarıdır. İsteyen herkes konferansımıza katılım sağlayabilir ve EMO Ankara Şubesi web sayfasından da takip edebilir." dedi.`6284 SAYILI KANUN’U VE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’Nİ KONUŞUYORUZ` BAŞLIKLI ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİ

14.11.2019
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ EEMKON2019`A GİDİYORUZ

PHP İLE DİNAMİK WEB PROGRAMLAMA KURSU DÜZENLENECEK

EMO ANKARA ŞUBESİ BELEDİYELERİN ÜYELERİMİZDEN TALEP ETTİĞİ MÜELLİFLİK ÜCRETLERİ HAKKINDA UYARI YAZISI GÖNDERDİ

YAPI DENETÇİLER EĞİTİM DÜZENLENDİ

YENİ DÖNEM KURSLARI DEVAM EDİYOR

2019 KASIM AYI MÜGE EĞİTİMLERİ BAŞLADI

WEBINAR: PLC SİSTEMLERİ VE ÖRNEK YAZILIM UYGULAMALARI

EMO’DA SİNEMA GÜNLERİ BAŞLADI…

MÜGE KAPSAMINDA KNX OTOMASYON SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENECEK

ÇERNOBİL DİZİSİ ÜZERİNDEN BİR TARTIŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 550


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri