MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

VI. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRE VE SERGİSİ BAŞLIYOR 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin “Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme” ana temasıyla düzenlediği VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
 

 

VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, 16 Ekim 2019 tarihinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde açılış konuşmalarıyla başlayacak. Açılışta İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Murat Aşkar tarafından "Hayat Boyu Dijitalleşme" konulu bir sunum yapılacak.

Kongre kapsamında "X. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu", "V. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu", "IV. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu", "Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu"nun yanı sıra "SMM Forumu" ve "Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları" başlıklı iki özel etkinlik düzenlenecek.

Binlerce mühendis ve teknik elemanı buluşturacak Kongre, bilim insanları, üreticiler, tasarımcılar ve uygulayıcıları ile kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirecek. Bilimsel bildirilerin yanı sıra, uzman mühendisler tarafından gerçekleştirilecek uygulama ve proje sunumlarıyla, mühendislik birikiminin paylaşılmasına katkı sağlayacak. Alanlarında uzmanlıkları ve saygınlıklarıyla tanınan 15 uluslararası konuşmacının da katılacağı kongre, dünya genelinde oluşan deneyimlerin ülkemize aktarılmasında köprü işlevi görecek.

Ulusal Aydınlatma Sempozyumu

Aydınlatma Türk Milli Komitesi`nin desteğiyle onuncusu düzenlenen Ulusal Aydınlatma Sempozyumu kapsamında 19 bildiri ve 5 proje sunulacak. "Aydınlatmada Dijitalleşme ve Etkileri" ana temalı sempozyumda, "Şehir İçi Sokak Aydınlatmalarında Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri" başlığı altına bir panel de yapılacak.

Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu

Kongre kapsamında beşinci kez gerçekleştirilecek olan Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu`nda ise dijitalleşmenin akıllı binalar başta olmak üzere yapılara yansıması irdelenecek. Toplam 27 bildirinin sunulacağı sempozyumda, uluslararası katılımcılar 3 sunumla sempozyuma katkı sağlayacak.

Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu`nda ise ilk olarak "Enerji Depolama Sistemlerinde Mevzuat, Mevcut Durum ve Yeni Teknolojiler" başlıklı panel yapılacak. Sempozyum kapsamında 8`i uluslararası olmak 55 teknik ve bilimsel bildiri sunumu 4 güne yayılan program çerçevesinde gerçekleştirilecek. Endüstriyel tesislerdeki dijital dönüşüm masaya yatırılarak, bakım teknolojilerine ilişkin oturumlar düzenlenecek. Akıllı şebekelerde talep yönetimi, siber güvenlik, dağıtık üretim birimlerinin şebekeye etkileri konularının ön plana çıktığı sempozyumda, giderek yaygınlaşan elektrikli araçlar ve şarj istasyonlarının şebekeye etkileri de tartışılacak.

Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu

Kongre kapsamında ilk kez düzenlenecek olan Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu`nda ise 17 bildiri sunumunun yanında "Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği ve Değişiklik Çalışmaları" başlıklı bir de panel düzenlenecek. EMO`nun uluslararası standartlara uygun olarak güncellenmesi için uzun yıllardır girişimlerini sürdürdüğü yönetmeliğe ilişkin konunun tüm taraflarının katılacağı panelde, uygulayıcı kurumların temsilcileri de yer alacak. Patlayıcı ortamlarda (ATEX) alınması gereken önlemlere ilişkin sunumların yanı sıra, kullanılması gereken teçhizat ve koruyucu sistemler ile patlayıcı ortam içeren tesislerde çalışan personelin eğitimine yönelik bilgiler de aktarılacak.

Kongre kapsamında Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) Hizmetlerini yürüten EMO üyelerine yönelik olarak "Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Uygulamaları ve Dağıtım Bölgelerinde Yaşanan Sorunlar" başlıklı forumun yanı sıra, "Endüstri 4.0 Çözüm ve Dijitalleşme" başlıklı özel bir etkinlik de düzenlenecek.

Yeni Teknolojiler Sergilenecek

Kongre ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek sergiye ise ulusal ve uluslararası ölçekli 57 firma yeni teknoloji ve hizmetleriyle katılım sağlayacak. Alanda faaliyet gösteren firmalar ile mühendisler ve diğer profesyoneller arasında iletişim olanağı yaratan sergide, güç kalitesi, otomasyon, AG-OG şalt malzemeleri, jeneratör, kesintisiz güç kaynakları, transformatör, kablo, güneş enerjisi ve exproof sistemleri, aydınlatma, otomasyon, yangın ve güvenlik ekipmanlarından, veri merkezi ve bina kontrol sistemlerine varıncaya kadar geniş bir ürün yelpazesi yer alacak.

VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi için aşağıdaki bağlantıdan online kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıntılı program ekteki dosyadadır.

 

Bağlantılar

tesisatkongresi.org/online-kayit-sistemi/
 
 

Dosyalar

(2984 KB)FOX TV – ANA HABER BÜLTENİ

18.05.2020
 


Çok Okunanlar


EMO MİSEM ONLİNE EĞİTİMLERİ

EMO REAKTİF BEDEL UYGULAMASIYLA İLGİLİ EPDK’YA BAŞVURDU

TMMOB`YE BAĞLI ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

MESLEK ODALARINI HEDEF ALAN MÜDAHALEYİ KABUL ETMİYORUZ!

BİRLİĞİMİZİ VE DEMOKRASİYİ SAVUNACAĞIZ!

FOX TV – ANA HABER BÜLTENİ

EMİN KORAMAZ’DAN ÜYELERİMİZE SESLENİŞ

TMMOB`YE BAĞLI ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

TMMOB`YE BAĞLI ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

TMMOB’NİN İŞLEVLERİ VE MÜCADELESİ HAKKINDA BROŞÜR

Okunma Sayısı: 338


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.