MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

BÜYÜKŞEHİRLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI 
TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun (İKK) ile TMMOB Mühendislik ve Mimarlık Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TMMOB’ye bağlı odaların İzmir şubeleri arasında bir işbirliği protokolü imzalandı.
 

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından TMMOB Mühendislik ve Mimarlık Haftası dolayısıyla 20 Ekim 2019 tarihinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde düzenlenen etkinliğe aralarında Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu`nun da yer aldığı TMMOB`ye bağlı odaların temsilcilerinin yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı.
Etkinlikte konuşan TMMOB İzmir İKK Dönem Sekreteri Melih Yalçın, kurulduğu 1954 yılında 10 meslek odasıyla kurulan TMMOB`un 65. kuruluş yılında 24`e ulaştığını ifade ederek, "Bugüne kadar meslek alanımızdaki sorunları toplumun sorunlarından ayırt etmedik. Demokrasi de Türkiye halklarının diğer sorunları da bizim sorunumuz. Kriz meslektaşlarımızı da vuruyor. Meslek birliğimize yönelik saldırıları da hep birlikte bertaraf edebilir, bu şekilde geleceğe yaşanabilir kentler bırakabiliriz" dedi. Yalçın, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile imzalanacak olan işbirliği protokolünün Türkiye`de bir ilk olduğunu dile getirerek, TMMOB örgütlülüğüne yönelik saldırıların bertaraf edilmesinde yerel yönetimlerin desteğinin önemini vurguladı.

Yalçın`ın ardından söz alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise yaklaşık 40 yıl önce TMMOB ile tanıştığını belirterek, "TMMOB o günlerin aydınlık yüzüydü, bugün de öyle. Bu kadar baskıya rağmen ayakta kaldığınız, bu mücadeleyi sürdürdüğünüz için sizleri tebrik ediyorum. Kendimi asla TMMOB`nin karşı tarafında görmedim, aynı tarafta olmaktan gurur duydum. Bundan sonra da birlikte iyi çalışmalar yapacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından TMMOB ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki işbirliği protokolü, Tunç Soyer ve TMMOB`ye bağlı odaların temsilcileri tarafından imzalandı. İmza töreni sonrasında ise TMMOB`nin 65. kuruluş yıl dönümü anısına bir pasta kesildi.

 KAPİTALİST DÜNYA SİSTEMİNDE KAOS VE POLİTİK AYRIŞMALAR: “ADALET YOKSA BARIŞ YOK” // ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ// CANLI YAYIN KAYDI

17.06.2020
 


Çok Okunanlar


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: YANGIN ALGILAMA VE YANGIN ALARM SİSTEMLERİYLE İLGİLİ TSE CEN/TS 54-14 STANDARDINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER // KAYIT

SÖYLEŞİ: PANDEMİ SONRASI MÜHENDİSLER: TOPLUMA VE GELECEĞE DAİR - CANLI YAYIN KAYDI

Okunma Sayısı: 27


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.