MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 394

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 156  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TEMEL FOTOĞRAF EĞİTİMİ TAMAMLANDI 17.03.2023

    

Şubemiz tarafından Eğitmen, Fotoğraf Sanatçısı Tayfun Kocaman`ın katılımıyla düzenlediği Temel Fotoğraf Eğitimi tamamlandı.

GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ZİYARETLERİ 17.03.2023

    

GDZ Elektrik Dağıtım A.ş. İzmir ve Manisa İl Müdürlükleri Şubemiz tarafından ziyaret edildi.

ADALET NÖBETİNE ÇAĞRI: #GEZİYEOZGURLUK 14.03.2023

    

Hukuksuz tutuklamalara karşı sürdürülen Adalet Nöbeti`ni 327. gününde, EMO İzmir Şubesi üyeleri devralıyor. Tüm üyelerimizi 18 Mart 2023 Cumartesi günü saat 18:00-20:00 arasında İzmir Mimarlık Merkezi önündeki adalet nöbetine destek vermeye çağırıyoruz. #GeziyeOzgurluk #GeziyiSavunuyoruz

SEMİNER: AKTİF HARMONİK AKIM SİLİCİ 10.03.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nin, Ahmet Karancı`nın katılımıyla düzenlediği `Aktif Harmonik Akım Silici` başlıklı seminer, 15 Mart 2023 Çarşamba günü saat 18.00`de EMO İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi`nde gerçekleştirilecektir.

KAPİTALİZMİN KRİZİ VE ÇIKIŞ OLASILIKLARI 06.03.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin düzenlediği “Kapitalizmin Krizi ve Çıkış Olasılıkları” başlıklı söyleşide konuşan Gazeteci-Yazar Ergin Yıldızoğlu, tarih boyunca yaşanan kapitalizmin yeni “canavarlar” üreterek krizleri aştığına vurgu yaparak, tarihi işçi hareketinin ve sosyalistlerin geliştireceği yeni mücadele dinamiklerinin şekillendireceğini ifade etti.

TEİAŞ’IN ÖZELLEŞTİRME HAZIRLIK SÜRECİ 2 YIL UZATILDI 06.03.2023

    

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) özelleştirme kararı alınan TEİAŞ’ın durumunu sorduğu yazılı başvurusu üzerine, Cumhurbaşkanı kararıyla kurumun özelleştirme hazırlık işlemlerinin 31 Aralık 2024 tarihine kadar uzatıldığı ortaya çıktı.

İŞ CİNAYETLERİNE KARŞI MÜCADELE GÜNÜ: ÖLÜM HEP BİZE, BİZE Mİ DÜŞER!.. 06.03.2023

    

TMMOB’un işçi sağlığının önemini vurgu yapmak için ilan ettiği “3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü” dolayısıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında, iş güvenliğinin sağlanmasının devletin ve işverenin öncelikle görevi olduğu vurgulandı. “Ölüm, yaralanma ve sakat kalma; esnek ve güvencesiz çalışma hiçbir emekçinin kaderi değildir” denilen açıklamada, mücadele kararlığı vurgulandı.

3 MART 2023 - ACİL İHTİYAÇ LİSTESİ 03.03.2023

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu`nun (İKK) da aralarında bulunduğu İzmir Deprem Koordinasyonu, deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan acil malzemelerin listesini yayınlayarak, dayanışma çağrısı yaptı. MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde toplanacak yardım malzemeleri deprem bölgesine TMMOB’un koordinasyonu ile ulaştırılacak. Güncel listeye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

SORUMLULULAR YARGILANMALI! 02.03.2023

    

Deprem felaketinin ardından açıklama yapan TMMOB, yapı kayıt belgesi verilen kaç kaçak yapının yıkıma uğradığını ve bu binalarda kaç yurttaşın yaşamını yitirdiğinin açıklanmasını istedi. “İmar affı çıkararak kaçak yapıların yasallaştırılması sürecinde payı bulunan tüm siyasetçilerin ve sorumluların hesap vermesi yargılanması en temel talebimizdir” denilen açıklamada, 2018 yılında 7 milyonun üzerinde kaçak bağımsız yapıya belge verildiği hatırlatıldı.

ADALET NÖBETİNE ÇAĞRI: #GEZİYEOZGURLUK 28.02.2023

    

Hukuksuz tutuklamalara karşı sürdürülen Adalet Nöbeti`ni 312. gününde, EMO İzmir Şubesi üyeleri devralıyor. Tüm üyelerimizi 3 Mart 2023 Cuma günü Saat 18:00-20:00 arasında İzmir Mimarlık Merkezi önündeki adalet nöbetine destek vermeye çağırıyoruz. #GeziyeOzgurluk #GeziyiSavunuyoruz

ŞUBE DANIŞMA KURULU 3. TOPLANTISI YAPILDI 27.02.2023

    

EMO İzmir Şubesi 34. Dönem Danışma Kurulu 3. Toplantısı 23 Şubat 2023 tarihinde yüzyüze ve çevrimiçi (hibrit) olarak Şubemizde gerçekleştirildi. Şube Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Tamer`in açılış konuşması ile başlayan toplantı deprem gündemli yapıldı.

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ: KAPİTALİZMİN KRİZİ VE ÇIKIŞ OLASILIKLARI 25.02.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nin Gazeteci-Yazar Ergin Yıldızoğlu’nun katılımıyla düzenleyeceği “Kapitalizmin Krizi ve Çıkış Olasılıkları” başlıklı çevrimiçi söyleşi, 25 Şubat 2023 Cumartesi günü saat 15:00’da gerçekleştirilecektir. Söyleşiye, EMO İzmir Şubesi`nin Youtube kanalı üzerinden canlı katılım sağlayabilirsiniz.

VİDEO HABER - KAPİTALİZMİN KRİZİ VE ÇIKIŞ OLASILIKLARI SÖYLEŞİSİ 25.02.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nin Gazeteci-Yazar Ergin Yıldızoğlu’nun katılımıyla düzenlediği “Kapitalizmin Krizi ve Çıkış Olasılıkları” başlıklı çevrimiçi söyleşi, 24 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlanan söyleşiyi yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

AFETİ FELAKETE DÖNÜŞTÜRENLER YARGILANMALI 21.02.2023

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun (İKK) çağrısıyla mühendis, mimar ve şehir plancıları, kitlesel basın açıklaması düzenlendi. Kamu kaynaklarının güvenli kentler yerine, ödeme garantili projelerle sermaye aktarıldığına vurgu yapılan açıklamada, TMMOB’un yetkilerinin kısıtlanmasının ülkeyi müteahhit cehennemine dönüştürdüğü belirtildi. Gelecekteki can kayıplarının önüne geçilmesi için afeti felakete dönüştüren tüm sorumluların yargı önüne çıkarılması çağrısı yapıldı.

`BİLİMİ VE TEKNİĞİ ESAS ALIN!` 21.02.2023

    

Aralarında EMO`nun da yer aldığı TMMOB’a bağlı meslek odaları, ortak basın açıklaması yaparak deprem bölgesinde 1 ay içinde inşaatlara başlanılacağına yönelik haberlerden duyulan endişeyi kamuoyuyla paylaştı. Meslek ilkelerine vurgu yapılan açıklamada, “Yeniden inşa edeceğimiz yerleşmeler bundan sonraki süreçte yüzlerce yıl yurttaşlarımızın üzerinde yaşamlarını sürdürecekleri, bu anlamda diğer afetlere de dirençli, aynı zamanda ekonomik kapasitesi yüksek, refah ve konforun da üretilebileceği alanlar olmalıdır” uyarısı yer aldı.

AFETİ FELAKETE DÖNÜŞTÜREN TÜM SORUMLULAR YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELİDİR 20.02.2023

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) bugün (20 Şubat 2023 Pazartesi) saat 19:00`da Alsancak Kıbrıs Şehirleri Caddesi`ndeki Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde ”Afeti Felakete Dönüştüren Tüm Sorumlular Yargı Önünde Hesap Vermelidir” başlıklı basın açıklaması düzenleyecektir.

SAYI 393: BİLİM VE MÜHENDİSLİK YAŞATIR! 13.02.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Bülteni’nin Şubat 2023 tarihli 393. sayısı “Deprem Değil, Denetimsizlik Enkazı! Bilim ve Mühendislik Yaşatır!” kapağıyla yayımlandı. Bülteni yazımızın devamında yer alan bağlantılar üzerinden okuyabilirsiniz.

TMMOB BARINMA AĞI İÇİN ÇAĞRI! 10.02.2023

    

Depremden etkilenen ve barınma ihtiyacı olan yurttaşlarımız ile dayanışma için TMMOB tarafından `TMMOB Barınma Ağı` oluşturulmuştur. Üyelerimizi formu doldurarak yurttaşlarımızı misafir etmeye çağırıyoruz. Barınma ihtiyacı olan yurttaşlarımız ise yazımızın devamında yer alan formu doldurarak taleplerini iletebilirler. Dayanışma yaşatır!

AFAD İLE GÖRÜŞMELERİMİZ OLUMLU SONUÇLANDI 10.02.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO), deprem bölgesinin yeniden elektrifikasyonu, çadır/konteyner kentlere güvenli biçimde elektrik verilebilmesi gibi çalışmalarda sorumluluk alma ve işbirliği talebi, AFAD tarafından olumlu karşılandı. EMO`nun mesleki bilgi ve deneyimlerini depremzede yurttaşlarımızın hizmetine sunmak için gerekli hazırlıklara başladığı bildirildi.

EMO: AFET YÖNETİM VE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINDA GÖREV ALMAYA KARARLIYIZ 08.02.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile AFAD’a başvurarak, deprem bölgesinin yeniden elektrifikasyonu, çadır/konteyner kentlere elektrik verilmesi amacıyla malzeme temini, projelendirme ve uygulamaları başta olmak üzere tüm afet yönetim ve iyileştirme çalışmalarında sorumluluk almaya hazır olduğunu bildirdi.

 


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMA VE ELEKTROMANYETİK UYGUNLUK - VİDEO HABER

21.10.2022
 


Çok Okunanlar


3 MART 2023 - ACİL İHTİYAÇ LİSTESİ

SEMİNER: AKTİF HARMONİK AKIM SİLİCİ

ADALET NÖBETİNE ÇAĞRI: #GEZİYEOZGURLUK

GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ZİYARETLERİ

TEİAŞ’IN ÖZELLEŞTİRME HAZIRLIK SÜRECİ 2 YIL UZATILDI

KAPİTALİZMİN KRİZİ VE ÇIKIŞ OLASILIKLARI

TEMEL FOTOĞRAF EĞİTİMİ TAMAMLANDI

İŞ CİNAYETLERİNE KARŞI MÜCADELE GÜNÜ: ÖLÜM HEP BİZE, BİZE Mİ DÜŞER!..

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.