MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 365

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 128  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ : MEME KANSERİ FARKINDALIK VE BİLİNÇLENME 10.10.2020

    

EMO İzmir Şubesi Kadın Mühendisler Komisyonu tarafından Ekim ayının Meme Kanseri Farkındalık Ayı olması nedeniyle çevrimiçi söyleşi düzenlenecektir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Özlem Gün Eryılmaz`ın konuşmacı olduğu, `Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlenme` başlıklı çevrimiçi söyleşi 16 Ekim 2020 tarihinde saat 20.00`de Youtube kanalımız üzerinden canlı yayımlanacaktır. Etkinliğe katılımınızı dileriz.

`CALİBAN VE CADI` KİTABI ÜZERİNE ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ 07.10.2020

    

EMO İzmir Şubesi Kadın Mühendisler Komisyonu tarafından Silvia Federici`nin `Caliban ve Cadı` adlı kitabı üzerine 21 Ekim 2020 tarihinde saat 20.00`de çevrimiçi olarak söyleşi gerçekleştirilecektir. Doç. Dr., Elektrik Elektronik Mühendisi Melda Yaman`ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek söyleşiye yazımızın devamında yer alan kayıt formunu doldurarak katılım sağlanabilecektir.

HALKIN MALINA ŞİRKET ÇIKARLARI İÇİN EL KONULAMAZ 28.09.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, Manisa, Salihli, Çapaklı’da yöre halkının itirazına rağmen kurulmak istenen Biyogaz Enerji Santrali için acele kamulaştırma kararı verilmesine tepki göstererek, Çapaklı halkının mücadelesini desteklediğini açıkladı. Arz fazlasına dikkat çeline açıklamada, “ihtiyacımız olmayan bir enerji için halkın malına devlet tarafından şirket çıkarları lehine el konulması kabul edilemez!” denildi.

TOPLUMUN GELECEĞİNİ KORUMA MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYORUZ 22.09.2020

    

TMMOB, Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü’nde gerçekleştirdiği ortak basın açıklamalarında, emeğiyle geçinen herkes gibi mühendislerin de ekonomik kriz ve salgından etkilendiğine vurgu yapılarak, rant temelli ekonomi politikalarının mühendis emeğini değersizleştirdiği ifade edildi. Siyasi baskıya rağmen mesleği korumak için mücadele edildiğinin altı çizilen açıklamada, “Mesleki hak ve çıkarları korumak aslında tüm toplumun geleceğini korumak demektir. Bizim meslek alanımız, toplumun ortak yaşamının üretimini ve devamlılığını sağlamaktadır” vurgusuna yer verildi.

YEKDEM, DOLAR BAZLI KAYNAK AKTARMA ARACINA DÖNÜŞTÜ 22.09.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, 19 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla, Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM) kapsamında 30 Haziran 2021 tarihine kadar işletmeye girecek lisanslı üretim tesislerine yapılacak dolar bazlı ödemelerin, 2030’a kadar uzatılmasına tepki gösterdi. Lisanssız üretim tesislerini kapsamayan uygulama ile bazı şirketlere ayrıcalık sağlandığına vurgu yapılan açıklamada, YEKDEM maliyetlerinin faturalara ek yük getireceğine dikkat çekildi.

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ FEN ADAMLARINA BIRAKILAMAZ 21.09.2020

    

TMMOB tarafından açılan davada Danıştay, Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelik’in teknik öğretmenlere ve teknikerlere şantiye şefliği olanağı tanıyan hükümleri, bilimsel ve teknik gereklere ve kamu yararına aykırı bularak, yürütmesini durdurdu. TMMOB’un yapı denetimi alanına yönelik açtığı bir başka davada ise teknik öğretmen, yüksek tekniker, tekniker ve teknisyenler için ortak ifade olarak kullanılan yardımcı kontrol elemanının, mimar veya mühendis olan kontrol elemanı yerine görevlendirilmesinin mümkün olmadığına hükmetti.

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ : AKDENİZ KARADENİZ ENERJİDE YENİ SEÇENEKLER 17.09.2020

    

19 Eylül Mühendis Mimar Şehir Plancıları Dayanışma Günü kapsamında Şubemiz tarafından `Akdeniz Karadeniz Enerjide Yeni Seçenekler` başlıklı söyleşi Youtube kanalımız üzerinden gerçekleştirilecektir.

12 EYLÜL FAŞİZMİNE KARŞI DEMOKRASİ MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR 15.09.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu’nun 12 Eylül darbesinin 40. yılı nedeniyle gerçekleştirdiği basın açıklamasında, katılımcı, eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik bir anayasal düzen vurgusu yapılarak, “12 Eylül’ün etkisini geriletmek için darbelere, gericiliğe ve neoliberalizme karşı direnmeye devam edeceğiz” denildi.

NÜKLEER PROJELER DIŞARIYA KAYNAK AKTARIM ARACIDIR! 15.09.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, Sinop Nükleer Santralı ÇED Raporu’nun onaylanması üzerine gerçekleştirdiği basın açıklamasında, kimin yapacağı bile belli olmayan proje için ÇED sürecinin sürdürüldüğüne dikkat çekilerek, dolar bazlı alım garantileriyle nükleer santral projelerinin yurtdışına kaynak aktarma aracı haline getirildiğine vurgu yapıldı.

EMO İZMİR ŞUBESİ BÜLTENİ`NİN EYLÜL2020 SAYISI YAYINLANDI: YANGINLAR RANTA DÖNÜŞMESİN 11.09.2020

    

Şube Bültenimizin Eylül 2020 tarihli 364. sayısı `Yangınlar Ranta Dönüşmesin` kapağıyla yayımlandı.

BARIŞIN EGEMEN OLDUĞU BİR DÜNYA İSTİYORUZ! 01.09.2020

    

TMMOB tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yapılan açıklamada, tüm dünyada savaşların durdurulması, barışın ve kardeşliğin egemen kılınması çağrısında bulunuldu. Komşularıyla dostluk içinde, farklı inanç, kültür ve kimliklerin kardeşçe yaşayabildiği bir ülke özleminin dile getirildiği açıklamada, TMMOB’un barış mücadelesinin sesi olmaya devam edeceği vurgulandı.

ÇARPIK KENTLEŞMENİN BEDELİNİ ÖDÜYORUZ 31.08.2020

    

TMMOB, 22 Ağustos 2020 tarihinde Giresun’da yaşanan 10 yurttaşımızın hayatını kaybettiği ve 5 yurttaşımızın ise hâlâ kayıp olduğu sel felaketine ilişkin açıklama yaparak, çarpık kentleşme sonucu yapılaşmaya açılan dere yataklarının doğal haline dönüştürülerek, tekrar yapılaşmaması için Anayasal korumaya alınmasını önerildi.

YENİ ÇALIŞMA DÖNEMİ ORTAK MÜCADELE VURGUSUYLA BAŞLADI 31.08.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) 47. Olağan Genel Kurulu’nda seçilen 47. Dönem Yönetim, Onur ve Denetleme kurulları, 29 Ağustos 2020 tarihinde düzenlenen törenle görevi devraldı. Devri teslim töreninde salgın döneminde gerçekleştirilen Genel Kurul’a katılım konusunda delegelere teşekkür edilirken, önümüzdeki dönemde Oda birimlerinin ortak çalışmalar yürüterek, mesleki mücadeleyi büyüteceğine vurgu yapıldı.

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI 30.08.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu’nun, 28 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Adli Tıp Kurumu’nun cezaevinde kalmasının uygun olmadığına ilişkin rapor verdiği avukat Ebru Timtik’in hayatını kaybettiğini hatırlatarak, “Adil yargılanma talebinin bedeli ölüm olmamalıdır” denildi.

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ 2020-2021 DÖNEMİ KAYIT BAŞVURULARI BAŞLADI 25.08.2020

    

Ankara`da bulunan TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi için başvuru ve kayıtları başladı. TMMOB Öğrenci Evi’nde üniversitelerin mühendislik, mimarlık ve şehir plancılığı bölümlerinde lisans ya da yüksek lisans öğrenimi gören öğrenciler ile TMMOB üyesi mühendis, mimar, şehir plancılarının yükseköğrenim gören çocukları konaklayabilmektedir.

EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 24.08.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Olağan Genel Kurulu 22-23 Ağustos 2020 tarihlerinde Ankara’da düzenlendi. Koronavirüs önlemleri altında, açık havada gerçekleştirilen Genel Kurul’da 46. Dönem çalışmaları değerlendirilerek, önümüzdeki iki yıllık dönemde gerçekleştirilecek çalışmalar planlandı. Önümüzdeki dönemde görev alacak Oda kurulları belirlendi.

TMMOB İZMİR İKK UYARDI:
ÜCRETLİ TRANSFER EMEKÇİLERİ VURACAK
21.08.2020

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, İzmir’de toplu taşımada uygulanan ücretsiz transfer uygulamasının kaldırılmasının; salgın döneminde ekonomik sorunları artan yoksul kesimleri olumsuz etkileyeceğine vurgu yaparak, su zammıyla birlikte ve ücretli transfer uygulamasının da iptal edilmesi çağrısı yaptı.

“ÇAĞRILARA KULAK VERİN, ARTIK ÖNLEM ALIN” 21.08.2020

    

17 Ağustos Depremi`nin 21. yıldönümünde TMMOB’dan yapılan açıklamada, “risk yönetim” sistemi oluşturulması çağrısı yapılarak, meslek odalarının etkin katılımıyla yeni bir planlama, tasarım, üretim ve denetim süreci modelinin yaşama geçirilmesi istendi. EMO’dan yapılan açıklamada ise rant yerine halkın can güvenliğini esas alan yeni bir sistemin kurulması çağrısı yapıldı.

HİROŞİMA VE NAGAZAKİ’Yİ UNUTTURMAYACAĞIZ! 21.08.2020

    

Nükleer Karşıtı Platform’un (NKP), Hiroşima ve Nagazaki’ye nükleer bomba atılmasının 75. yıl dönümünde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Türkiye’nin “Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşması’na taraf olması çağrısı yapılırken, “dünya barışı için nükleer silahların yasaklanması” talep edildi.

HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ’NE ÇİĞDEM TOKER DEĞER GÖRÜLDÜ 21.08.2020

    

Kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadelede hain bir saldırı hayatını kaybeden Hasan Balıkçı’nın mücadelesini yaşatmak için Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından verilen Onur Ödülü’ne; ülke ekonomisi, usulsüz ihaleler, kamu kaynakları ve çevrenin talanı, yolsuzluklar, temel hak ve özgürlüklerin ihlali konusunda yazdığı yazılar nedeniyle Gazeteci-Yazar Çiğdem Toker değer görüldü.

 


ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...

14.07.2020
 


Çok Okunanlar


ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ : MEME KANSERİ FARKINDALIK VE BİLİNÇLENME

`CALİBAN VE CADI` KİTABI ÜZERİNE ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ

`KAÇAK` GÜNEŞ SANTRALLARINA DİKKAT

HALKIN MALINA ŞİRKET ÇIKARLARI İÇİN EL KONULAMAZ

YANGIN KADER DEĞİL ÖNLENEBİLİR

“AKILLI” ŞEBEKE MEVZUAT BATAKLIĞINA GÖMÜLDÜ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.