MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 376

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 137  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

AYDIN’DA SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ «Yeni» 24.09.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, Aydın’da Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) hizmetlerini yürüten üyelerle toplantı düzenledi. SMM üyelerinin yaşadığı sorunlarının değerlendirildiği toplantıda, proje onay sürelerinin kısalmasına ilişkin çözüm önerileri tartışıldı.

İZMİR`İN KURTULUŞUNUN 99. YILI KUTLU OLSUN 09.09.2021

    

Emperyalizme karşı verilen kurtuluş savaşının zafere ulaştığı, İzmir’in işgalden kurtulduğu 9 Eylül 1922’nin 99’uncu yıl dönümünü kutluyoruz.

EMO, TEİAŞ ÖZELLEŞTİRİLMESİNİ YARGIYA TAŞIDI 07.09.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’nin (TEİAŞ) özelleştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararının, hukuka ve hizmet gereklerine aykırı olduğu gerekçesiyle yürütmesinin durdurulması ve iptali için dava açtı. TEAİŞ’ın arz güvenliğinin teminatı olduğuna vurgu yapılan dilekçede, şirket hisselerinin yabancı sermaye şirketlerinin eline geçebileceği uyarısına yer verildi.

376. SAYI : YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU 07.09.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Bülteni’nin Eylül 2021 tarihli 376. sayısı “Yangın ve Deprem Sempozyumu” kapağıyla yayınlandı. Bültenimizi yazımızın devamında yer alan bağlantılardan elektronik ortamda okuyabilirsiniz.

ŞUBEMİZ İLE GDZ ELEKTRİK ORTAK TOPLANTISI 02.09.2021

    

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H.Avni Gündüz, Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Demir, SMM Komisyonu Üyesi Mümtaz Ayça ve Şube Müdürü Barış Aydın ile GDZ Elektrik Operasyonlar Direktörü Sefa Pişkinleblebici ve Bağlantı Yöneticisi M.Kürşat Uysal`ın katılımı ile GDZ Elektrik A.Ş. Hizmet Binasında 26 Ağustos 2021 tarihinde görüşme gerçekleştirildi.

MANİSA İL TEMSİLCİLİĞİ`NDE İŞLETME SORUMLULUĞU TOPLANTISI 02.09.2021

    

İşletme sorumluluğu yetki alanlarına yönelik olarak 19 Ağustos 2021 tarihinde EMO Manisa İl Temsilciliği’nde il ve ilçe temsilcilerinin katılımıyla toplantı düzenlendi.

BARIŞA BİR ŞANS VERİN!
1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!...
01.09.2021

    

TMMOB, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde ülkede, bölgede ve dünyada barış çağrısında bulunularak, savaşlarının kazananlarının daima emperyalist odaklar, kaybedenlerinin ise yoksul halkları olduğuna vurgu yaptı. EMO Yönetim Kurulu’nun açıklamasında ise “Barış içinde yaşanan, kalkınmasını tamamlamış, demokratikleşmiş, laik bir Türkiye’ye ancak, karanlığa, ayrımcılığa, ötekileştirmeye, savaşlara ve emperyalist çıkarlara karşı mücadele ile ulaşılabilir” denildi.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN 30.08.2021

    

Bağımsızlık mücadelemizin en büyük zaferi olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi`nin 99. yılını ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu zaferin mimarı olan Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.

EK GÖSTERGE VE HİZMET TAZMİNATI ARTIRILSIN! 26.08.2021

    

Kamu emekçilerinin 2022-2023 yıllarındaki maaş ve özlük haklarının belirlendiği toplu sözleşme sürecine değerlendiren TMMOB, ücretlerin enflasyon karşısında eridiğine vurgu yaparak, kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının ek göstergelerin yükseltilmesini istedi. Ücretlerin üstlenilen sorumluluk ve üretilen hizmetle karşılaştırılamayacak kadar düşük olduğu belirtilerek, özel hizmet tazminatının artırılması talep edildi.

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU DÜZENLENİYOR 25.08.2021

    

Uluslararası Katılımlı Yangın ve Deprem Sempozyumu ve Sergisi’ni, 30 Eylül-1 Ekim 2021 tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenliyoruz. Yangın ve deprem alanlarındaki uzmanları bir araya getirecek iki günlük etkinlikte, 2 panel, 39 bildiri sunumu gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında düzenlenecek sergide ise afetlere yönelik geliştirilen yeni teknolojilerin tanıtımı gerçekleştirilecek.

“EMEK VE MESLEK ÖRGÜTLERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN! 23.08.2021

    

TMMOB, DİSK, KESK ve TTB yayınladıkları ortak açıklamayla; Devlet Denetleme Kurulu’nun (DDK) yetkilerinin genişletilerek, demokratik kitle örgütlerinin baskı altına alınmaya çalışılmasına tepki gösterdi. Emek ve meslek örgütlerinin yasada yer almayan “keyfi bir ceza hukukuna” tabi kılınmak istendiğinin vurgulandığı açıklamada, Anayasal hak ve özgürlüklerin altı çizildi.

ÖNLEM ALINMAMASI FELAKET HABERCİSİDİR! 18.08.2021

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyonu Kurulu (İKK), Konak, Karabağlar belediyeleri ile İzmir, Konak, Karabağlar, Karşıyaka kent konseylerinin katılımıyla 17 Ağustos depreminin 22. yıl dönümünde anma etkinliği düzenledi. Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklamasıyla başlayan meşaleli yürüyüş sonunda denize karanfil bırakıldı.

17 AĞUSTOS‘U UNUTMA: MEŞALELİ YÜRÜYÜŞ 17.08.2021

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyonu Kurulu (İKK), 17 Ağustos depreminin 22. yıl dönümünde bugün (17 Ağustos 2021) saat 19:30’da anma etkinliği düzenliyor. Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünden başlayacak meşaleli yürüyüş ile denize karanfil bırakılarak, basın açıklaması gerçekleştirilecektir.

BİLİMİN, TEKNİĞİN VE DOĞANIN SESİNE KULAK VERİN! 17.08.2021

    

TMMOB, yakın tarihimizin en büyük yıkımlarından birisi olan 17 Ağustos 1999 Depremi`nin yıl dönümünde basın açıklaması yaparak, yıllar sonra yaşanan çok daha küçük şiddetteki İzmir depreminde bile can kayıpları yaşandığına dikkat çekilerek, “bilimin, tekniğin ve doğanın sesine kulak verin” çağrısı yenilendi.

17 AĞUSTOS’UN 22. YILINDA: DAHA BÜYÜK ACILARI ENGELLEYELİM! 16.08.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası, 17 Ağustos Depremi’nin yıl dönümünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Aradan 22 yıl geçmesine rağmen sistematik bir `risk yönetim sistemi` inşa edilmediğine vurgu yapılan açıklamada, imar affından yararlanan tüm yapılar mühendislik hizmeti almamış varsayılarak, kamusal denetime tabi tutulması istendi.

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ BAŞVURULARI BAŞLADI 16.08.2021

    

TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı için kayıt almaya başladı. Ankara, Yenimahalle’de bulunan Öğrenci Evi’ne, üniversitelerin mühendislik, mimarlık ve şehir plancılığı bölümlerinde öğrenimi gören öğrenciler ile TMMOB üyesi mühendis, mimar, şehir plancılarının yükseköğrenim gören çocukları başvurabiliyor. Detaylı bilgileri ve online başvuru bağlantısına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TEİAŞ’IN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞI DAVA AÇILDI 15.08.2021

    

TMMOB, Türkiye Elektrik İletim AŞ’nin (TEİAŞ) özeleştirmesine ilişkin kararı yargıya taşıdı. Arz ve şebeke güvenliği açısından TEİAŞ’ın yürüttüğü kamu hizmetlerinin önemine vurgu yapılarak, kararın kamu yararı ve hizmet gereklerine aykırı olduğu belirtilerek, iptali istendi.

KRİZ YÖNETİLEMEYİNCE YANGINLAR AFETE DÖNÜŞTÜ 15.08.2021

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun (İKK) 13 Ağustos 2021 tarihinde düzenlediği basın toplantısında, orman yangını tehlikesinin sürdüğüne dikkat çekilerek, alabilecek önlemler kamuoyuyla paylaşıldı. Krizin yönetilememesinin orman yangınlarını afete dönüştürdüğüne vurgu yapılan basın toplantısında, iklim kriziyle birlikte insanlığın hayatta kalma eşiğine doğru ilerlediğine dikkat çekildi.

HİROŞİMA VE NAGAZAKİ’NİN 76. YILINDA NÜKLEER ACI DİNMEDİ! 06.08.2021

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası atılmasının 76. yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, ülkemizde ABD’ye ait olanlar başta olmak üzere, tüm dünyadaki nükleer silahların imha edilmesi çağrısı yaptı. Gelecek kuşaklara “Yurtta Barış Dünyada Barış” ilkesi çerçevesinden nükleer santrallardan ve silahlardan arındırılmış bir dünya bırakmak istediklerine vurgu yapılan açıklamada, “Japon halkının 76 yıldır dinmeyen acısını paylaşıyoruz” denildi.

375. SAYI : GELECEĞİMİZ YANIYOR 06.08.2021

    

EMO İzmir Şubesi Bülteninin Ağustos 2021 tarihli 375. sayısı `Geleceğimiz Yanıyor` kapağıyla yayımlandı. Bültenimizi yazımızın devamında yer alan bağlantılardan elektronik ortamda okuyabilirsiniz.

 


EMO, MMO VE ESM UYARDI: ENERJİ ZAMLARINI YENİLERİ İZLEYECEK

02.07.2021
 


Çok Okunanlar


ŞUBEMİZ İLE GDZ ELEKTRİK ORTAK TOPLANTISI

376. SAYI : YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU

MANİSA İL TEMSİLCİLİĞİ`NDE İŞLETME SORUMLULUĞU TOPLANTISI

BARIŞA BİR ŞANS VERİN!
1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!...


İZMİR`İN KURTULUŞUNUN 99. YILI KUTLU OLSUN

EMO, TEİAŞ ÖZELLEŞTİRİLMESİNİ YARGIYA TAŞIDI

EK GÖSTERGE VE HİZMET TAZMİNATI ARTIRILSIN!

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

AYDIN’DA SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.