MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 385

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 148  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

YAPI YAKLAŞIK BİRİM MALİYETLERİ GÜNCELLENDİ «Yeni» 28.06.2022

    

Mimarlık ve mühendislik hizmet bedellerinin hesabında kullanılacak 2022 yılı 2’nci dönemine ait Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 21 Haziran 2022 tarihli ve 31873 sayılı Resmi Gazete’de yayınlandı.

YG TESİSLERİNDE BAĞLANTI ANLAŞMASI BAŞVURULARI HAKKINDA DUYURU «Yeni» 28.06.2022

    

ADM EDAŞ tarafından, 1 Temmuz 2022 tarihi itibariyle Dağıtım Bağlantı Sistemi (DBS)’de gerçekleştirilen YG Tesislerinde Bağlantı Anlaşması başvuru aşamalarının “Diğer Evraklar” kısmına, aşağıda yazılı olan kalemlerin ilave edilmesi istenmektedir.

ELEKTRİKLİ TAŞIT ŞARJ SİSTEMİ TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ YAYIMLANDI 21.06.2022

    

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hazırlanan Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ`de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, 15 Haziran 2022 tarih ve 31867 sayılı Resmi Gazete`de yayımlandı. Tebliğe göre, Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ`in ekinde yer alan Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamesine, Elektrikli Taşıt Şarj Sistemi Tesisatı Genel Teknik Şartnamesi eklendi.

KÜLTÜR TURU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 20.06.2022

    

EMO İzmir Şubesi’nin, araştırmacı -yazar Abdülkadir Hazman rehberliğinde düzenlediği Kültür Turu 4 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: YANGIN ALGILAMA VE UYARMA SİSTEMLERİ 20.06.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nin, Özcan Uğurlu`nun katılımıyla düzenlediği `Yangın Algılama ve Uyarma Sistemleri` başlıklı çevrimiçi seminer, 22 Haziran 2022 Çarşamba günü saat 14:00`te gerçekleştirilecektir. Seminere, EMO İzmir Şubesi`nin Youtube kanalı üzerinden canlı katılım sağlayabilirsiniz.

TEİAŞ 3.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ 17.06.2022

    

Türkiye İletim A.Ş. 3. Bölge Müdürü Levent Köylü makamında Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mükremin Zülkadiroğlu, Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muhammet Demir ve Şube Müdürü Barış Aydın tarafından 10 Haziran 2022 tarihinde ziyaret edildi.

İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI İZMİR GRUP BAŞKANLIĞI ZİYARET EDİLDİ 14.06.2022

    

Üyelerimizin yoğun faaliyet alanlarından biri olan İş Ekipmanlarının Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kapsamında yürütülen Elektrik tesisatlarının periyodik kontrolleri çalışmalarına yönelik olarak Şubemiz tarafından İş Teftiş Kurulu İzmir Grup Başkanlığına 9 Haziran 2022 tarihinde ziyaret gerçekleştirildi. İş Teftiş Kurulu İzmir Grup Başkanı Arif Sami Yılmaz ve Teknik Başkan Yardımcısı Emrah Tekin ile yapılan görüşme sonrasında Grup Başkanlığında görevli İş Müfettişleri ile bir toplantı gerçekleştirildi.

SMM ÜYELERİMİZE SEMİNER : SMM HİZMETLERİNDE MALİ VE HUKUKİ GELİŞMELER 06.06.2022

    

SMM üyelerimize yönelik olarak Oda Hukuk Danışmanı Gülfer Özdavas Kılıç ve Oda Mali Danışmanı Nurettin Akbaş`ın katılımıyla düzenlenecek olan SMM Hizmetlerinde Mali ve Hukuki Gelişmeler konulu seminer 9 Haziran 2022 Perşembe günü saat 18.00`de EMO İzmir Şubesi`nde yüzyüze olarak gerçekleştirilecektir.

GDZ ELEKTRİK A.Ş. ZİYARETİ 03.06.2022

    

Şube Yönetim Kurulumuz tarafından GDZ Elektrik A.Ş. Genel Müdürlüğü`ne 2 Haziran 2022 tarihinde ziyaret gerçekleştirildi. Şube Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Tamer, Başkan Yardımcısı Mükremin Zülkadiroğlu, Yazman Üye Egemen Akkuş ve Yönetim Kurulu Üyesi M.Kürşat Uysal, Şube Müdürü Barış Aydın ve İşyeri Temsilcimiz Ümit Yalçın`ın yer aldığı heyet, GDZ Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Uğur Yüksel`in yanı sıra Planlama ve Teknoloji Direktörü Necati Ergin ve Yatırımlar Direktörü Sefa Pişkinleblebici ile görüşme gerçekleştirdi.

54. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİĞİ: YENİ KAMUSALLIK; ENERJİ VE GIDA GÜVENLİĞİ 02.06.2022

    

Şubemizin 54. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Prof. Dr. Oğuz Oyan’ın katılımıyla “Yeni Kamusallık; Enerji ve Gıda Güvenliği” başlıklı söyleşi düzenlenecektir. İzmir Mimarlık Merkezi’nde 8 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan etkinlik saat 18:30’da başlayacaktır. Tüm üyelerimizi, ekonomik ve toplumsal bunalımı aşamanın yollarının masaya yatırılacağı söyleşiye ve saat 17:00`den itibaren Adalet Nöbeti`ne katılmaya davet ediyoruz.

YAPI İŞLERİ İNŞAAT, MAKİNE VE ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMELERİNE DAİR TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: YFK-2007/1)’DE DEĞİŞİKLİK 31.05.2022

    

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı`ndan 16 Aralık 2021 tarih ve 31691 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ (YFK-2007/1)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” ile Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamesinde değişiklik yapıldı.

GEZİ 9 YAŞINDA 30.05.2022

    

Gezi’nin 9. yılında, yarın (31 Mayıs 2022 Salı) Mimarlar Odası İzmir Şubesi önünde buluşuyoruz. Saat 19.30’da basın açıklaması için Gündoğdu Meydanı’na geçiyoruz. Gündoğdu Meydanı’nda Praksis Konseri’ne herkesi bekliyoruz. #GeziyeÖzgürlük

TMMOB 47. OLAĞAN GENEL KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ: `KARANLIĞA KARŞI BİLİM VE TEKNİK İLE MÜCADELE ZAMANI GEZİYE, EMEĞİMİZE, MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ!` 30.05.2022

    

26-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Ankara`da Kocatepe Kültür Merkezi`nde gerçekleştirilen TMMOB 47. Olağan Genel Kurulu`nun `Sonuç Bildirgesi` yayınlandı.

34. DÖNEM İLK DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 27.05.2022

    

EMO İzmir Şubesi 34. Dönem 1. Danışma Kurulu Toplantısı 24 Mayıs 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrim içi (hibrit) olarak düzenlendi.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ`NDE `BİNALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ` PANELİ 26.05.2022

    

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen Binalarda Enerji Verimliliği konulu panel 17 Mayıs 2022 tarihinde Zübeyde Hanım Nikah Sarayı`nda gerçekleşti. Açılış konuşmalarını EMO İzmir Şube Başkanı Özgür Tamer, MMO İzmir Şube Başkanı İlkin Boz, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu’nun yaptığı panelde teknik ve uygulama başlığıyla iki oturum düzenlendi.

SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ 26.05.2022

    

Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) hizmetlerini yürüten üyelerimizle, 12 Mayıs 2022 tarihinde; `GDZ/ADM ile İlişkiler`, `YG İşletme Sorumluluğu Hizmetleri`, `Ekip-net Eğitimleri`, `34. Dönem SMM Çalışmaları Hakkında Görüş ve Öneriler` gündem maddeleri eşliğinde SMM Üye toplantısı gerçekleştirildi. Yüzyüze gerçekleştirilen toplantıya 41 SMM üyemiz katılım sağladı.

SANAYİ VE TİCARETHANE ABONELERİ İÇİN SON GÜN 5 HAZİRAN 25.05.2022

    

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu`nun bugün (25 Mayıs 2022) gerçekleştirdiği basın açıklamasında, yıllık tüketim limitinin 1 milyon kWh’e düşeceği hatırlatılarak, daha fazla sanayi ve ticarethane abonesinin son kaynak tarifesine geçirileceğine dikkat çekildi. Bu abonelerin, yüksek maliyetli son kaynak tarifesi ile tedarik şirketlerinin yüksek fiyat teklifleri arasına sıkışacağına vurgu yapılan açıklamada, ikili anlaşmalar için son tarihin 5 Haziran olduğu belirtildi.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU UYGULAMA EĞİTİMİ 25.05.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, MİSEM kapsamında “Elektrik YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi” almış üyelerine yönelik ücretsiz uygulama eğitimi düzenliyor. Eğitimler, EMO İzmir Şubesi Yüksek Gerilim Uygulama Merkezi`nde gruplar halinde 20 kişilik katılımlarla gerçekleştirilecektir. Elektrik YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi’ni tamamlayan üyelerimiz yazımızın devamında yer alan bağlantıdan başvuru yapabilirler.

İZMİR KÜLTÜR TURU DUYURUSU 25.05.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından 4 Haziran 2022 Cumartesi günü, Araştırmacı-Yazar Abdülkadir Hazman eşliğinde Kültür Turu düzenlenecektir. “Roma Yolu, Değirmen Dağı, Akarcalı Cami, 95 Kahvesi, Karataş Köprüsü, İngiliz Bahçesi, Yanık Kilise, Duatepe İlkokulu, Cumhuriyet Eğitim Müzesi Kırk Merdivenler, Tarihi Asansör, Bet İsrail Havrası” güzergâhında gerçekleştirilecek olan tur için yazımızın devamında yer alan bağlantıdan kayıt yaptırabilirsiniz.

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ZİYARETİ 24.05.2022

    

İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar 13 Mayıs 2022 tarihinde ziyaret edildi. EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Tamer ve Şube Müdürü Barış Aydın`ın katıldığı ziyarette Oda-Şube çalışmaları hakkında bilgi verildi.

 


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: YANGIN ALGILAMA VE UYARMA SİSTEMLERİ / VİDEO HABER

22.06.2022
 


Çok Okunanlar


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: YANGIN ALGILAMA VE UYARMA SİSTEMLERİ

YG TESİSLERİNDE BAĞLANTI ANLAŞMASI BAŞVURULARI HAKKINDA DUYURU

54. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİĞİ: YENİ KAMUSALLIK; ENERJİ VE GIDA GÜVENLİĞİ

YAPI İŞLERİ İNŞAAT, MAKİNE VE ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMELERİNE DAİR TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: YFK-2007/1)’DE DEĞİŞİKLİK

GDZ ELEKTRİK A.Ş. ZİYARETİ

ELEKTRİKLİ TAŞIT ŞARJ SİSTEMİ TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ YAYIMLANDI

SMM ÜYELERİMİZE SEMİNER : SMM HİZMETLERİNDE MALİ VE HUKUKİ GELİŞMELER

İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI İZMİR GRUP BAŞKANLIĞI ZİYARET EDİLDİ

KÜLTÜR TURU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ELEKTRİK PİYASASI DİKİŞ TUTMUYOR

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.