MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 371

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 132  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SAATLER FİLMİ ÜZERİNE ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ 24.03.2021

    

EMO İzmir Şubesi Kadın Mühendisler Komisyonu tarafından; farklı zaman dilimlerinde yaşayan üç farklı kadının bir gününü, Virginia Woolf`un kült romanı Mrs. Dalloway ekseninde anlatan `Saatler-The Hours` filmi üzerine 27 Mart 2021 tarihinde saat 20.00`de çevrimiçi olarak söyleşi gerçekleştirilecektir.

“ORMANLARIMIZ PARÇALANARAK, YOK EDİLİYOR” 24.03.2021

    

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK), mevzuat değişiklikleriyle çıkarma işlemlerinin kolaylaştırılmasının ormanların parçalanmasına neden olduğuna işaret ederek, 739 bin hektar büyüklüğündeki orman alanın ticari etkinliklere tahsis edildiğine dikkat çekti. Açıklamada İzmir’de gündeme getirilen projelerin korunması gereken binlerce hektar alanı etkileyeceği belirtilerek, vazgeçilmesi çağrısı yapıldı.

ELEKTRONİK İLE ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLERİ İÇİN YETKİ DAVASI 11.03.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlarının Eğitim ve Denetimlerine Dair Tebliğ’in, elektronik ile elektronik ve haberleşme mühendislerinin yetkilerini yok sayarak, Enerji Kimlik Belgesi uzmanı ve eğitici olmalarını engelleyen hükmüne karşı iptal ve yürütmenin durdurulması istemiyle dava açtı.

DAĞITIM BAĞLANTI SİSTEMİ’NDEKİ SORUNLAR MASAYA YATIRILDI 11.03.2021

    

GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş’nin proje onay ve kabul işlemlerinin çevrimiçi yürütülebilmesi amacıyla geliştirdiği Dağıtım Bağlantı Sistemi’ndeki (DBS) sorunların, serbest müşavir mühendislik (SMM) hizmetlerini yürüten üyelerin önerileri doğrultusunda çözülmesi amacıyla ilk toplantı gerçekleştirildi. Hazırlanan detaylı raporun değerlendirildiği toplantıda, iyileştirme çalışmalarının takibi için yeni toplantılar düzenlenmesi benimsendi.

BÖLÜM BAŞKANLARIYLA `UZAKTAN` EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ 09.03.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi sınırları içinde kalan üniversitelerin ilgili bölümlerinin başkanlarıyla, uzaktan eğitim başta olmak üzere mühendislik eğitiminde karşılaşılan sorunların değerlendirdiği Bölüm Başkanları Toplantısı düzenledi. EMO`nun yürüttüğü meslekiçi eğitimlere ilişkin görüş alışverişi yapılan toplantıda, salgın koşullarından sorunu çözümü için online staj seçeneği değerlendirildi.

YAŞASIN 8 MART, YAŞASIN KADIN MÜCADELESİ 07.03.2021

    

Kadının ve emeğin özgürleştiği, cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kalktığı, savaşsız, sömürüsüz bir dünya özlemiyle, şiddete ve gericiliğe karşı mücadele eden kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nü kutluyoruz.

EMO İZMİR ŞUBESİ 33. DÖNEM 2. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI 07.03.2021

    

EMO İzmir Şubesi 33. Dönem 2. Koordinasyon Kurulu Toplantısı 13 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirildi. `Oda/Şube Çalışmaları`, `Temsilcilik Çalışmaları`, `Dağıtım Şirketi/Belediyeler/OSB`ler ile İlişkiler`, `YG İşletme Sorumluluğu Hizmetleri`, `Mali Durum`, `Dilek ve Öneriler` gündemiyle çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıya; Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile il-ilçe temsilcilerinden 31 üye katıldı.

370. SAYI: KADINLAR ELELE, YAŞASIN DAYANIŞMA 05.03.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Bülteni’nin Mart 2021 tarihli 370. sayısı “Kadınlar Elele, Yaşasın Dayanışma” kapağıyla yayımlandı. Bültenimizi yazımızın devamında yer alan bağlantılardan elektronik ortamda okuyabilirsiniz.

EMO KADIN KOMİSYONU`NUN 8 MART ETKİNLİKLERİ 03.03.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kadın Komisyonu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini Isabel De Ocampo’nun yaptığı `Erkek Olacaksın` adlı filmin gösterimi ve Doç. Dr. Melda Yaman’ın katılımıyla `Karma Örgütlerde Feminist Mücadele` başlıklı söyleşisi düzenleyecektir. Film gösterimi ve 6 Mart Cumartesi günü düzenlenecek söyleşilere katılmak isteyen üyelerimiz yazımızın devamında yer alan bağlantıdan kayıt yaptırabilirler.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ENDÜSTRİ 4.0 - UÇTAN UCA İZLENEBİLİRLİK VİDEO KAYDI 28.02.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Genç Mühendisler Komisyonu tarafından düzenlenen ve Muhterem Çaylı`nın konuşmacı olarak katıldığı `Endüstri 4.0 Uçtan Uca İzlenebilirlik` başlıklı ücretsiz çevrimiçi seminer, 28 Şubat 2021 Pazar günü gerçekleştirdi. Etkinliğin video kaydını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: FELSEFESİNDEN GELECEKTEKİ YERİNE ROBOT YAPILARI 26.02.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ve Doç. Dr. Ahmet Öztürk`ün konuşmacı olarak katılacağı `Felsefesinden Gelecekteki Yerine Robot Yapıları` başlıklı ücretsiz çevrimiçi seminer, 3 Mart 2021 Çarşamba günü saat 14:00`de gerçekleştirilecektir. Etkinliğe yazımızın devamından yer alan bağlantıdan kayıt yaptırabilirsiniz.

TOKSİK ATIK YAYAN TERMİK SANTRALLERE YARGI FRENİ 25.02.2021

    

TMMOB tarafından açılan davada, özelleştirilmiş termik santrallere çevre mevzuatına uymama olanağı sağlayan yönetmeliğin ilgili maddelerin yürütmesi, İdari Dava Daireleri Kurulu’nca durduruldu. Atıkların toksik nitelikte olduğuna vurgu yapılan kararda, “dava konusu düzenlemelerde hukuka uygunluk bulunmadığı ve anılan kuralların uygulanması halinde, insan ve çevre sağlığı üzerinde telafisi imkânsız veya güç zararlara sebep olacağı sonucuna varılmıştır” ifadelerine yer verildi.

ÇEVRİMİÇİ MİSEM EĞİTİMLERİ MART 2021 PROGRAMI 25.02.2021

    

Şubemiz, Meslek İçi Eğitim Merkezi (MISEM) kapsamındaki eğitimleri, Mart 2021 döneminde de çevrimiçi olarak düzenlemeye devam ediyor. “YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu”, “Elektrik İç Tesislerinin Denetimi ve Raporlama”, “Elektrik SMM”, “Güneş Enerjisi Sistemleri Tesisatı”, “Elektrik Şebekelerinde Koruma” ve “Elektrik Tesislerinde Topraklamalar” başlıklı eğitimler online katılımla düzenlenecektir. Eğitim takvimine ve detaylı bilgilerin yer aldığı bağlantılara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

RANT DÜZENİNDEN VAZGEÇMEDEN İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELE EDİLEMEZ 23.02.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`nca yayımlanan `İklim Değişikliği ile Mücadele Sonuç Bildirgesi`ne ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamada, `Kömür santrallarına alım garantisi, araba lastiğine yenilenebilir enerji desteği verilerek; müteahhit ve TOKİ için binalarda enerji verimliliğini erteleyerek iklim değişikliği ile etkin mücadele yapılamaz` uyarılarına yer verildi.

SMM ÜYE TOPLANTISI YAPILDI 22.02.2021

    

SMM Üyelerin sorunları ve çözüm önerilerine yönelik olarak 13 Şubat 2021 tarihinde çevrimiçi toplantı düzenlendi. `GDZ Dağıtım Bağlantı Sistemi ve proje onay süreçleri`, `YG işletme sorumluluğu hizmetleri`, `Dağıtım şirketi ve diğer kurumlar ile ilişkiler` gündemiyle gerçekleştirilen toplantıya 50 SMM üye katıldı.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ENDÜSTRİ 4.0 // UÇTAN UCA İZLENEBİLİRLİK 19.02.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Genç Mühendisler Komisyonu tarafından düzenlenen ve Muhterem Çaylı`nın konuşmacı olarak katılacağı `Endüstri 4.0 Uçtan Uca İzlenebilirlik` başlıklı ücretsiz çevrimiçi seminer, 28 Şubat 2021 Pazar günü saat 14:00`de gerçekleştirilecektir. Etkinliğe yazımızın devamından yer alan bağlantıdan kayıt yaptırabilirsiniz.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE ŞARJ TEKNOLOJİLERİ VİDEO KAYDI 18.02.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ve Doç. Dr. Mutlu Boztepe`nin konuşmacı olarak katıldığı `Elektrikli Araçlar ve Şarj Teknolojileri` başlıklı çevrimiçi seminer, 10 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 14:00`de gerçekleştirildi. Etkinliğe video kaydını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

ELEKTRONİK MDK ALT ÇALIŞMA GRUPLARI İÇİN BAŞVURU DUYURUSU 17.02.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Elektronik Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu‘nun çalışmaları kapsamında 17 alt çalışma grubu kurulacaktır. Komisyon çalışmaları kapsamında faaliyetlerini yürütecek alt çalışma gruplarına EMO üyelerinin yanı sıra eğitimlerine 3. ve 4. sınıflarda devam eden EMO-Genç üyelerinin de başvurularının alınması hedeflenmektedir. Alt çalışma grupların listesi ve başvuru formu bağlantısına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

YAYLALARIN RANTA AÇILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ! 15.02.2021

    

TMMOB, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Amasya, Bolu, Trabzon’da toplam 15 bölgenin “yayla alanı” statüsünün kaldırılmasına tepki gösterdi. İmar barışı uygulaması ve orman sınırları dışına çıkarma işlemlerine yönelik mevzuat değişikliklerinin de hatırlatıldığı açıklamada, TMMOB’un yaylaları doğal yapısını korumak için kararnameyi yargıya taşıyacağı ifade edildi.

METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİNDEN HORTUM UYARISI 15.02.2021

    

Meteoroloji Mühendisleri Odası, İzmir ve Balıkesir`de hasara yol açan hortumlara ilişkin basın açıklaması yaptı. İklim değişikliğinden değil, planlama ve mevzuatı eksikliğinden hortumların afete dönüştüğü vurgulanarak, riskli bölgelerde yapıların insanlara sığınak oluşturacak şekilde projelendirilmesi için mevzuat değişikliği yapılması istendi.

 


YAŞASIN 8 MART, YAŞASIN KADIN MÜCADELESİ

07.03.2021
 


Çok Okunanlar


“ORMANLARIMIZ PARÇALANARAK, YOK EDİLİYOR”

SAATLER FİLMİ ÜZERİNE ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.