MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO HEYETİNDEN BTK’YA ZİYARET


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Heyeti, 25 Ekim 2019 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu’nu ziyaret etti. Mesleki alanlarımızla ilgili eğitim ve yönetmelik çalışmaları, teknoloji, İnternet ve meslek etiği gibi konularda görüş alışverişi yapılan ziyarette Karagözoğlu’na, 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan EEMKON daveti iletildi.
 

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, EMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Avni Soysal, EMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Faik Kemal Özoğuz ve EMO Avukatı Nuray Özdoğan, 25 Ekim 2019 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu`nu ziyaret etti.

EMO ile BTK`nın ortaklaştığı mesleki alanlarla ilgili görüş alışverişi yapılan ziyarette, Ömer Abdullah Karagözoğlu, 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul`da düzenlenecek Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi`ne (EEMKON) davet edildi.

Ziyarette, Nesnelerin İnterneti, İnternet ve meslek etiği, teknolojinin insan sağlığına etkileri gibi konular üzerinde durulurken, özellikle savunma ve sanayi açısından teknolojinin önemi vurgulandı. Mesleki alanlarımızdaki yasal düzenlemelere değinilerek, EMO tarafından açılan dava üzerine Danıştay`ın BTK`nın 21 Haziran 2018 tarihli Elektromanyetik Alan Ölçüm Sertifikası Alınmasına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Tebliği`nin 4(1) ve 6. maddesinin yürütmesini durdurduğu anımsatıldı. Bunun ardından yeni bir tebliğ çıkarıldığı ancak bu düzenlemede de EMO`nun itiraz ettiği unsurların tekrarlandığı vurgulanarak, mahkeme kararlarına uyulmasının zorunluluğu ve gerekliliği doğrultusunda, yargı süreçlerinin yinelenmemesi için gerekli değişikliklerin yapılması istendi.

EMO heyeti, mesleki alanlarımıza yönelik eğitim ve yönetmelik çalışmaları sırasında iki kurumun birlikte hareket etmesinin önemine dikkat çekti.

BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu da, mesleki yetkilerle ilgili düzenlemeleri tekrar gözden geçirdiklerini, bu kapsamda alanda bir yeniden yapılanmaya gitmeyi planladıklarını aktardı.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, BTK`nin bu çalışmasına teknik açıdan destek verebileceklerini kaydetti.FOX TV – ANA HABER BÜLTENİ

18.05.2020
 


Çok Okunanlar


EMO MİSEM ONLİNE EĞİTİMLERİ

EMO REAKTİF BEDEL UYGULAMASIYLA İLGİLİ EPDK’YA BAŞVURDU

TMMOB`YE BAĞLI ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

MESLEK ODALARINI HEDEF ALAN MÜDAHALEYİ KABUL ETMİYORUZ!

BİRLİĞİMİZİ VE DEMOKRASİYİ SAVUNACAĞIZ!

FOX TV – ANA HABER BÜLTENİ

EMİN KORAMAZ’DAN ÜYELERİMİZE SESLENİŞ

TMMOB`YE BAĞLI ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

TMMOB`YE BAĞLI ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

TMMOB’NİN İŞLEVLERİ VE MÜCADELESİ HAKKINDA BROŞÜR

Okunma Sayısı: 211


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.