MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EEMKON 2019 BAŞLIYOR 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İstanbul Şubesi, 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde “Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi (EEMKON)” düzenleyecek. Kongrede, “Biyomedikal Mühendisliği”, “Elektrik ve Kontrol Mühendisliği”, “Elektronik ve Yeni Teknolojiler”, “Enerji Politikaları”, “İletişim Teknolojileri”, “Kent ve Elektrik” ile “Mühendislik Eğitimi” başlıklı 7 ayrı sempozyum gerçekleştirilecek. Etkinlikte toplam 78 oturumda 290’a yakın bildiri-sunum yapılacak, ayrıca 19 çağrılı konuşmacı yer alacak. İletişim teknolojilerine yönelik 2 panel ve 1 çalıştay ile yapılardaki elektronik sistem uygulamalarına ilişkin 1 panel düzenlenecek.
 

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İstanbul Şubesi`nce düzenlenen "Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi 2019 (EEMKON)", 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi`nde gerçekleştirilecek. İlk gün açılış konuşmalarının ardından İTÜ`den Prof. Dr. Mithat İdemen`in başkanlığını üstleneceği oturumda çağrılı konuşmacı Tokyo Teknoloji Enstitüsü`nden Prof. Dr. Noboru Hidano tarafından "Teknolojik Yaratıcılık" konulu sunum yapılacak.

Yurt içi ve dışından akademisyenler, kamu kurumları, sektör ve gönüllü kuruluş temsilcilerinin katılacağı etkinlik kapsamında, "Biyomedikal Mühendisliği", "Elektrik ve Kontrol Mühendisliği", "Elektronik ve Yeni Teknolojiler", "Enerji Politikaları", "İletişim Teknolojileri", "Kent ve Elektrik" ile "Mühendislik Eğitimi" başlıklı 7 ayrı sempozyum izlenebilecek. 3 gün boyunca toplam 78 oturumda 290`a yakın bildiri-sunumun yanı sıra 19 çağrılı konuşmacının yer alacağı etkinlikte, iletişim teknolojilerine yönelik 2 panel ve 1 çalıştay ile yapılardaki elektronik sistem uygulamalarına ilişkin 1 panel düzenlenecek.

Kongre programına göre çağrılı konuşmacılar, oturumlar, paneller ve çalıştay başlıkları şöyle sıralanıyor:

Kent ve Elektrik Sempozyumu (İstanbul Tabip Odası ile birlikte düzenlenmektedir): Kentlerde Elektrikli Ulaşım, Asansörler, Akıllı Şebekeler, Akıllı Binalar, Kent Aydınlatmasında Gelişmeler, Aydınlatma Master Planı, Aydınlatma Tasarımı, Yenilenebilir Enerji Kullanımı, Kent ve Deprem, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği, İletişim ve Deprem, Elektromanyetik Alanlar ve Etkileri.

Elektronik ve Yeni Teknolojiler Sempozyumu: Hayalden Gerçeğe Yapay Zeka, Gömülü Sistemler, Bilişsel Sistemler ve Kuantum Teknolojileri, Kuantum Mantık, Kuantum Hesaplama, Nanosensörler ve Sanayide Olası Uygulamaları, Nanoteknolojinin Açtığı Ufuklar.

İletişim Teknolojileri Sempozyumu: Kutupsal Kodlama, 5G Teknolojisinin Türkiye`ye Getirecekleri ve Önündeki Sorunlar, Algılayıcı Üretiminde Türkiye`nin Önündeki Fırsatlar ve Kısıtlar, Optik Haberleşme Sistemleri ve Uygulamaları, Yeni Nesil Yayıncılık, Sorunlar ve Çözümler, Siber Güvenlik.

Elektrik ve Kontrol Mühendisliği Sempozyumu: Elektrikli ve Sürücüsüz Araçlarda Gelişmeler, Yapay Zeka-Otonom Sistemler, Elektrikli Araçlar, Dijital Dönüşüm: Zorluklar ve Stratejiler, Verinin İnovasyon Yolculuğu, Kestirimci Bakım ve Hata Tanımlama, Dijital Dönüşüm ve Uygulamaları, Savunma Sanayinde İleri Teknolojiler, Sektörel Uygulamalar, Üretimde İleri Robot Teknolojileri, Akıllı Şebekeler-Mikro Şebekeler, Elektrikli Deniz Araçları.

Enerji Politikaları Sempozyumu: Sürdürülebilir Yaşam Ekseninde İklim ve Enerji Politikaları, Hidro Elektrik Santraller ve Enerji Politikaları, Yenilenebilir Enerji ve Topluluk Enerjisine Geçiş, Dünya`da Değişen Enerji Dinamikler: Türkiye Kendisini Nasıl Konumlandırmalı?, AB Enerji Politikaları ve Türkiye`nin Uyum Süreci, Enerjide Özelleştirmenin Sonuçları, Kıbrıs Enerji Politikaları, 21. Yüzyıl Akdeniz Jeopolitiği ve Türkiye-KKTC Enerji Politikaları, Nükleer Enerji ve Nükleer Silahlanma.

Mühendislik Eğitimi Sempozyumu: Mühendislik Eğitiminde Cinsiyetçilik, Mühendislik Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar, Future of University, Osmanlı`dan Günümüze Mühendislik Eğitimi, Türkiye ve Yurtdışında Mühendislik Eğitiminin Karşılaştırılması, Mühendislikte Probleme Dayalı Öğretim, Günümüzde Mühendislik Eğitimi, KKTC`de Mühendislik Eğitimi.

Biyomedikal Mühendisliği Sempozyumu (İstanbul Tabip Odası ile birlikte düzenlenmektedir): Şehir Hastanelerinde Biyomedikal Yönetimi ve Yaşanan Tecrübeler, Biyomedikal Mühendisliğinde Yetki ve Sorumluluklar, Meme Kanserinin Erken Teşhisinde Yeni Yaklaşım: Mikrodalga Tomografi, Yakın Gelecekte Biyomedikal Mühendisliği, Türkiye`de Yerli Biyomedikal Cihaz Üretimi, Biyomedikal Mühendisliği ve Girişimcilik, Biyomedikal Mühendisliğinde Eğitim Farklılıkları ve Nedenleri, Nöral Mühendisliğin Klinik Uygulamaları, Biyomedikal Alanda Teknolojik Gelişmeler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde Biyomedikal Mühendisliğin Konumu.

EEMKON 2019 ile ilgili ayrıntılı bilgi ve programa aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

 

Bağlantılar

eemkon.org.tr/
 
 

Dosyalar

EEMKON 2019 Program (9914 KB)HALK TV YAYINI

29.11.2019
 


Çok Okunanlar


“TURGUT ÖZAL’IN EMO’DAN ATILDIĞI” İDDİASI GERÇEKDIŞIDIR

ACI KAYBIMIZ – MİHDİ YARBA’YI YİTİRDİK

“TURGUT ÖZAL’IN EMO’DAN ATILDIĞI” İDDİASI GERÇEKDIŞIDIR

EMO ŞUBELERİ GENEL KURUL TAKVİMİ

TMMOB YÖK İLE GÖRÜŞTÜ

ANTALYA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

`TURGUT ÖZAL`IN EMO`DAN ATILDIĞI İDDİASI GERÇEKDIŞIDIR` (ARTIGERCEK.COM)

SAMSUN ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINSIN, DEPREMLER AFETE DÖNÜŞMESİN

ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

Okunma Sayısı: 478


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri