MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

NEŞE AKKOÇ TV 5’E DOĞALGAZ TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ VE BİNALARDA ENERJİ TASARRUFUNU ANLATTI 
EMO Ankara Şubesi Müdürü Neşe Akkoç, Tv5 muhabirleriyle yaptığı röportajda; doğalgaz topraklama ölçümlerinin EMO tarafından yetkilendirilmiş elektrik mühendisleri tarafından yapılmasını ve doğalgaz kullanımında alınabilecek basit önlemlerle enerji tasarrufunu anlattı. Neşe Akkoç röportajı 13 Kasım 2019 Çarşamba günü TV 5 19.00 Ana Haber’de yer aldı.
 Tv5 muhabiri Ferhat Ekinci`nin "Havalar soğudu kombiler yanmaya başladı. Sağlık ve can güvenliği bakımından alınması gereken tedbirler neler?" sorusuna yanıtlayan Neşe Akkoç şunları söyledi, "Havalar soğudu, kombilerimiz yanmaya, doğalgaz tüketimimiz artmaya başladı. Ülkemizdeki ekonomik durum zaten ortada. Kombilerin tasarruflu kullanılması çok önemliyken bir yandan diyoruz ki can ve mal güvenliğiniz yoksa zaten tasarrufun anlamı yok. Öncelikle güvenlikli kullanım diyoruz. EMO Ankara Şubesi ve Başkent Doğalgaz arasında imzalanan protokol ile doğalgaz topraklama ölçüm işlemlerinde artık sadece elektrik mühendislerinin görev alması sağlandı. Böylece biz de vatandaşların can güvenliğinden emin olmaya başladık. Doğalgaz topraklaması bakımından daha önce vatandaşın can ve mal güvenliği hiçe sayılıyordu. Şimdi sadece EMO`ya kayıtlı yetkili mühendislerimiz bu işleri yapıyor. Oda onaylı raporların düzenlenmesinin ardından Başkent Gaz güvenlikle vatandaşın gazlarını açıyor. Her zaman diyoruz ki önce cihazlarınız elektriksel güvenliği sağlamalıyız. Binaya girişte doğalgaz borusunun topraklamasının doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Doğalgazın sağlıklı kullanılması bacaların havalandırmalarının engellenmemesi gerekiyor. Binalarda enerji verimliliği çok önemli. Binaların enerji kimlik belgesini alarak binaların enerji sınıfını öğrenerek bina yalıtımını yaptırmamız gerekiyor.

Cihazları seçerken mümkün olduğu kadar A sınıfı cihaz almaya özen göstereceğiz, yoğuşmalı kombi seçeceğiz. Evimizin içinde alabileceğimiz küçük önlemler de var. Radyatörlerin önünü kapatmamak, arkalarına paneller yerleştirmek, evimizin ısısını sürekli aynı seviyede tutmak gibi önlemler almalıyız. Ama biz en başından söylüyoruz önce tasarruf değil can ve mal güvenliği. Doğalgaz topraklama ölçüm işi mahalle elektrikçisi değil elektrik mühendisleri tarafından yapılmalı.

Doğalgaz topraklaması için EMO Ankara Şubesi`nden yetkin mühendislerin adlarını adreslerini telefonlarını açıklıyoruz. Vatandaşlarımız sayfamızdan hizmet alabilirler, istedikleri mühendislerden destek alabilirler."ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ

27.03.2020
 


Çok Okunanlar


MART AYI WEBINARLARI BAŞLIYOR

CHP ÇANKAYA İLÇE YÖNETİCİLERİ EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDULAR

25. DÖNEM KOMİSYONLARI İÇİN EĞİLİM BELİRLEME ANKET FORMU YAYINDA

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BAŞKENTGAZ YETKİLİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ

KURTLARLA KOŞAN KADINLAR MASAL ATÖLYESİ GERÇEKLEŞTİ

WEBINAR: ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI

GÜNEŞ ENERJİSİNDE KÜÇÜK ÇATI UYGULAMALARI WEBINARI DÜZENLENDİ

“TT Mİ - TN Mİ? ELEKTRİK TOPRAKLAMA TESİSLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR” KONULU WEBINAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ BİLGE ALĞIN’IN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ÇAĞRISI…

KRİZİN EMO ÜYESİ MÜHENDİSLERİN YAŞAMINA ETKİLERİ ANKETİ SONUÇLARI AÇIKLANDI: HER 3 MÜHENDİSTEN BİRİ İŞSİZ

Okunma Sayısı: 153


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.