MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

SMM VE MESLEKİ DENETİM ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Denizli Şubesi’nce düzenlenen Serbest Müşavir Mühendis (SMM) ve Mesleki Denetim Çalıştayı, 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde Marmaris’te gerçekleştirildi. Çalıştayda SMM hizmetleri ve mesleki denetim alanındaki sorunlara çözüm önerileri geliştirilirken, önümüzdeki döneme ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.
 

EMO İzmir Şubesi`ni, Yönetim Kurulu Üyeleri Mümtaz Ayca, Egemen Akkuş, Teknik Müdür Ali Fuat Aydın ve Sedat Gülşen`in temsil ettiği iki günlük çalıştayın açılışında, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Başkan Yardımcısı Evindar Aydın ve EMO Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala söz aldı.

İlk gün düzenlenen SMM Çalıştayı`nın öğleden önceki bölümünün kolaylaştırıcılığı Arif Dönmez tarafından üstlenildi. Bu bölümde "YG işletme sorumluluğunun geleceği; mevcut uygulamalar ve iyileştirilmesi", "SMM ile ilgili yönetmelik değişiklikleri" ve "SMM hizmetleri ihtiyaç analizi" konu başlıkları ele alındı.

Öğleden sonra Bülent Pala`nın kolaylaştırıcılığında da gerçekleştirilen bölümde ise "Yapı projelerinin içeriğinde olması gerekenler ve ücret analizi", "Asansör hizmetleri" "EDAŞ ve diğer kurum-kuruluşlar ile yaşanan sorunlar" ile "Test-ölçüm hizmetleri yönetmelik çalışması" konuları masaya yatırıldı.

Çalıştayın ikinci günü olan 3 Kasım`da ise Abdullah Büyükışıklar`ın kolaylaştırıcılığın düzenlenen oturumda, SMM Çalıştayı Sonuç Bildirgesi tartışıldı. Aynı gün Evindar Aydın`ın kolaylaştırıcılığında düzenlenen oturumda ise "Mesleki denetimin amaç, kapsam ve tanımı", "mesleki denetim uygulamaları ve sorunları" değerlendirildi. "Mesleki denetim şekli ve geleceği" başlıklı konunun ele alınmasının ardından katılımcılara, Mesleki Denetim Çalıştayı Sonuç Bildirgesi`ne ilişkin görüşlerini dile getirdiler.ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...

14.07.2020
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 58


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.