MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU DİYARBAKIR’DA DÜZENLENİYOR 
TMMOB adına Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) düzenlediği TMMOB 12. Enerji Sempozyumu “Enerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış” başlığı altında 5-6-7 Aralık 2019 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleştirilecektir. Enerji alanındaki gelişmelerin küresel ölçekte değerlendirilmesinin hedeflendiği etkinlikte, uluslararası enerji politikaları; bölgesel, ekonomik, jeopolitik, stratejik, kamusal ve hukuki boyutlarıyla tartışılacak.
 

EMO Diyarbakır Şubesi`nin ev sahipliğinde düzenlenen TMMOB 12. Enerji Sempozyumu Demir Otel`de 5-6-7 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. "Enerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış" ana teması altında düzenlenen etkinlikte, üç gün boyunca 2 özel oturum, 3 teknik oturum ve 3 panel gerçekleştirilecek. Sempozyum çalışmaları, tüm katılımcıların görüşlerini ifade edebileceği bir forumla tamamlanacak.

Sempozyumun ilk gününde açılış konuşmalarının ardından Londra Enerji Kulübü Başkanı Mehmet Öğütcü`nün davet edildiği "Dünya ve Türkiye`de Enerji Görünümü" başlıklı özel oturum düzenlenecek. Bu oturuma EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek de konuşmacı olarak katılım sağlayacak. Ardından düzenlenecek "Enerji Politikaları" başlıklı panelde ise Selami Leloğlu, Prof. Dr. İnci Gökmen, Mühdam Sağlam, Prof. Dr. Tanay Sıtkı Uyar ve Oğuz Vadililli yer alacak.

Sempozyum çalışmaları kapsamında 6 Aralık 2019 tarihinde ise ilk olarak "Enerjide Dönüşüm" başlıklı oturum düzenlenecek. Bu oturumda Do. Dr. Bilal Gümüş, Prof. Dr. Tanay Sıtkı Uyar ve Prof. Dr. Hasan Alpay Heparkan katılım sağlayacak. "Ilısu Barajı ve Hasankeyf" başlığı altında düzenlenecek olan bir sonraki oturuma ise Hasankeyf Yaşatma Girişimi`nden Ağit Özdemir konuşmacı olarak yer alacak. "Enerjinin Toplumsal Maliyeti" başlıklı oturuma ise Prof. Dr. Erdoğan Atmış, Prof. Dr. Kayıhan Pala, İzzet Demir ve Av. Fikret İlkiz sunumlarıyla katılacaklar. Günün son etkinliği olarak "Enerjide Demokratik Yönetim" başlığı altından bir panel düzenlenecek. Panele, Doç. Dr. Aslıhan Aykaç, Ayşe Gökkan, Derya Nazan Ünverir ve Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu konuşmacı olarak katılım sağlayacak.

Sempozyum çalışmaları son gün "Enerji ve Ekoloji" başlıklı oturum ile başlayacak. Bu oturuma Ahmet Göksoy, Güner Yalnıç ve Yıldız Tahtacı`nın yanı sıra CHP Milletvekili Ahmet Akın ve HDP Milletvekili Murat Çepni de katılacak. "Doğanın Metalaşması ve Mücadele Örnekleri" başlığı altında düzenlenecek olan bir sonraki oturuma ise Ekrem Akgün, Serdar Denktaş, Özer Akdemir, Yusuf Gürsucu ve Bahadır Özgür sunumlarıyla yer alacak. Tahir Elçi anısında düzenlenecek olan "Enerji Savaşlarında Yıkılan Kentler ve Kürt Sorunu" başlıklı panele ise HDP milletvekili Leyla Güven, Gül Köksal, Faik Bulut ve Yavuz Önen konuşmacı olarak yer alacak. Sempozyum "Enerji ve Bölgesel Barış" başlıklı forumun düzenlenmesiyle çalışmalarını tamamlayacak. Katılımcıların görüşlerini ifade edebileceği ve Fikret Başkaya`nın konuşmasıyla başlayacak olan forumun ardından, sempozyum sonuç bildirgesi sunulacak.

Ayrıntılı bilgi için http://tmmobenerjisempozyumu.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bağlantılar

tmmobenerjisempozyumu.org
 


ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...

14.07.2020
 


Çok Okunanlar


EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ : AKDENİZ KARADENİZ ENERJİDE YENİ SEÇENEKLER

ÇARPIK KENTLEŞMENİN BEDELİNİ ÖDÜYORUZ

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI

Okunma Sayısı: 34


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.