MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO ANKARA ŞUBESİ BÜLTENİ YAZARLARI ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ 
EMO Ankara Şubesi Bülteni’ne 2005-2019 yılları arasında yazı yazarak katkı sunan üyelerimize 22 Kasım 2019 Cuma günü EMO Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle teşekkür belgeleri verildi.
 

Belge töreninin açılışını EMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yayın Kurulu Başkanı Ebru Akgün Yalçın yaptı. Ebru Akgün Yalçın açılış konuşmasında şunları söyledi; " Çok kıymetli yazarlarımız EMO Ankara Şubesi`nin periyodik olarak çıkardığı bültenlerinin ve bültenlerin dışında yayın üretmiş, bizlerle, meslektaşlarıyla onları paylaşmış çok değerli yazarlarımız hoş geldiniz. Ayhan Altıntaş Hocam; kendisi hocamız, yazarımız olmasının dışında bir de vekilimiz onur verdiniz. Bizim için hâlâ Ayhan Hocamızsınız. 24. Dönem Yayın Kurulu olarak üçer aylık dönemler halinde çıkardığımız bültenin son toplantısını yaptığımızda dedik ki ‘biz hep yazarlarımızdan, üyelerimizden bir şeyler istemişiz. Sizi çok fazla belki de baskı altına almışızdır. Bir gün de onları dinleyelim, onların beklentilerini dinleyelim, eksiklerimiz neler? Nasıl daha iyi bülten yaparız?` düşüncesi ile bir arada olalım istedik. 24. Dönem Yayın Kurulu Başkanı olmanın yanından daha önce iki dönem Şube Başkanlığı yapmıştım. O dönemler Şube Bülteni Yayın Kurulu Başkanlığını şimdiki Şube Başkanı Ömürhan Soysal yönetiyordu. Enteresan bir devir teslim olmuş gibi bir durum söz konusu. Buraya katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyoruz. Önümüzde çok daha uzun yıllar var. Ekonomik krizin getirmiş olduğu külfetten dolayı dönem başındaki bültenlerimizi basılı hale getirmemiş, Şube Bültenlerini elektronik olarak yayınlamaya devam etmiştik. Buraya çağırdığımız çok sayıda meslektaşımız var. Tahmin edersiniz ki uzun yıllar yayınını sürdüren bir bülten.  Çoğu arkadaşımız şehir dışında olduğu, işleri olduğu için teşekkürlerini saygılarını sevgilerini ilettiler. Tekrar hoş geldiniz diyorum."

Ebru Akkün Yalçın`ın ardından söz alan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal şöyle konuştu; " Hepiniz hoş geldiniz. EMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulu adına hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. İlk defa böyle bir etkinlik yapıyoruz. Hem katılım hem de etkinliğin fikri önermesinin düşündüğünüzde bence önümüzdeki dönemlerde her dönem sonunda bu etkinliğin yapılmasının faydalı olduğunu düşünüyorum. Etkinliğimize 2005 yılından bu yana bültene yazı gönderen yazarlarımızı davet ettik. Bu süre içinde toplam 170 yazarımız olmuş. 170 kişinin 81`i üyemiz.

EMO Ankara Şubesi 2013 yılında elektronik bültene geçmesiyle beraber yayın hayatına yeni bir boyut kazandırdı. Şimdilik pdf formatında olmak üzere elektronik ortamda da yayın yapıyoruz. Bu şu anlama geliyor, artık biliyorsunuz yayıncılığın güncel teknolojik gelişmeleri dikkat alındığında internet yayıncılığı şu an için en başat, en önde giden yayıncılık formu haline geldi. Basılı yayıncılıkla sınırlı kalırsanız ulaşacağınız kitleler , sizin kullanacağınız araçlar ve dolayısıyla sizin oluşturacağınız içerik daralıyor. Elektronik yayıncılığı  geliştirmeye devam etmemiz gerekiyor. Sadece EMO Ankara Şubesi değil Oda merkeziyle beraber yayıncılık çalışmalarına destek vermeye çalıştık. 

EMO`nun çıkardığı bilimsel dergi Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (Ulakbim) dizinine girdi. Bu önemli bir aşama. Özellikle akademik camiada tr dizinine girmek YÖK`ün yükselme kriterleri gibi bir çok alanda prestijli iş haline geliyor. Dolayısıyla bilimsel dergide yayın yapmak bu anlamda bir cazibe merkezi haline gelebilmek demektir. Yaptığımız bu çalışmaları EMO Ankara Şubesi olarak da önümüze koymamız gerekiyor. 2005 yılına kadar bireysel çabalarla, bireysel özverili çabalarla çıkan Bültenimiz 2006 yılından sonra daha kolektif bir yayın haline geldi. O dönemlerin içinde olduğum için söylüyorum. 2006 yılından sonra daha çok üyelerin ve içeriği itibariyle sendikaların, farklı meslek örgütlerinin, farklı akademisyenlerin farklı konularda yazan yazarların katkılarıyla beraber çok çeşitli rengarenk bir bülten olmaya başladı. Meslek alanımız başta olmak üzere TMMOB`a bağlı Odaların meslek disiplinlerini içerir hale geldi. Bu kadar geniş perspektife sahip olan bir yayının hâlâ dijital ortamda dizinde yer almaması açıkçası bizim eksikliğimizdir. EMO Ankara Şubesi Bülteninin bir bülten formunu aşmış olmasından kaynaklı artık dizinde yer almasının çok önemli olduğunu düşünüyorum ve bunun çalışmasının yapılması gerekiyor.

Şu an sınırlı bir formda sadece pdf formatıyla ilerleyen elektronik yayıncılığımız var. Güncel teknolojilere, güncel dijital yayıncılığa bakarsanız ipad`lar başta olmak üzere bir çok farklı formatta insanlar tabletlerden bu yayınlara erişebilir hale geldiler. Dolayısıyla bizim de bu güncel hale uyum sağlamamız gerekiyor. Bunların hepsi tabi ki de bir süreç. Bundan sonraki süreçte güncel teknolojileri içeren bir form, yöntem uygulanacaktır diye düşünüyorum. Bültenin bu hale gelmesinde bugün bu salondakilerin çok büyük katkısı var. Hepinize EMO Ankara Şubesi adına teşekkür ediyorum.

Bu hazırladığımız bülten son dönemde ekonomik krizlerden ötürü basıla hale gelemedi ama elektronik ortamda yayınlandı. Türkiye`nin her yerine mutlaka ulaştık. Şu an başta en popüler arama motorları olmak üzere bütün arama motorları bu yayınları endeksliyor. Bu noktaya sizler sayesinde gelinmiştir. Bu açıdan EMO Ankara Şubesi adına sizlere teşekkür ediyorum. Bu işin mutfağında olan yayın kurulu üyelerinin; hem içeriğin oluşturulması hem içeriğin estetize edilmesi bağlamında basın yayın çalışanı arkadaşların çok büyük katkıları var. Bu ilk olan etkinliğin önümüzdeki dönemlerde tekrar edeceği umuduyla bu yayınların içeriğinin daha da fazla geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bültenlerimize, yayınlarımıza baktığımızda hâlâ bir çok eksik olduğunu kendi aramızda yaptığımız sohbetlerde söylüyoruz. Bunu geliştirmek tamamen bizlerin elinde. Hepinizi saygıyla selamlıyorum."

Ömürhan Soysal`ın ardından 27. Dönem Ankara Milletvekili Prof.Dr.Ayhan Altıntaş katılımcıları selamladı. Açılış konuşmalarının ardından EMO Ankara Şubesi Bülteni`ne yazı yazan üyelerimize teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler sunuldu. Hediyelerin ardından katılımcı üyelerimize yönelik olarak küçük bir kokteyl düzenlendi.ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ

27.03.2020
 


Çok Okunanlar


MART AYI WEBINARLARI BAŞLIYOR

CHP ÇANKAYA İLÇE YÖNETİCİLERİ EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDULAR

25. DÖNEM KOMİSYONLARI İÇİN EĞİLİM BELİRLEME ANKET FORMU YAYINDA

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BAŞKENTGAZ YETKİLİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ

KURTLARLA KOŞAN KADINLAR MASAL ATÖLYESİ GERÇEKLEŞTİ

WEBINAR: ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI

GÜNEŞ ENERJİSİNDE KÜÇÜK ÇATI UYGULAMALARI WEBINARI DÜZENLENDİ

“TT Mİ - TN Mİ? ELEKTRİK TOPRAKLAMA TESİSLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR” KONULU WEBINAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ BİLGE ALĞIN’IN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ÇAĞRISI…

KRİZİN EMO ÜYESİ MÜHENDİSLERİN YAŞAMINA ETKİLERİ ANKETİ SONUÇLARI AÇIKLANDI: HER 3 MÜHENDİSTEN BİRİ İŞSİZ

Okunma Sayısı: 157


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.