MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ELECO 2019 BAŞLIYOR 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi, Uludağ Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nce düzenlenen “11. Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisliği Konferansı (ELECO) 2019 “, 28-30 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. BAOB Yerleşkesi’nde yapılacak konferansta yurtiçi ve dışından bilim insanlarının katılımıyla enerji kaynaklarından güç sistemlerine, elektronikten biyomedikale, iletişimden robotik ve akıllı sistemlere kadar uzanan birçok konu ele alınacak.
 

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi`nin Uludağ Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik-Elektronik Fakültesi ile birlikte düzenlediği "11. Uluslararası Elektrik-Elektronik Mühendisliği Konferansı (ELECO)", 28 Kasım 2019`da başlıyor. Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Oditoryum salonunda saat 10.00`da törenle açılacak olan konferansta 3 gün boyunca toplam 225 bildiri sunulacak.

Dünyanın çeşitli üniversitelerinden bilim insanlarının katılacağı konferansta, güç elektroniğinden enerji sistemlerine, elektrikli makinalardan otomasyona, iletişimden elektromanyetik alana, nesnelerin internetinden akıllı sistemlere, sinyal işlemeden sensörlere, biyoelektronikten mekatroniğe, biyomedikalden yapay zekaya kadar uzanan EMO`nun mesleki alanlarıyla ilgili konular ele alınacak.

EMO Bursa Şubesi, 1999 yılından bu yana bir yıl ulusal, bir yıl uluslararası olarak ELECO Konferansını düzenliyor. Bu yılki etkinlik uluslararası düzeyde ve insanlığın yararı için teknolojiyi ilerletmeye odaklanmış dünyanın en büyük teknik meslek örgütü IEEE Türkiye Bölümü`nün katkılarıyla gerçekleştirilecek.

Etkinlikte açılış konuşmalarının ardından IEEE`nin en yüksek üyelik derecesi olan Fellow Üyesi olarak ABD Wayne State Üniversitesi`nden Prof. Mohammed Ismail tarafından  "Kablosuz Şarj Teknolojisinde Son Gelişmeler" konulu açılış sunumu yapılacak. Ardından Üsküdar Üniversitesi`nden Prof. Dr. Selim Şeker tarafından  "5G ve Milimetrik Dalgaların Sağlığa Etkileri" konulu çağrılı bildiri sunulacak.

İlk gün öğleden sonraki bölümde İTÜ`den Prof. Dr. Hakan Kuntman ve İstanbul Üniversitesi`nden Ayten Kuntman tarafından, "İstatistiksel Yöntemlere Dayanarak Analog CMOS Devrelerinin Güvenilirlik Tahminleri Üzerine" konulu çağrılı bildiri sunumu gerçekleştirilecek.

ELECO Oturumları

ELECO 2019 daha sonra 6 ayrı salonda eş zamanlı oturumlar halinde devam edecek. Programa göre 28-29 Kasım tarihlerinde "Elektronik, Sinyal İşleme, Kontrol, Enerji Kaynakları, Yapay Zeka, Haberleşme, Güç Sistemleri, Elektrikli Makinalar" oturumları yapılacak.

Kongrenin ikinci günü sosyal etkinlik kapsamında İznik, Tirilye, Cumalıkızık ve Gölyazı gezisi düzenlenecek.

Etkinliğin üçüncü günü "Kontrol, Antenler, Güç Elektroniği, Enerji Kaynakları, Dijital Sistemler, Robotik, Devreler, Biyomedikal, Mekatronik, Yüksek Gerilim Mühendisliği" oturumları yapılacak. Aynı gün Boğaziçi Üniversitesi`nden Prof. Dr. Günhan Dündar tarafından "Enerji Verimli Kısa Menzilli Haberleşme Sistemleri İçin Entegre Devre Tasarımı" konulu çağrılı bildiri sunulacak.

Poster bildiriler ve tanıtım sunumu da Sergi Salonu`nda görülebilecek.

Sunumların tamamlanmasının ardından etkinlik kapanış töreni ile sona erecek.

Konferans programına ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

 

Dosyalar

ELECO 2019 Program (88 KB)YOUTUBE YAYINI

20.06.2020
 


Çok Okunanlar


EMO’DA 47. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI

EMO YENİ YÖNETİMİ GÖREVİ DEVRALDI

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI

KARDELEN KAMİŞLİ’NİN MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ

YERLİ VE MİLLİ ENERJİ’DE, ÜRETİM ŞİRKETLERİNE AMERİKAN DOLARI ESASLI ÖDEMEYE DEVAM...

EMO YENİ YÖNETİMİ MAZBATASINI ALDI

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI

12 EYLÜL FAŞİZMİNE KARŞI DEMOKRASİ MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

EMO’DA 47. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI (BİRGUN.NET)

SİNOP NÜKLEER SANTRAL PROJESİ DIŞARIYA KAYNAK AKTARIM ARACIDIR!

Okunma Sayısı: 209


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.