MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

GÜNEYDOĞU ENERJİ FORUMU YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ


GÜNDEM

 
EMO-GTO işbirliği ile 26 Kasım 2019 tarihinde Güneydoğu Enerji Forumu yoğun katılımla gerçekleşti.
 

Güneydoğu Enerji Forumu 2019 –GEF 2019,  Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubemiz ve Gaziantep Ticaret Odası işbirliği ile 26 Kasım 2019 tarihinde  yoğun katılımla gerçekleşti.

Program; T.C.  Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sn. Abdullah TANCAN, Gaziantep Vali Yardımcısı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, İlçe Belediye Başkanları, EPDK Elektrik Piyasası Daire Başkanı, Gaziantep Sanayi Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları, Gaziantep Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları, TMMOB`a bağlı Meslek Odalarımızın Başkanları, GÜNSED, GÜNDER, ELDER, ÇETIDER, Enerji Verimliliği Derneğinin Başkanları ve Temsilcileri, Akademisyenler, Sanayiciler,  Kurum Müdürleri, Sektör Temsilcileri,öğrenciler ve  basının  katılımları ile gerçekleşti. 

 

Program GTO Başkanı Sn. Tuncay YILDIRIM, Gaziantep EMO Şube Başkanı İslim ARIKAN, T.C.  Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sn. Abdullah TANCAN ‘ın konuşmaları ile başladı.

 Sn. Abdullah TANCAN "Daha çok yerli daha çok yenilenebilir enerji hedefliyoruz" diyerek yeni dönemde politikalarının daha çok yerli ve daha çok yenilenebilir enerji olarak belirlendiğini belirten bilgilendirme konuşması ve sunum gerçekleştirdi.

Şube Başkanımızın açılış konuşması aşağıda Ekte belirtilmiştir. 

1. Oturum, GENSED Onursal Başkanı ve Şişecam Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı, Sn. Prof. Dr. Şener OKTİK başkanlığında, "Gelecek Enerjimiz Güneş" konulu oturum gerçekleşmiştir. İlk konuşmacı olarak GÜNDER Başkanı, Sn. Kutay KALELİ "Türkiye`de Güneş  Enerjisinden Elektrik Üretiminde Yaşanan Gelişmeler" konulu konuşmasını ve sunumunu tamamlamıştır. İkinci konuşmacı olarak, EPDK-Elektrik Piyasası Daire Başkanı, Sn. Dr. Refik TİRYAKİ, kontrolünde "Elektrik Piyasası Regülasyonunda Güneş Enerjisinin Yeri, Mevcut Durum, Gelecek Öngörüleri" konulu konuşmasını ve sunumlarını gerçekleştirmiştir. İlk oturumun son konuşmacısı olarak kürsüye çıkan, SOLAR TÜRK Yönetim kurulu başkanı, Sn. Osman ÖZBERK "Yerli Üretim Çatılarda Güneş Enerjisinin Geleceği" konuşmasını ve sunumlarını gerçekleştirmiş olup oturum soru cevap bölümüyle son bulmuştur.


2. Oturum, ODTÜ Fizik Bölümü, Sn. Bülent AKINOĞLU`nun başkanlığın da "Güneş Enerjisi Santrali Çatı Uygulamaları" konulu oturumun açılışını yapmış olup ve kendisinin koordinatörlüğünde de oturum devam etmiştir. İlk konuşmacı olarak küsüye gelen, PEM Enerji Genel Müdürü ve EDEASDER Yönetim Kurulu Başkanı, Sn. Şahin BAYRAM "Çatı Güneş Enerjisi Sistemlerinde Ürün Seçimi" konusunu ele almış olup sunumlarını gerçekleştirmiştir. 2. Konuşmacı olarak, Gümüşhane Üniversitesi Enerjisi Mühendisliği GÜNAM, Sn. Talat ÖZDEN`in gerçekleştirdiği konuşmada "Güneş Enerjili Güç Santrallerinde Akıllı Enerji Yönetimi" konusunda sunumunu gerçekleştirmiştir. Üçüncü konuşmacı olarak, ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı, Sn. Yaşar ŞENAL, kürsüde "Enerjik Çatılar;Çatıların Geleceği" konulu sunumunu gerçekleştirmiştir. İkinci oturumun son konuşmasında ELDER-Koordinatör-Hukuk Müşaviri, Sn. Şadi BÜYÜKKEÇECİ "Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Hukuki Açıdan Bakış" konusunu sunumlarıyla dile getirmiştir. İkinci oturum da, soru cevap kısmıyla son bulmuştur. 


Oturum Başkanlığını Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı, Sn. İslim Arıkan`ın gerçekleştirmiş olduğu birinci söyleşi kısmında söyleşi konuğu olarak MB Holding Onursal Başkanı, Sn. Muharrem BALAT ‘ın katılımıyla "JES Enerjisinin Kalbi Gaziantep`te" adlı söyleşi yapılmış olup, soru cevap bölümüyle son bulmuştur.


Özel Konuk: Sn. Prof. Dr. Deniz Ülke ARIBOĞAN`ın katılımıyla "Yeni Dünya Dengeleri ve Enerji Jeopolitiği" adlı söyleşi de değerli bilgi birikimlerini ve yorumlarını aktarmış olup, yine soru cevap bölümüyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Güneydoğu Enerji Forumu sona ermiştir.

 

Dosyalar

Sn. İslim ARIKAN Açılış Konuşması (151 KB)

Oluşum Gazetesi (227 KB)

Gaziantep Ekspres (1371 KB)

Gaziantep27 (1367 KB)

Güneş Gazetesi (1240 KB)

Haber Gazetesi (1288 KB)

Pusula Gazetesi (2218 KB)GÜNEYDOĞU ENERJİ FORUMU

05.12.2019
 


Çok Okunanlar


GÜNEYDOĞU ENERJİ FORUMU 2019

7.KOĞUŞTAKİ MUCİZE SİNEMA ETKİNLİĞİ

OPET GÜNGÖR PETROL İNDİRİM ANLAŞMASI

ŞUBEMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

EMO GENÇ ÜYELERİMİZ İÇİN PV SOL EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

GAZİANTEP AKKENT CAMİ İNŞAATI İSKELE GÖÇÜĞÜ TMMOB HEYETİ TEKNİK RAPORU:

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YENİ YAPILAN PROJELERİN TANITIMI YAPILDI

GAZİANTEP LİSESİ KARİYER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

GAZİANTEP SABAH GAZETESİ VE YEREL BASINIMIZA BAŞSAĞLIGI

Okunma Sayısı: 292


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri