MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE TOPLANTI


GÜNDEM

 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Heyeti, 26 Kasım 2019 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Vekili Sedat Yenidünya ve beraberindekilerle toplantı yaparak, mesleki alanlarımıza yönelik mevzuat, sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, EMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Yazmanı Mustafa Aydın, EMO Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kelleci ve EMO Avukatı Gülnihal Ağırel, 26 Kasım 2019`da İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Genel Müdür Vekili Sedat Yenidünya ile bir araya geldi. İSG Genel Müdürlüğü`nde yapılan toplantıya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Yusuf Ziya Bolat ile birim yetkilileri de katıldı.

EMO heyeti toplantıda, iş sağlığı ve güvenliği alanında Çalışma Bakanlığı`nca çıkarılan ve EMO‘nun mesleki alanına girmesi nedeniyle üyelerimizi doğrudan etkileyen bazı yönetmelik ve yönergelerle ilgili görüşlerini aktardı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘nın iş ekipmanlarının periyodik kontrolü alanındaki bazı yasal düzenlemeleri arasındaki çelişkilerden kaynaklanan sorunlar dile getirildi.

Ayrıca İSG Genel Müdürlüğü`nce hayata geçirilen Ekipnet‘in uygulandığı pilot bölgelerdeki sorunlarla ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Toplantıda, ortak çalışma alanlarında işbirliği yapılması benimsenirken, EMO‘nun görüş ve önerilerini bir rapor ile paylaşmasına karar verildi.



ÇAĞDAŞ ETİK SORUNLAR KONULU PROGRAMLAR`IN İKİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

22.04.2019
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 15


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır



 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri