|
|
IEEE TÜRKİYE XTREME KAMPINDA ŞUBE STANDI «Yeni» 26.07.2024 |
| |
| 22-26 Temmuz`da Işık Üniversitesi`nde düzenlenen ve destekçileri arasında yer aldığımız Işık Üniversitesi IEEE Türkiye Xtreme Kampında genç meslektaş adaylarımıza Odamızın tanıtımını yapmak üzere EMO İstanbul Şubesi standı açıldı. EMO Genç broşürlerinin dağıtımının yapıldığı stantta Şubemizi temsilen Şubemiz Yönetim Kurulu Ydk. Üyesi Müslüm Can Özata yer aldı. |
| | |
|
|
İKİTELLİ OSB SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR 25.07.2024 |
| |
| EMO İstanbul Şubemiz ve İOSB birlikteliğinde planlanan İkitelli OSB Seminerleri kapsamında YG İşletme Sorumluluğu, Trafo Bakım ve Manevrası başlıklı seminer Elektrik Mühendisi Serdar Harmancıoğlu`nun sunumuyla 24 Temmuz 2024 tarihinde İkitelli OSB Hizmet Binası 4. Kat KOBİ Eğitim Salonu`nda gerçekleştirildi.
Seminerde Şubemizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Erhan Karaçay ve YK Sayman Üyesi Reha Şen yer aldı. |
| | |
|
|
ŞUBE BAŞKANIMIZ İLKE TV`YE KONUK OLDU. 18.07.2024 |
| |
| Günün gelişmelerinin ve gündeminin ele alındığı `Güncel Yorum` programının konuğu Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi YK Başkanımız Erhan Karaçay oldu.
Denizcan Abay ve Ercüment Akdeniz’in sunumuyla 18 Temmuz 2024 tarihinde saat 12.00’da yayınlanan programın tamamını izlemek için haberimizin devamındaki linke tıklayabilirsiniz.
|
| | |
|
|
ÇMO İSTANBUL ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI 16.07.2024 |
| |
| Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından Ömerli Havzası`na yapılması planlanan Biyoteknoloji İhtisas OSB Projesinin Havza`da yaratacağı yapılaşma ve kirlilik riskine karşı 16 Temmuz 2024 tarihinde gerçekleştirilen basın toplantısına Subemizi temsilen, EMO İstanbul Şubesi YK Sayman Üyesi Reha Şen ve YK Yedek Üyesi Müslüm Can Özata katıldı. |
| | |
|
|
ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİ KAMULAŞTIRILSIN 14.07.2024 |
| |
| Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, İzmir Alsancak’ta iki yurttaşın sokakta yürürken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybettiği faciaya ilişkin olarak bugün (13 Temmuz 2024) bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Sahadaki EMO İzmir Şubesi teknik heyetinin ilk izlenimlerinin de paylaşıldığı basın açıklamasında, denetim eksikliğine dikkat çekilerek, elektrik dağıtım şirketlerinin kamulaştırılması çağrısı yapıldı. |
| | |
|
|
ÜYELERİMİZE DUYURULUR 10.07.2024 |
| |
| EMO İstanbul Şubemizin 1556 sicil numaralı üyesi iken sonsuzluğa uğurladığımız, 2022 yılında Şubemiz tarafından “Meslekte 60. Yıl Plaketi” verilen duayen Elk. Müh. Turgut Gülsoy’u anmak ve özgeçmişi ile resmini, Şubemiz Perpa Eğitim Eğitim ve Konferans Salonu duvarına asmak için, 11.07.2024 Perşembe günü saat 15.00’de düzenlenecek etkinliğe katılımınızı bekliyoruz.
Saygılarımızla. EMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu |
| | |
|
|
ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU KABUL EDİLEMEZ 10.07.2024 |
| |
| Laik, bilimsel, demokratik eğitimden uzak gerici müfredatın uygulatılacağı öğretmenlik meslek kanunu (ÖMK) kabul edilemez diyen eğitim emekçilerinin yanındayız.
Gerçekleştirilecek basın açıklamasına üyelerimizin dayanışma göstermesini önemlidir.
TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu |
| | |
|
|
KADIKÖY BELEDİYESİ`YLE GÖRÜŞME 09.07.2024 |
| |
| Aydınlatma Türk Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. Rengin Ünver, Mimarlar Odası İstanbul Şubesi YK Üyesi Aynur Savaş Uluğtuğ, EMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Mazmanoğlu, EMO İstanbul Şubemiz YK Başkanı Erhan Karaçay, YK Sayman Üyesi Reha Şen, YK Üyesi Burak Daşdemir, Aydınlatma Komisyonu Başkanı Yeşim Çelikkol`dan oluşan heyet ile Kadıköy Belediyesi yetkilileri arasında 09 Temmuz 2024 Salı günü görüşme gerçekleştirdi.
Kadıköy Belediyesi`nde gerçekleşen görüşmede Kadıköy Belediyesini temsilen Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcıları İsmail Başar Necipoğlu ile Soydan Alkan, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Aynur Şule Sümer, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Denetim Şefi Serhat Özgür ve İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Teknik Personeli Tolga Akgöl yer aldı.
Işık kirliliği konusunda mevzuat düzenlemesi ve Kadıköy Belediyesi ile Şubemiz arasında protokol imzalanarak mesleki ve teknik alanda kamusal denetim yapılması hususlarında ön görüşme gerçekleştirildi. |
| | |
|
|
44. DÖNEM KOMİSYONLARI ORTAK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ 08.07.2024 |
| |
| EMO İstanbul Şubemiz 44. Dönem Komisyonları Ortak Toplantısı, 6 Temmuz 2024 Cumartesi günü Şube Eğitim Merkezi`nde Şube Yönetim Kurulu Bşk. Erhan Karaçay, YK Sayman Üyesi Reha Şen`in ve komisyon üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda Şube ve komisyon faaliyetlerine ilişkin bilgi verildi. Şube etkinliklerinin ve komisyon faaliyetlerinin planlanması, hayata geçirilmesine yönelik karşılıklı görüş ve öneriler dile getirildi. |
| | |
|
|
AYEDAŞ İLE ŞUBEMİZ ARASINDA TOPLANTI 06.07.2024 |
| |
| EMO İstanbul Şubemiz ile AYEDAŞ arasında 05 Temmuz 2024 tarihinde toplantı yapıldı. Görüşmede Şubemizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Erhan Karaçay, YK Sayman Üyesi Reha Şen, YK Üyesi Nedim Bingöl, Şubemiz SMM Komisyonu Başkanı Mustafa Aydın, Komisyon Rapörtörü Serdar Harmancıoğlu ve Teknik Yönetmelikler Komisyonu Başkanı Mehmet Karadurak yer aldı. AYEDAŞ Genel Müdürlüğü`nde gerçekleşen görüşmede AYEDAŞ heyetinde AYEDAŞ Dağıtım Direktörü Erkan Bilgen, Şebeke Operasyonları Bölge Müdürü Muhsin Kurt, Yapım İşleri Bölge Müdürü İrfan Dinçay, Müşteri Operasyonları Bölge Müdürü Fatih Güldalı, Müşteri Teknik Hizmetleri Müdürü Uğur Şahin, Yatırım Planlama Müdürü Ayşenur Akoğlan, Sistem Genel Müdürü Göktuğ Erten, Yeni Bağlantı Takım Yöneticisi Tamer Yenici ve Teknik Ofis Takım Yöneticisi Ahmet Emin Göksu yer aldı.
Şubemiz çalışmaları hakkında bilgilendirme yapılan toplantıda SMM üyelerimizin yaşadığı sorunlara ilişkin çözüm konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. |
| | |
|
|
ADALET NÖBETİ`NDEYİZ 04.07.2024 |
| |
| Adalet Nöbeti’nin 800. gününden sesleniyoruz;
Şehir şehir dalga dalga yayılan, yasaklara, hukuksuz cezalara, baskıya, ranta, talana, yalana, tüm ayrıştırma politikalarına karşı yan yana durduğumuz, o şanlı direnişten hala ilk günkü gibi gurur duyuyoruz!
#GeziyeÖzgürlük |
| | |
|
|
BEDAŞ İLE ŞUBEMİZ ARASINDA TOPLANTI 03.07.2024 |
| |
| EMO İstanbul Şubemiz ile BEDAŞ arasında 28 Haziran 2024 tarihinde toplantı yapıldı. Şubemizi temsilen görüşmede yer alan heyette Yönetim Kurulu Başkanımız Erhan Karaçay, YK Sayman Üyesi Reha Şen, Şubemiz SMM Komisyonu Başkanı Mustafa Aydın, Komisyon Başkan Yardımcısı Servet Biliş ve Komisyon Rapörtörü Serdar Harmancıoğlu yer aldı. BEDAŞ Genel Müdürlüğü`nde gerçekleşen görüşmeye BEDAŞ`ı temsilen BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, BEDAŞ Müşteri Teknik Hizmetleri Müdürü Noyan Sevim ile BEDAŞ Müşteri Operasyonları Direktörü Erol Sancak yer aldı.
Toplantıda Şubemiz çalışmalarına ilişkin bilgilendirme yapılırken SMM üyelerimizin yaşadığı sorunlara ilişkin çözüm konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. |
| | |
|
|
DAĞITIM BEDELİ FATURAYI ÇÖKERTTİ 29.06.2024 |
| |
| Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak elektrik tarifeleri üzerinden yaptığı incelemede, perakende enerji bedelindeki artışın konutlar için yüzde 2.5 ile sınırlı kalırken, dağıtım şirketlerine aktarılan dağıtım bedeline yüzde 58.9 oranında zam yapıldığını saptadı. “Kamu eliyle yürütülmesi gereken hizmetin özelleşmesi, fahiş düzeyde pahalılık yaratmanın yanında, kamu kaynaklarının özel sektöre sınırsızca aktarılması sonucunu da doğurmuştur” açıklamasını yapan EMO’nun hesaplamasına göre, 4 kişilik bir ailenin asgari 230 kWh elektrik tüketimi üzerinden aylık faturası 476.6 TL’ye yükseldi. |
| | |
|
|
82 SAYILI ŞUBE BÜLTENİMİZ YAYINLANDI 12.06.2024 |
| |
| EMO İstanbul Şubemizin Haziran 2024 tarih ve 82 sayılı bülteni yayınlandı. Bültene haberimizin devamındaki linkten ulaşabilirsiniz. |
| | |
|
|
EPDK MEVZUATI VE DEĞİŞEN MEVZUATLAR SEMİNERİ 06.06.2024 |
| |
| EMO İstanbul Şubemiz ve İOSB birlikteliğinde planlanan İkitelli OSB Seminerleri kapsamında EPDK Mevzuatı ve Değişen Mevzuatlar başlıklı seminer Elektrik Elektronik Mühendisi Ali Hakan Everekli`nin sunumuyla 12 Haziran 2024 Çarşamba günü 14.00-16.30 saatleri arasında İkitelli OSB Hizmet Binası 4. Kat KOBİ Eğitim Salonu`nda gerçekleştirilecektir. |
| | |
|
|
TMMOB 48. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 04.06.2024 |
| |
| TMMOB 48. Olağan Genel Kurulu 31 Mayıs-1 Haziran 2024, Seçimler ise 2 Haziran 2024 tarihlerinde Ankara`da yoğun katılımla gerçekleştirildi.
Genel Kurulu Kocatepe Kültür Merkezinde saat 10.00`da Divan Seçimi ile başladı. Mehmet Soğancı Divan Başkanlığına aday gösterildi ve delegelerce seçildi. Divan Soğancı Başkanlığında, Petek Ataman (GIDAMO), Eylem Gümüş Yılmaz (İMO), Erol Perçin (MMO), Selma Aslan (Mimarlar Odası), Zeynep Feriha Ünal Dinç (MeteorolojiMO), Mehtap Ercan Bilgen (ZMO)’den oluştu. |
| | |
|
|
TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR
29.05.2024 |
| |
| Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) 48. Olağan Genel Kurulu, 31 Mayıs Cuma günü 10.00’da Kocatepe Kültür Merkezi`nde (Ankara) başlayacak. |
| | |
|
|
TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ`NDEN ŞUBEMİZE ZİYARET.
29.05.2024 |
| |
| TED Heyeti tarafından 28 Mayıs 2024 tarihinde Şubemize ziyaret gerçekleştirildi. TED heyeti, Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Karaçay, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Reha Şen ve Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Muhammed Rauf Şehir tarafından karşılandı. TED İstanbul Temsilciliği STK Komitesi Başkanı Orhan Mutlu Topal ve TED İstanbul Temsilciliği Müdürü Yakup Efe Soysal`ın da yer aldığı heyet tarafından TED faaliyetlerine ilişkin bilgilendirmenin yapıldığı görüşmede Şubemiz ve TED heyeti arasında ortak yapılabilecek konulara ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. |
| | |
|
|
YTÜ`DE EMO GENÇ SEMİNERİ 24.05.2024 |
| |
| EMO İstanbul Şubesi EMO Genç Komisyonu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Cigre Öğrenci Kulübü birlikteliğinde düzenlenen Enerjinin Odağında YEŞİL HİDROJEN semineri EMO İstanbul Şubemiz YK Üyesi Burak Daşdemir ve Tiryaki Agro`dan Alp Albostan`ın sunumlarıyla 23 Mayıs 2024 Perşembe günü YTÜ Davutpaşa Kampüsü İEE Konferans Salonu`nda gerçekleştirildi. |
| | |
|
|
ANADOLU YAKASI ÜYE BULUŞMASI 24.05.2024 |
| |
| EMO İstanbul Şubesi Anadolu Yakası Üye Buluşması, 06 Haziran 2024 Perşembe günü saat 19.30`da Yönetim Kurulumuzun katılımıyla Anadolu Yakası Temsilciliğimizde gerçekleştirilecektir. Tüm üyelerimiz davetlidir. |
| | |